Pirwsze palenie

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Bart3873
Początkujący
Początkujący

Pirwsze palenie

Post autor: Bart3873 » 01 listopada 2011, 23:27 - wt

Witam!!!!
Mam pytanie związane z paleniem. Dzisiaj pierwszy raz zapufałem fajkę- Worobiec 142, a tytoń to Virginia nr1. Nabiłem fajkę trojwarstwowo - nie wiem czy dobrze, ale próbowałem robić zgodnie z instrukcją.
Moje pytanie jest następujące: podczas palenia fajkę za mocno rozpaliłem - główka była bardzo gorąca momentami, a przez cały czas palenia ciepła. Czy taki stan rzeczy jest wynikiem złego ubcia i czy na początku należy ubijać trójwarstwowo?? Czy też gorąca główka - to wiem, że chyba za mocno i często pufałem ale w związku z tym czy jest jakaś technika ile pociągnieć powinno się poczynić w danym czasie.
Po spaleniu fajki na początku wysypało się trochę popiołu białego potem czarny, a na końcu wyleciał czop na górze był czarny zwęglony tytoń, a na dole nie spalony - co robiłem źle i co powinienem zmienić aby drugie palenie było poprawniejesze.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Pirwsze palenie

Post autor: vlasij » 02 listopada 2011, 08:40 - śr

Bardziej podsusz tytoń, ubij trzy warstwy, ale nie tak mocno i mniejszą ilość tytoniu. Pal delikatniej, lepiej, żeby fajka gasła niż się nagrzewała; gorącą odstaw na chwilę i zapal ponownie. Zwęglonymi kawałkami tytoniu się nie przejmuj, jest on po prostu niedopalony, nic nie szkodzi; ciężko jest wypalić wszystko na szary popiół; po paleniu usuń to wszystko z fajki.

Powodzenia.

P.S Proszę moderatora, o przeniesienie tematu do popielniczki. Zgodnie z ustaleniami: często powtarzające się pytania, po uzyskaniu odpowiedzi wędrują tamże.

Osobiście wolę poczekać do tygodnia od chwili uzysaknia odpowiedzi i dopiero wtedy przenosić do popielniczki. Zatem jeszcze kilka dni...
Celt
Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Jak palić”