Gdzie lubicie palić fajke ?

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

gabriel
Początkujący
Początkujący

Gdzie lubicie pali? fajke ?

Post autor: gabriel » 20 marca 2005, 18:09 - ndz

Witam wszystkich koneserów! Mieszkam w bloku gdzie fajka zupe?nie mi nie smakuje, sciany docieplone styropianem, s?aba wentylacja. Przeciwnie do 100 letniej cha?upy mojego znajomego na wsi pod Zamosciem, gdzie fajeczka smakuje o kazdej porze roku, nawet przecietne tytonie. To jest to: drewno, lekki ferment tego co w srodku no i palenisko w izbie. Jak wasze spostrzezenia w tej materii? Zastanawiam sie jak to jest w XIX wiecznych kamienicach z lekkim grzybkiem i wilgoci?. Pozdrawiam!
[/img]
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 20 marca 2005, 20:07 - ndz

Mnie przekonuje, b?d? nie, wn?trze. Jest tak, ?e wystrój pi?knie mi konweniuje z fajk?, albo odstr?cza. Generalnie uwielbiam fotelow? fajk? w domu. Znakomita jest te? pomostowa, ogniskowa lub kominkowa na Mazurach. Fajka lubi spokój, cisz? i nie znosi po?piechu. Przy zachowanych pryncypiach smakuje doskonale.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 20 marca 2005, 22:41 - ndz

Hmm ... mówisz, jak to jest w XIX-wiecznych kamienicach ? Otó? siedzisz sobie w pokoju, za oknem dwudziestometrowy modrzew (o ... tu? tu? na wyci?gni?cie r?ki ... ale jednak troch? za daleko). Sufit - skromne 3 metry i 30 centymetrów nad pod?og? (skrzypi oczywi?cie gdzieniegdzie - pod?oga i sufit :-) Otwierasz równe stare co kamienica okno (podwójne, dwuskrzyd?owe, na górze mniejsze, ale we wspólnej framudze), dwumetrowe. Oczywi?cie drewniane, pomalowane na bia?o i nieszczelne. W okolicy, jak to bywa na poniemieckim Starym Mie?cie, jeszcze kilka takich. Ale jest co? magicznego. Moja kamienica jest ... na wyspie. Tak, w Opolu mamy wysp? (nawet dwie, ale jedna to ZOO i du?y park). Wyspa jest w naszym mie?cie synonimem s?siadów w podesz?ym wieku, wszechobecn? zieleni?, ma?ymi, jednokierunkowymi uliczkami i brakiem jakiejkolwiek komunikacji miejskiej. Do rynku - ledwie 5-7 minut. Na Pasiece (tej wyspie) mamy ma?y Park Nadodrza?ski. Bardzo przyjemnie, ale teraz bawi? si? w jakie? systemy przeciwpowodziowe, wi?c na polanke przy brzegu nie ma co liczyc. A szkoda. Jest jednak druga wyspa - Bolko. Z Pasieki - rzut beretem. ?eby si? tam dosta? to trzeba przez Pasiek? w ko?cu przej??. Tam to ju? jest raj dla fajczarzy (o ile pogoda sprzyja). Jednak?e wystarczy spojrze? o 1 w nocy za okno mojej kamienicy, by pomy?le?, ?e czas si? chyba zatrzyma?. Pomijaj?c popeerelowski blok po drugiej stronie ulicy i samochody zaparkowane na chodniku (czyli spojrze? w gór? ...), ukazuj? si? nam przepi?kny widok koron drzew wystaj?cych sponad budynków z prze?omu XIX i XX wieku. Patrz?c po obej?ciach s?siednich domostw mo?na spostrzec koty, je?e, a nawet kuny biegaj?ce w poszukiwaniu po?ywienia. Latem po zmroku, przy odrobinie szcz??cia, zauwa?y? mo?na lataj?ce nietoperze. Ca?o?? sk?ada si? na taki klimat, ?e b?d? chcia? tu wróci? nawet jak nie b?dzie mi dane ju? tu mieszka? ...

P.S. Id? si? wyprysznicowa? i zapali? fajk? siedz?c na parapecie przy otwartym oknie ... Pozdrawiam gor?co !
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 20 marca 2005, 22:50 - ndz

no to ze? mnie dobil .....
ja moge w oknie zobaczyc co najwyzej swiec?cy w oddali Pajac Kultury.
Ten pomimo bliskosci trafiki Sherlock Holmes nie nastraja fajkowo...
z nieklamana szczero?ci? - zazdroszcz? Ci Bubliku
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 21 marca 2005, 15:17 - pn

Nad rzek?, nad rzek?, nad rzek?! Nie ?owi? ryb, ale lubi? pój?? nad rzek? i przez godzink? gapi? si? w wod? i w ob?oczki dymu z fajki.

W domu te? jest przyjemnie, mieszkam w szeregówce i mam ca?kiem ?adny widok z okna. W nocy. Z okna na strychu, patrz?c na ulic?.

Albo dla odmiany: fajka+ksi??ka. To jest dobre po??czenie, zw?aszcza do poezji szlachetne ziele pasuje wspaniale!
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 21 marca 2005, 17:40 - pn

Najlepiej... przy ognisku. Takim pó?nym, kameralnym, gdzie siedzi tylko paru starych zawodników i snuje opowie?ci dziwnej tere?ci.

Dobrze... w fotelu, z ksi??k?, w??czon? muzyk? i czajnikiem herbaty na podgrzewaczu.
Albo przy komputerze, w czasie edycji zdj??.
Albo w niektórych knajpkach, takich klimatycznych, w których mo?na spokojnie posiedzie?, pogadza?... popali?...

?le... w terenie - du?o si? zazwyczaj przemieszczam, a fajka nie komponuje si? z marszem. No, chyba ?e w czasie d?ugich odpoczynków, ale to co innego
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom » 21 marca 2005, 19:01 - pn

Fajka+Lato+Le?ak+Piwo+Spiew Ptaków,szum drzew. To jest to.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 21 marca 2005, 19:17 - pn

Lubi? w domu (+ ksi?zka, muzyka, ciekawa herbata lub kawa, tudzie? kropelka...jakiego? "lekarstwa")..
Ale najbardziej lubi? fajk? w górach... Chwil? przed zachodem s?o?ca, z widokiem... Ot np. pod szczytem Lubania w Gorcach, obok ?róde?ka... Chmury zaczynaj? zakrywa? Pieniny pod stopami, znad siniej?cych ob?oków wystaj? tatrza?skie szczyty poz?ocone promykami s?o?ca.
Zimna woda smakuje jak najlepsze wino, a fajka jest wówczas ambrozj?! Jak dobrze wtedy czu? i wida?, ?e ?ycie nie jest tylko form? istnienia bia?ka... :idea:
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
OczeQ
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: OczeQ » 21 marca 2005, 23:09 - pn

Witam,
Najch?tniej w domu (obecnie, bo zimno jeszcze), ale gdy wreszcie nadejd? cie?e dni to bardzo lubi? pali? na balkonie z kaw? lub piwkiem pod r?k? :roll:
A co do miejsc poza domem to mam takie 2:
1) blisko domu: "wilcze do?y" na obrze?ach Gliwic...
2) dalej od domu: Zwardon, konkretniej Skalanka lub Gomó?ka gdzie? pod drzewem.... :roll: :roll: :wink:
Michał Kalinowski
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Michał Kalinowski » 22 marca 2005, 10:00 - wt

Nade wszystko - kanapa z dobr? muzyk? i ksi??k?. W knajpach najcz??ciej - za du?o jazgotu, nie jazzgotu, nistetety. W plenerach bardzo cz?sto wieje cho? s?aby wiaterek, co psuje przyjemno?? palenia.
m.
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 22 marca 2005, 17:11 - wt

Je?li chodzi o fajczenie... to ja jestem zdecydowanie kanapowcem :D
Albo jak kto woli " fotelowcem " :twisted:

FAJKA+kanapa = :) X 10
FAJKA+fotel = :) X 8
FAJKA+?aweczka w parku = :) X 6
FAJKA+ognisko+winko = :) X 8
FAJKA+jeziorko ( spining ) = :) 7

Jak wida? kanapy nic nie przebije :D

Pozdrawiam Q
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 23 marca 2005, 09:19 - śr

spróbuj wozic kanape na ryby .. razem moze byc wiecej niz 10 pkt
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

w okolicach Katedry we Wroc?awiu.

Post autor: Marcin_Pro » 23 marca 2005, 10:57 - śr

Witam Koledzy i Kole?anki,

ja z racji tego, i? miesszkam we Wroc?awiu, chcialbym sie podzieli? z Wami informacja na temat mojego ulubionego miejsca. Rok temu na jesieni, wybra?em si? na spacer w okolce Katedry we Wroc?awiu, tu? nad rzek? Odr?, tam usiad?em na jednaj z ?aweczek w takim mini parku spacerowym z widookiem na wielowiekowy Ostrów Tumski. Wyj?lem moja fajeczk?, podsypa?em do niej Mc LINTOCK'a Black Cherry i zapali?em. To by?o jedne z przyjemniejszych pale?. Widok, rzeka, i ten aromat... Jesli b?dziecie polecam Wam, chwilke odpoczynku w tej okolicy oczywi?cie z fajeczk?.

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin Prolejko
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 23 marca 2005, 17:14 - śr

kashiash pisze:spróbuj wozic kanape na ryby .. razem moze byc wiecej niz 10 pkt
No patrz nie pomy?la?em..... :mrgreen:
A kanapa mog?aby pe?ni? rol? ?odki! i to jak wygodnej!! :twisted:

Przepraszam za :offtopic:
Q
Dziku

Post autor: Dziku » 23 marca 2005, 21:35 - śr

qmaster pisze:(...)A kanapa mog?aby pe?ni? rol? ?odki! i to jak wygodnej!! (...)
Jak juz bierzesz kanap? to wsu? jeszcze w kiesze? wino! Wiele miejsca nie zajmie, a punktacja ro?nie! :lol: :wink:

Przepraszam za :offtopic:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”