Savinelli university 106- Pierwsze opalanie :))

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

JaxDraken
Początkujący
Początkujący

Savinelli university 106- Pierwsze opalanie :))

Post autor: JaxDraken » 26 lipca 2011, 17:45 - wt

Witam!
Dzisiaj przyszła fajeczka i jestem już po pierwszym opalaniu. Tytoń jaki użyłem to Samuel Gawith Chocolade flake (chyba dobry co?:)) Jednak nasunęły mi się pewne wątpliwości podczas opalania- smak kiepski, ale podobno pierwszy raz zawsze taki. A co z ilością? Na początek 1/3 cybucha, ale czy trzeba być tu aptekarzem? Trudno mi było ocenić ile to dokładnie jest, a po nabiciu trudno powiedzieć czy to już.

PS. Czy można opalać częściej niż raz dziennie?
PS2: Czy można opalać różnymi tytoniami, czy zawsze tym samym?
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Savinelli university 106- Pierwsze opalanie :))

Post autor: yopas » 26 lipca 2011, 18:17 - wt

[...]
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 26 lipca 2011, 18:26 - wt

Nie wdając się w dyskusje nad sensem opalania.
Tytoń jaki użyłem to Samuel Gawith Chocolade flake (chyba dobry co?:))
No nie bardzo, ale jak kto lubi- będzie ciężej niż np takim BBF, czy FVF, albo GG, albo nawet- tańszą Va no 1
Na początek 1/3 cybucha, ale czy trzeba być tu aptekarzem?
Sztuka, nabicia tytoniu w część fajki która nie występuje w klasycznej fajce, jest godna podziwu.

Polecam zacząć od lektury:

http://www.fajka.net.pl/poradniki/fajka ... ty-i-mity/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fajka.net.pl/poradniki/podst ... owa-fajki/" onclick="window.open(this.href);return false;
PS. Czy można opalać częściej niż raz dziennie?
Jasne, nikt tego nie zakazuje, jak ci nie szkoda fajki to pal tak często jak masz ochotę.
PS2: Czy można opalać różnymi tytoniami, czy zawsze tym samym?
A co to za różnica jak robisz to tytoniem który się do tego nie nadaje i przeprowadzasz proces- swoją drogą opalanie to cały proces, twoje pytania powinny dot. nie tyle opalania co palenia- który w gruncie rzeczy nie bardzo ma sens...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
JaxDraken
Początkujący
Początkujący

Post autor: JaxDraken » 26 lipca 2011, 22:47 - wt

Opaliłem 3 razy (z 2-3h przerwą między opalaniami) tytoniem Samuel Gawith Chocolade flake i teraz wiem co to fajka- tytoń wyśmienity, bardzo mi smakuje :D
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 26 lipca 2011, 23:21 - wt

JaxDraken pisze:Opaliłem 3 razy (z 2-3h przerwą między opalaniami) tytoniem Samuel Gawith Chocolade flake i teraz wiem co to fajka- tytoń wyśmienity, bardzo mi smakuje :D
Ja nadal będę się upierał że to były trzy palenia nie opalania- bo opalanie to cały- trwający miesiącami proces wytwarzania spieku w strukturze krzemionki na komórkach wrzośca...

2-3h... hmmm, podziwiam, moim najgorzej traktowanym fajkom, właśnie wosk na powierzchni pokryła gęsia skórka... jak byś napisał 2-3 dni to by było na pograniczu przyzwoitości... cóż- kiedyś kupisz sobie kolejne fajki- to zrozumiesz. Na razie- skoro fajka bez nagaru to i nie ma tendencji do nie smakowania- więc nie daje nauczki, ale kiedyś da ;)
JaxDraken
Początkujący
Początkujący

Post autor: JaxDraken » 27 lipca 2011, 18:21 - śr

Kurcze, 4 palenie z 1/3 cybuszka i nadal nie czuję smaku tytoniu. Czy to przejdzie? Sory za panike, ale jestem początkujący i bardzo mi zależy:)
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 27 lipca 2011, 18:34 - śr

JaxDraken pisze:Kurcze, 4 palenie z 1/3 cybuszka i nadal nie czuję smaku tytoniu. Czy to przejdzie? Sory za panike, ale jestem początkujący i bardzo mi zależy:)
JaxDraken pisze:Opaliłem 3 razy (z 2-3h przerwą między opalaniami) tytoniem Samuel Gawith Chocolade flake i teraz wiem co to fajka- tytoń wyśmienity, bardzo mi smakuje :D
Ja tez lekko panikuje bo raz piszesz ze smakuje wysmienicie raz ze nie czujesz smaku tytoniu...
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
JaxDraken
Początkujący
Początkujący

Post autor: JaxDraken » 27 lipca 2011, 18:38 - śr

heh fakt nie dopisałem reszty. Gawith Chocolade flake smakuje dobrze bo ma wędzony mocny aromat i jego czuć, ale już chery ambrosia nie czuć tak wiśniowo jak powinno.

PS. Jak opalić małą fajkę B&B 16. 1/3 cybucha wystarczy na 2 dymki wiec to chyba nie najlepszy pomysł co?
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 27 lipca 2011, 19:34 - śr

To jeszcze raz- twoja fajka nie ma cybucha- ponadto cybucha w fajkach które mają takowy się nie opala bo jest to demontowalny element między główką- w w zasadzie kolankiem a ustnikiem.

opalanie to proces który ma na celu wytworzenie spieku krzemionek zawartych w drewnie- b&b to fajki wykonane z drewna gruszy- grusza krzemionek nie zawiera, więc opalanie nie bardzo ma w tym przypadku sens.

Czy to w ogóle czytasz to co się do ciebie pisze?
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 27 lipca 2011, 20:28 - śr

Kwestia krzemionki we wrzoścu nie jest jedynym powodem opalania, praktycznie w każdym innym materiale też tworzy się ochronna warstwa nagaru, która jakby na to nie spojrzeć chroni fajkę.
Niezależnie od tego jak poważnie ktoś traktuje proces "opalania", czyli palenia zanim wykształci się ta ochronna warstewka, warto wtedy bardziej uważać na to, co dzieje się we wnętrzu komina, szczególnie w przypadku niedoświadczonych fajczarzy.

Jax, przeczytaj uważnie FAQ i Forum w pigule, wtedy będziesz wiedział o co chodzi, bo na razie porady kolegów swoje, a Ty swoje.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 28 lipca 2011, 09:14 - czw

JaxDraken pisze:chery ambrosia nie czuć tak wiśniowo jak powinno.
a jak powinno?
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 28 lipca 2011, 09:28 - czw

stibons pisze:a jak powinno?
No, jak się wrzuci zaraz po Chocolate Flake, to chyba wyłącznie, jak bombonierka 22 lipca.
[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”