Powrot Jedi-pierwsze wrazenia z ponownego palenia

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Powrot Jedi-pierwsze wrazenia z ponownego palenia

Post autor: Thesary » 13 sierpnia 2010, 15:52 - pt

Pisze z komputera bez polskich znakow-Moderatorze wybacz...
Moja Ukochana chce mnie zabic, od dwoch prawie tygodni nie robie nic procz grzebania w necie w poszukiwaniu informacji na temat palenia fajki i fajczarstwa. Hobby do ktorego podswiadomie tesknilem z 10-12 lat kurzac przeszlo paczke papierochow dziennie. Fajka wciagnela mnie na studiach. Kupilem z ciekawosci i dla szpanu fajeczke i tyton w Gdanskim Salonie Fajki, bo w Gdansku mieszkalem i studiowalem w tym najlepszym okresie zycia :wink: . Fajeczka to byla zwykla polska gruszeczka, akurat na studencka kieszen, a najlepszy tyton na jaki wtedy bylo mnie stac do legendarna czerwona Amphora :D . Palic mnie uczyl kolega ze studiow, fajczyl ze 2 latka wtedy, i pamietam ze podstawy mi wylozyl dosc dokladnie (aczkolwiek po latach przerwy sporo sie zapomnialo).
Przez te dwa ostatnie tygodnie zamowilem przez internet w tym samym gdanskim sklepie fajeczke Worobca z wrzoscia nr 104 oraz dwie gruszeczki od B&B-numer 16 oraz 27. Czekam niecierpliwie na przesylke, pewnie jest juz w drodze...Z tej niecierpliowsci znalazlem przez internet informacje o trafikach w najblizszym duzym miescie (30 km od miasteczka w ktorym pedze zywot na obczyznie). Znalazlem swietna trafike dzialajaca bez przerwy od 1915 roku, i trafilem do Raju Fajczarza-maja z setke fajek dobrych firm oraz ze 150 tytoni do wyboru!!!! :twisted:
W Raju kupilem komplet tytoni: z sentymentu Amphore, dla Ukochanej Borkum Riff Cherry, a dla siebie zestaw Va od jegomosci Samuela: FVF i BBF, oraz flake Virginia od McBarena. W drogie fajki nie chcialem narazie inwestowac, naciesze sie moimi przyjaciolkami. Narzekajac na powolnosc poczty kupilem do sprobowania juz pysznosci 2 gliniane biale fajeczki oraz corn-coba (byl drogi jak cholera bodaj z 8 euro mnie obdarli). Jestem juz po pierwszych paleniach, napoczalem Amphore i Va od McBarena...
Mam klika pytan:
Jak palic w gliniance zeby smakowalo (glownie chodzi o sposob nabicia i technike palenia)
Jakie czynnosci wykonywac w trakcie palenia zeby bylo smacznie i dlugo i chlodno???? Ja staram sie po rozpaleniu pykac 3-5 razy, delikatnie sie zaciagam, od czasu do czasu wypuszczam dym kominem, jakby lekko przedmuchujac fajke, nie mam koleczka, uzywam niezbednika dociskajac delikatnie palacy sie tyton i staram sie rozgarniac rownomiernie. Niestety robi mi sie komin z zarem zapadnietym i musze go wydlubywac i przekladac w inny punkt. Staram sie tez kontrolowac temperature glowki przykladam ja do skory dloni, jak sie przegrzewa odkladam na chwile. Fajki (corn coba) nie dopalam do konca bo ma na dnie komina taki patyczek, ktorego smaku nie chce poznac za zadne skarbu
Jedi powrocil :mrgreen:
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Powrot Jedi-pierwsze wrazenia z ponownego palenia

Post autor: JSG » 13 sierpnia 2010, 17:06 - pt

po prawej stronie tego portalu masz dwie tabele, jedna o teorii druga o praktyce. Polecam.
Ja glinianki taktuje jak wszystkie inne fajki- nabijam, palę i czyszczę... Nie nie widzę powodu by robić to inaczej. No można być większym niechlujem, ale wtedy fajka szybciej się zużyje.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 13 sierpnia 2010, 21:32 - pt

Fajkanetem zaczytuję się od dwóch tygodni, świetny serwis, dużo informacji, i ta genialna narracja głównego autora:). Liczyłem na jakąś poradę z pierwszej ręki, ale znowu gdzieś jestem odsyłany, rozumiem że to znudzenie chyba stałych bywalców forum Kolejnymi Takimi Samymi Pytaniami Kolejnego Nowego :D .Zwłaszcza gryzie mnie sprawa powstawania komina z żarem w zagłębieniu, gdy przy ściankach mam jeszcze niespalony tytoń.
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 13 sierpnia 2010, 21:39 - pt

JSG pisze:po prawej stronie tego portalu masz dwie tabele, jedna o teorii druga o praktyce. Polecam.
Kurcze no, to chyba jest jednak lewa strona?
Co do krateru w kominie - o tym też coś jest. Warto czytać również komentarze
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
kras
Początkujący
Początkujący

Post autor: kras » 13 sierpnia 2010, 22:15 - pt

Umiejętność palenia przychodzi z czasem. Można naczytać się poradników, studiować techniki palenia, a i tak wszystko sprowadza się do "trening czyni mistrza". Sam z początku, po przeczytaniu kilku poradników, myślałem, że palenie fajki to będzie dziecinnie proste zadanie i... cholernie się pomyliłem.

Także - palić, palić i jeszcze raz palić, a samemu dojdziesz do tego, jak to robić, żeby było chłodno i przyjemnie.
Pozdrawiam, Kras
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 13 sierpnia 2010, 22:27 - pt

Ciężka i żmudna droga przede mną:). Najgorsze, że nie znam nikogo tutaj palącego fajkę, będzie to raczej wymyślanie prochu wymyślanie od nowa w moim przypadku...
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 13 sierpnia 2010, 22:49 - pt

Czy odsyłanie... czasem prościej polecić coś do przeczytania niż samemu się zastanawiać jak to opisać. Dlamnie palenie polega na wzięćiu szczypty tytoni wsadzeniu do fajki i podpaleniu, po paleniu fajkę wystukuję o obcas buta, dłoń lub korek w popielniczce i tyle... Pomógł Ci taki opis?
Fajkanet radził bym postrzegać jako żywy organizm nie jako poradnik. No i oczywiście wszystko co tam napisano znajdziesz, znacznie szerzej opisane tu na forum i na grupie google, ale to dopiero jest odsyłanie.
Alan, lewa/prawa... poniedziałek... abstrakcyjna sprawa...
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2010, 23:52 - pt przez JSG, łącznie zmieniany 2 razy.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 13 sierpnia 2010, 23:38 - pt

JSG pisze:Alen, lewa/prawa... poniedziałek... abstrakcyjna sprawa...
Hm...piątek? Ale rozumiem myśl ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”