Gdzie lubicie palić fajke ?

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Re: Gdzie lubicie palić fajke ?

Post autor: BenZin » 31 marca 2011, 19:48 - czw

W pracy - w nielegalnej palarni - mniejsze fajki (aromaty lub latakie). Zawsze jest tam papierosowe towarzystwo, które lubi fajkowe zapachy.

W domu - na balkonie, z książką i kufelkiem :) Większa fajka nabita virginią.
mdmj20
Początkujący
Początkujący

Post autor: mdmj20 » 27 października 2011, 15:05 - czw

Ja lubię klasycznie w domu:) Ciężko znaleźć teraz miejsce gdzie można spokojnie zapalić (ach te zakazy...).
Zapraszam na stronę gdzie opisywane są Kasy fiskalne - parametry techniczne, szczegółowe opisy itd.
ccch123
Początkujący
Początkujący

Post autor: ccch123 » 27 października 2011, 21:24 - czw

Ja jestem tym załamany. Przyszło zimno i nie ma gdzie. W domu nie pale ( prócz swojego świetego gabinetu ) bo żona w ciąży... tak taras , zapach wiosny/lata i jest bosko , do tego smaczny trunek , żyć nie umierać. Jeszcze te zakazy, gdzie te czasy gdzie po objadku w restauracji można było zapalić bez problemowo.... Coś potwornego się dzieje. Ale co zrobić. Życie nikotynisty jest coraż cięższe...
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 » 28 października 2011, 12:36 - pt

hmmm....mam 2 pokoje, dwójkę dzieci i żonkę.....nie ma mowy o paleniu w pokojach więc wynegocjowałem jedyną możliwość.....zgadnijcie :)........kibel :(....niestety .....co prawda mam duży i jak zatoczę tam fotel i stertę gazet to nie narzekam :)....

A gdzie lubię....no cóż na działeczce, a w zasadzie pod lasem bo mam go dosyć sporo :) pod sosenką z widokiem na okolice....pykam też przy grze w bilarda ( ogólnie nie lubię pykac w ruchu i to jedyny wyjątek ) no i u mojego teścia w domku w którym wolno palić, przy piwku i rozmowach niedokończonych...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 28 października 2011, 12:39 - pt

Mi się pozmieniało... już nie mogę palić w domu, cóż... takie życie.
Kiedy jestem w swoim warsztaciku, nie ma problemu, mogę palić do woli.
Palę też w samochodzie. Do tego rano trzeba zaprowadzić dziecko do przedszkola, więc wyręczam jej mamę w tym obowiązku, mam czas na zapalenie sobie spacerkiem- lepsze to niż na balkonie. Dodatkowo, po drugiej stronie KENu jest bardzo przyjemna knajpka- no chyba że jest mecz, wtedy gorzej bo głośniej, ale tak czy inaczej, spora przestrzeń dla palących.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ccch123
Początkujący
Początkujący

Post autor: ccch123 » 28 października 2011, 16:21 - pt

marcin35715 pisze:hmmm....mam 2 pokoje, dwójkę dzieci i żonkę.....nie ma mowy o paleniu w pokojach więc wynegocjowałem jedyną możliwość.....zgadnijcie ........kibel ....niestety .....co prawda mam duży i jak zatoczę tam fotel i stertę gazet to nie narzekam
Marcin. Z całego serca współczuje !!
Człowiek narzeka a teraz dopiero widzę, że w gruncie rzeczy to mam aż za dobrze :) Tylko brakuje mi takiego spacerowania po domu z tytoniem (jak to robiłem do ostatniej chwili wprowadzki ). Ale mam swój gabinet :).....
JSG pisze:Palę też w samochodzie.
Paliłem śmierduchy namiętnie - głównie w aucie - bo dużo spraw codziennie do załatwiania i km w "koło komina" robie polowe tyle co zawodowi kierowcy. I korek - papieros , światła - papieros, czekałem na coś/kogoś - papieros i tak 3/4 porcji dziennej w aucie.
Ale Fajki chyba bym nie umiał, za dużo roboty przy niej, nie ma gdzie odstawić (nie przekonują mnie te "gumofilce" fajkowe). I w sumie chyba zbyt krótkie odcinki pokonuje w aucie. Gdyby to były czasy (które znam tylko z programów TV) w których każde niemal pomieszczenie w miejscach pracy pokryte było cieniutką warstwą smoły niczym płuca nałogowego palacza papierosów.......ale niestety .....

I tak tęsknie za latem, już nie mogę się doczekać jak napalę sobie w kominku w altanie, duży fotel, szklaneczka whisky i fajeczka ...pyk...pyk...pyk...:) pełen relaks ...
Chociaż tego roku sylwester w domu więc może wyciągnę męską część towarzystwa na dwór :) Przy kominku na pewno zrobi się cieplej :)
andrzejn175
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: andrzejn175 » 28 października 2011, 18:31 - pt

W zależności od pory roku mój rytuał fajczarski odprawiam w mieszkaniu,bądź na zewnątrz.To tak gwoli zmian temperaturowych,nie bycia uciążliwym dla niepalących domowników oraz możliwości łatwego wywietrzenia pokoju.Bardzo doceniam jesienne wypady do parku.Fakt,że stanowię nie lada "dymiącą atrakcję" wisi mi od dawna zwiędłym kalafiorem,że tak to nazwę.Smutne,że w pubie obowiązuje ścisły zakaz palenia,tam absolutnie nikt nie czuł się urażony,wręcz przeciwnie - fajka (zwłaszcza ulatniający się z niej aromat) witana i komentowana była entuzjastycznie.Cóż...o tempora,o mores !
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 02 listopada 2011, 11:59 - śr

Sądząc z wpisów w tym wątku, zakaz palenia w domu lub daleko idące restrykcje to powszechna sprawa.

Palę trzy fajki dziennie i jak sie zastanowić to jest w tym pewna rutyna (rytuał?)
Pierwszą - poranną (albanka nabita tak na 2/3) wypalam na tarasie z kawką czarną mocną. Gdy zdecydowanie zimno - palę ją w kotłowni/pralni. Jednak gdy wisi tam pranie, idę do garażu, siadam na stopniu i pykam. Z tych trzech opcji zdecydowanie wybieram taras. Kontemplowanie otaczającej mnie przyrody przeplata się z myślami o pracy. Bardzo smakują mi poranne fajki. I tak zaczynam dzień. Moje córki w tym czasie kończą śniadanie i ruszamy na Psie Pole na przystanek.

Druga - najczęściej wracając niespiesznie samochodem z pracy. Czasem asfaltówką, czasem polna drogą. Ta fajka jest najbardziej wyczekana (8h w robocie), ale ma też najmniej smaku.

I wreszcie fajka wieczorna - miejsca te same co dla porannej. Palę swoją najwiekszą fajkę (Poliński rocznik 2000), nabitą po sam rim (ostatnio simply unique od Larsena). Bardzo niespiesznie. Takie zwięczenie dnia.

No i zdarza mi się palić na spacerze z psami po lasach i polach. Tak 3 razy w tygodniu. Chodzę z młodszą córką na długie spacery i zabieram fajeczkę ze sobą. Rozmawiamy sobie na różne tematy, szuramy butami w stertach liści. Czasem gdzieś przysiadamy. Zajmuję miejsce na zawietrznej i nabijam niedbale, zapalam i dalej spacerujemy. To piekne chwile, a fajka jest tylko dopełnieniem :-)

Pozdrawiam

Jędrek
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 14 stycznia 2012, 23:48 - sob

lubię palić fajkę w pobliskim parku, chodząc po polach w okół mojego miasta, szwędając się po lesie :)
Fajka palona na spokojnie ma niesamowitą moc.
Ale nie tylko w dziczy spokoju i głuszy lubię palić, uwielbiam siedzieć w barze z kufelkiem ciemnego piwa w ręku i z fajeczką w drugim.
na 1000% lepsze takie zadymianie pomieszczenia aromatem fajki niż dymem ze śmierduchów.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 15 stycznia 2012, 09:41 - ndz

Obrazek

Czasem, kiedy skóńczy się prónd w ścianie.... przy oświetleniu mocy dwóch kandeli...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Dunadan
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dunadan » 25 stycznia 2012, 10:54 - śr

A to powiem i ja o swoich sanktuariach. Mam takowe dwa, jedno dla pory późno jesiennej/zimowej drugie na dni cieplejsze. Najpierw to pierwsze. moja rodzina ogólnie lubi zapach dymu fajkowego, ale nie "na salonach". Zmusiło mnie to do stworzenia sobie miejsca do pykania w piwnicy. Zawędrował tam mój stary skórzany fotel (gdzieniegdzie poobdzierany, skóra popękała, ale jest diabelnie wygodny) i z wygód to chyba tyle. Powiem wam jednak, że jest tam niezwykle cicho. Nie docierają odgłosy płynące od domowników, słychać tylko czasem szum wiatru przemykającego za oknem. Jest tam również dosyć chłodno. Na tyle, że lepiej założyć sweter. Gdy siada się tam z fajką w zębach, można skupić się dokładnie na paleniu, nic i nikt nie przeszkadza w leniwym snuciu marzeń. Teraz o sanktuarium wiosenno/letnio/wczesnojesiennym. To tak jakby dwa miejsca obok mojego domu. Jednym jest altanka w ogrodzie. Gdy siadam tam latem o zmroku, wtedy, gdy świat zaczyna cichnąć i się uspokajać, wiem, ze nic nie będzie w stanie wytrącić mnie z równowagi. Mogę cieszyć się tam fajką, będąc sam i np. czytając książkę (dla mnie fajka i dobra książka to stan niebezpiecznie bliski idealnego) lub rozmawiając z rodzinką na przeróżne tematy. Nasza altanka jest takim miejscem, w którym każdy może być razem ze wszystkimi a jednocześnie sam ze sobą. Nie wiem co składa się na ten jej klimat, może to, ze otoczona jest wielkimi świerkami, może to, że roztacza się z niej piękny widok na moją rodzinną miejscowość, pewnie wszystko razem. Kończąc, wspomnę o drugim miejscu, którym jest mój sad. Tam dla odmiany lubię przebywać z moim psem (owczarek szkocki, niezwykle ruchliwy). Fajkę tam paląc, obserwuję z przyjemnością, jak moje psisko biega po całym sadzie i polach sąsiadów, jak aportuje piłki, patyki i wszelkiej maści rzeczy nadające się do chwycenia w pysk. A gdy się już pies trochę wyhasa, kładzie się koło mnie, czekając na drapanie po piersi i za uszami. Gdy widzę, jak to psisko jest szczęśliwe, od razu sam ma dużo lepszy nastrój. Mój sad jest miejscem, które mnie i mojemu psu zapewnia mnóstwo radości i spokoju. Tytoń też jakoś inaczej tam smakuje. Świeżo, jak łyk chłodnego piwa w towarzystwie przyjaciela. P.S. Piwo też tam sobie do fajeczki popijam, mój pies na szczęście nie lubi, więc mam je tylko dla siebie:p
Jeden uśmiech kobiety jest największym zwycięstwem mężczyzny.
Jedna jej łza staje się jego najgorszą porażką.
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 25 stycznia 2012, 15:19 - śr

Dunadan pisze: Piwo też tam sobie do fajeczki popijam, mój pies na szczęście nie lubi, więc mam je tylko dla siebie:p
Eeeee Kamil, to słabo. Naucz psa pić piwo a potem naucz go palić fajkę :pipeman:
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
Dunadan
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dunadan » 25 stycznia 2012, 16:41 - śr

Szkoda, że nie widziałeś, jak reaguje na dym fajkowy. Określenie "dostaje zajoba" jest adekwatne. Nie lubi jeszcze bardziej, niż piwa, ale cóż...
Jeden uśmiech kobiety jest największym zwycięstwem mężczyzny.
Jedna jej łza staje się jego najgorszą porażką.
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 25 stycznia 2012, 17:30 - śr

Mój pies jak widzi mnie z fajką to ucieka do budy. Tylko stary kot łasi się jak mam fajkę w zębach.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 30 stycznia 2012, 15:37 - pn

Bylem w Korbielowie na nartach z rodziną i podobnie jak w zeszłym roku w Wiśle, zabierałem sobie fajkę i tytoń na stok (Pilsko).
Znów się nie zawiodłem. Fajeczka wypalana na ławce pod bacówką, gdu mięśnie ud nie dają już rady, jest niczym ambrozja.
Pykam patrząc na przejeżdżających przez polane Buczynka narciarzy. Popijam fajkę herbatą z sokiem malinowym cytryną i cukrem (taki lepik). Patrzę z Hali Miziowej na szczyt Babiej Góry. To jest dobre miejsce do palenia fajki. Równie dobre jak to na jachcie zakotwiczonym w zatoczce Zimny Kat na Mazurach :-)

Pozdrawiam serdecznie

PS. Puszka po Navy flake MacBarena, wiecie ta malutka, jest świetna na takie narciarskie wyprawy
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”