Kontrowersyjny temat

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

TymczasowyNick
Początkujący
Początkujący

Kontrowersyjny temat

Post autor: TymczasowyNick » 05 października 2012, 20:52 - pt

Witam

Kilka razy przebywałem w jednym pomieszczeniu z człowiekiem, który palił fajkę. Bardzo podobał mi się jej zapach (w przeciwieństwie do tytoniu) i postanowiłem zaopatrzyć się w fajkę. Jednak przed zakupem postanowiłem przestudiować trochę materiałów, bo jak okazuje się, to palenie wcale nie jest takie proste.

Przypomniała mi się jedna sytuacja którą pragnę poruszyć. Wiele osób może to uznać za kontrowersyjny temat, więc powiem tak: nie mówię o tym w stosunku do praktykowania takich metod na terenie naszego państwa, ponieważ jest to zabronione, natomiast w kontekście czysto teoretycznym lub tylko tam, gdzie wolno i tylko przez tych, którzy robią to z własnej woli.

Pewnego razu będąc na koncercie, w pobliżu siedział facet palący fajkę i po zapachu ewidentnie dało się poznać, że pali w niej marihuanę (nie mam pojęcia czy samą, czy zmieszaną z tytoniem fajkowym).

Zapewne wiele ludzi się oburzy, będzie chciało zakończenia tamatu, więc teraz dokończę wcześniejszą myśl:
jeżeli ktoś nie chce być krytykowany za spalanie tytoniu proszę taką osobę o nie krytykowanie za spalanie innych substancji o prawdę mówiąc podobnym stopniu szkodliwości.

Jeżeli ktoś uzna to za profanację fajki... Ma racje, jednak nie jest to temat prawidłowego tradycyjnego korzystania z fajki.

Założyłem ten temat, ponieważ jestem ciekawy, jak uważacie - ten człowiek miał mieszankę z tytoniem fajkowym i zaciągał się wszystkim? Z tego co pamiętam siedział tam z tą fajką dosyć długo, a nie widziałem, aby ją podpalał.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Kontrowersyjny temat

Post autor: JSG » 05 października 2012, 20:58 - pt

Jak na mój gust nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Wolnoć w Tomku w swoim domku.
Jeśli chodzi o zaciąganie- to nie bardzo rozumiem skąd się bierze przeświadczenie że dymem z tytoniu palonego w fajce się nie zaciąga- nikotyniści się zaciągają i już... jakoś wspomnienia dziadka który wspomina głębokie sztachy z ekstramocnych bez filtra.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 05 października 2012, 23:16 - pt

Co do palenia marihuany w fajce to jest to temat bardzo stary. Na Dalekim Wschodzie a w szczególności w Chinach jest to - a na pewno było - na porządku dziennym. To najpewniej z tamtych rejonów dotarł ten zwyczaj do Europy. Przy czym nadmienić należy, że fajki do tego przeznaczone są zupełnie inne niż te tradycyjne. Mają maleńką główkę i są dłuższe. Sam trochę oniemiałem, gdy moja teściowa przywiozła mi coś takiego z Anglii jako prezent. No cóż, do teraz nie wie do czego służy, tak naprawdę, owa mała, choć bardzo stara fajeczka. :D

A co do zaciągania... to pewnie też "Wolnoć Tomku...", choć ja należę do tych nie zaciągających się.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
TymczasowyNick
Początkujący
Początkujący

Post autor: TymczasowyNick » 05 października 2012, 23:53 - pt

a we wspomnianych fajkach wyspecjalizowanych do palenia marichuany pali się ją samą, czy z tytoniem do fajek?
Oczywiście zdaję sobię sprawę, że "Wolność Tomku..." i nikt nikomu nie zabroni mieszać, jednak pozostaje kwestia, czy bez tytoniu da się to palić, nie zgaśnie...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 października 2012, 00:01 - sob

Popytaj może na forum użyszkodników zieleniny...
A jeśli chodzi o historię palenia i skąd wywodzi się palenie opiatów w fajce, wywodzi się zewsząd- to tylko nasi przodkowie zajadali się muchomorami... wszędzie indzie się jarało zielsko:
"Tu dochodzimy do pewnego problemu związanego z wczesnymi opisami pierwszych odkrywców Nowego Świata – nie znali oni języków i narzeczy, jakimi posługiwali się Indianie, dlatego nie było im łatwo ustalić, co oni tak naprawdę palili. Przypuszcza się dziś, że szereg opisów rytuałów związanych z paleniem, tworzonych przez Europejczyków nie dotyczy tytoniu, a innych znanych z tych regionów alkaloidów, także środków halucynogennych. "
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 06 października 2012, 21:55 - sob

Pozwolę sobie zamknąć temat, bo nie uważam, żeby osoba czytająca to forum tematyczne nie była nikim innym niż prowokatorem. Po pierwsze wszelkiego tego typu rozważania mimo historycznych faktów nie są tematem tego forum, po drugie wszelkiego tytpu pzypuszczenia nie poparte faktami i stanowiące przyczynek do insynuacji są poniże kultury osóbtu piszących. Rada: podobne pytania i problemy do tabloidów.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Zablokowany

Wróć do „Jak palić”