Nowa Adventure 380 i MBSM

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Nowa Adventure 380 i MBSM

Post autor: carlospp » 06 października 2011, 14:06 - czw

marcin35715 pisze:Dzięki za radę....
Jedno pytanie dodatkowe czytałem że opalać fajeczke najlepiej czystą Virginią....czy jeżeli będę to robił od razu SGNF to nie będzie zbeszczeszczenie zasad :) ?
Opalanie Va jest najbezpieczniejsze. Ale nie jest konieczne.
Ja obecnie wyznaje zasade, ze jak mam fajke przeznaczona pod jakis konkretny tyton, to wlasnie tym tytoniem ja opalam. Efekt? Jesli powiedzmy fajke uzywam do jakiegos aromatu i kiedys bym zmienil zdanie i bym chcial w niej palic inny aromat czy w ogole inny tyton - przekonwertowanie bedzie ciezsze. Choc z drugiej strony, jesli opalisz fajke Va, bedziesz palic aromat i chcial zmienic na cos innego - tez jakos latwo nie bedzie. Czyli: mimo wszystko trzymac sie pewnych regul: w fajce po Va mozna palic aromat, odwrotnie juz nie.
Co do Twojego pytania. Ja moja fajke dedykowana do Latakii opalalem Dunhill Standard Mixture (wtedy to sie jeszcze Medium nazywalo). Mozna rzec, ze klasyczna mieszanka La, bez zadnych dodatkow. Pali sie w niej bardzo dobrze. Navy Flake ma delikatne doprawienie rumem. Moim zdaniem jest to na tyle delikatne, ze ze spokojem mozesz od razu go palic w nowej fajce. Jak z czasem inna La bedziesz chcial palic - bedzie smakowac poprawnie.
Jedno jest wazne. W jednej fajce mozna palic kilka tytoni, podobnych. Ale nie powinno sie robic tak, ze spalisz kilka fajek jednego, potem kilka fajek drugiego i znowu kolejny tyton. Wowczas pewnych roznic miedzy nimi nie wyczujesz, zgubisz wazne niuanse. Lepiej spalic puszke jednego tytoniu, wtedy dopiero naczac kolejny. Po ok 5 paleniach juz nie powinien byc wyczuwany wplyw tego, co bylo palone wczesniej. Oczywiscie przy zalozeniu, ze sa to "podobne" tytonie, badz tez, jesli rozne, to ze we wlasciwej kolejnosci je palisz.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 » 06 października 2011, 14:16 - czw

Cały czas studiuję to forum, inne fajczane strony i popalam z rosnącą satysfakcja jak do tej pory... Wasze rady są cennę i miło że chce Wam sie odpowiadać kolejnemu laikowi...

Pozdrawiam
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 06 października 2011, 14:57 - czw

marcin35715 pisze:Cały czas studiuję to forum, inne fajczane strony i popalam z rosnącą satysfakcja jak do tej pory... Wasze rady są cennę i miło że chce Wam sie odpowiadać kolejnemu laikowi...

Pozdrawiam
Po to jest to forum, zeby sobie pomagac. Pomagac, doradzac - bo za bardzo na skroty isc nie mozna, zabraloby Ci to znaczna czesc przyjemnosci...

pozdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”