Gdzie lubicie palić fajke ?

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MeB
Pykacz
Pykacz

Re: Gdzie lubicie palić fajke ?

Post autor: MeB » 24 stycznia 2009, 10:47 - sob

Ale jednak kiedy sobie człowiek usiądzie z fajką w dłoni wieczorkiem, z piwkiem, przy kaflowym piecu z książką lub komputerem na kolanach... to chyba lubię najbardziej.
:arrow: Nie ma nic lepszego.

Ostatnio lubie palic rano przed praca, ale po sniadaniu. Jakos to mnie bardzo uspokaja na caly dzien.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 25 stycznia 2009, 00:43 - ndz

Bardzo lubię palić w domu. Wtedy mam pewność, że nikt nie podejdzie z pretensjami lub nie będzie dziwnie patrzył. Ale mam kilka ulubionych pubów na mieście, w których też pali się całkiem sympatycznie. Natomiast na dworze palę dość żadko, ale to i też z tego prostego powodu, że do fajki musi być odpowiednia pogoda. Jak za mocno wieje, to palenie nie jest przyjemne, że już nie wspomnę o tym, że tytoń szybciej się wypala. A jak jest duża wilgotność powietrza, jak ostatnio u nas w Kozim Grodzie, to już zupełnie palenie na dworze nie wchodzi w grę...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 07 lutego 2009, 18:35 - sob

Taaaa. Jak wilgoć w powietrzu to nie ma o czym mówić. Przez ostatnie parę dni wieczorami w Krakowie jest mgła tak gęsta jak mleko. Niby idealna aura dla fajczarza ale palenie w takich okolicznościach jest niezbyt przyjemne. Dlatego staram się znaleźć w tym nieprzychylnym okresie miejsce w jakiejś przyjemnej knajpce z dobrą kawą. I tam też palę wieczorami namiętnie od paru dni.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 07 lutego 2009, 18:58 - sob

Ja lubię palić spacerując w ciepłym letnim deszczu... ech jak to jest że zimą człowiek tęskni do lata latem do zimy.... to chyba wszystko przez te pory przejściowe, listopad i marzec- taka ogólna plucha...
Lubię też palić we mgle, nie odczuwam specjalnego dyskomfortu paląc w wilgotnej aurze... to pewnie przez to że ja to w ogóle palić nie umiem :D
Kiedyś miałem okazję widzieć nawet jakąś karykaturę angielską gdzie człowiek palił fajkę do góry nogami- jest to możliwe, a np w mocno wygiętym bencie, komin londuje pod brodą- nie plecam brodaczom :pipeman:
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 01 marca 2009, 20:00 - ndz

osobiscie lubie palic fajeczke w tym miejscu. oczywiscie w nieco zmodyfikowanym towarzystwie oraz w cieplejsze dni:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 01 marca 2009, 21:25 - ndz

Ładnie tam, zdecydowanie niecodziennie :) gdzie jest to miejsce?

1. w samotności, w nocy
2. w Rzeszowie - Costa Cafe, Irish Pub,
3. we Wrocławiu natomiast bardzo podobało mi się "na Kubie" w Rynku, pod względem wystroju i muzyki lokal jest naprawdę świetnie dopracowany i ze zdwojoną siłą-bo z pomocą fajki, pozwala oderwać się od codzienności ciapowo śniegowej : )
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi » 11 kwietnia 2009, 10:53 - sob

dużego doswiadczenia nie mam, ale chyba wolę plener niż mieszkanie (chociaż do filmu, książki czy nawet jakiegoś rzeźbienia na gitarze jest ok). las, działka, nawet czasami spacer z psem (nie zawsze, bo pies strasznie ciągnie na smyczy i ciężko skupic się na paleniu :roll: ). teraz czekam na majówkę... 4 dni... rzeka, lasy, fajka, piwo, bliscy znajomi i grill. full wypas, pełen relax 8)
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 05 lutego 2010, 19:29 - pt

Dziwna sprawa z tymi starymi postami, trochę się zmieniło :) Irish Pub i Costa to zdecydowanie nie moje miejsca... jedyne do którego teraz zaglądam w Rzeszowie to Pub-Galeria Drukarnia. Poza tym palenie w nocy, w "swoich" czterech kątach, czy to przy nauce, filmie lub muzyce dalej rządzi :)
¡El pueblo unido jamás será vencido!
kajtek
Pykacz
Pykacz

Post autor: kajtek » 06 lutego 2010, 12:42 - sob

Obecnie moje ulubione miejsce to kuchnia.Szczególnie jak mam zajęcie np mycie garów.A w lato przy ognisku lub na ławeczce w parku.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 06 lutego 2010, 15:52 - sob

kajtek pisze:...Szczególnie jak mam zajęcie np mycie garów...
tak z cekawosci, nie zalewa ci wtedy fajki? osobiscie gdy pale fajke i mam do czynienia z czynnoscia gdzie jest kontakt z woda to slinotok uniemozliwia mi palenie. nawet gdy jest to kwestia przeplukania pod biezaca woda zwyklego kubasa. mial ktos tak czy tylko ja jestem inny?
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 06 lutego 2010, 16:52 - sob

Mam bardzo podobnie, mycie naczyń z fajką w zębach odpada :D Myślę, że to przez kontakt z wodą, ale też w dużej mierze przez to, że siłą rzeczy ma się głowę pochyloną w dół, więc ślina łatwiej się gromadzi. Trochę to obrzydliwy temat :lol:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
kajtek
Pykacz
Pykacz

Post autor: kajtek » 07 lutego 2010, 13:10 - ndz

elvislike pisze:
kajtek pisze:...Szczególnie jak mam zajęcie np mycie garów...
tak z cekawosci, nie zalewa ci wtedy fajki? osobiscie gdy pale fajke i mam do czynienia z czynnoscia gdzie jest kontakt z woda to slinotok uniemozliwia mi palenie. nawet gdy jest to kwestia przeplukania pod biezaca woda zwyklego kubasa. mial ktos tak czy tylko ja jestem inny?
Nie.To ja jestem inny :lol:
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 12 lutego 2010, 18:06 - pt

Też tak mam. To chyba jednak przez pochyloną pozycję ciała tak się dzieję choć nie dam głowy.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 12 lutego 2010, 18:54 - pt

no z dłuższym trzymaniem fajki w ustach chociazby przy ,,myciu garów" troche skomplikowana sprawa. Łapska całe w płynie to nawet żal fajki dotknąć takimi...ale cóż jak sie podoba to niech sie podoba, nic nam do tego :lol: :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 12 lutego 2010, 20:20 - pt

Dlatego drodzy panowie, najlepiej gary zmywają kobiety. Nawet specjalnie dlatego maja krótsze stopy, dzięki czemu stoją bliżej zlewu i nie muszą się pochylać.
Jeśli ktoś wspomni o jakimś szowinizmie, to ... będzie miał rację.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”