Palenie fajki w zimie na balkonie

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Tolo
Pykacz
Pykacz

Palenie fajki w zimie na balkonie

Post autor: Tolo » 28 kwietnia 2015, 11:48 - wt

Na razie co prawda sezon letni i być może wybiegam za bardzo w czasie do przodu, ale zaczynam swoją przygodę z fajką i zastanawiam się jak to będzie z paleniem w zimie.

Niezbyt mogę palić w domu, chyba, że przekonam rodzinę jakimś aromatycznym tytoniem i MOŻE się zgodzą ale nadal w to wątpie. Póki co palę na balkonie, jest ciepło więc nie ma problemu.

Mam pytanie jednak. Czy ktoś z Was pali w zimie na zewnątrz? Gdzieś na balkonie / tarasie, nieogrzewanym garażu itd.

Jak wygląda palenie podczas niskich temperatur. Jak smakuje fajka wtedy? Na dodatek czy takie wahania temperatur nie szkodzą naszym fajkom?

Wiem, że fajki z kukurydzy wybaczają bardzo wiele ale czy wrzosiec wytrzyma zmianę z +20stC do powiedzmy 0stC ?
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Palenie fajki w zimie na balkonie

Post autor: golf czarny » 30 kwietnia 2015, 10:59 - czw

Może nie do mnie pytanie ponieważ nie paliłem fajki na balkonie zimą.Ale też nigdy nie zamierzałem. IMO przykre warunki pogodowe powodują ogólnie dyskomfort,a co dopiero stać i marznąć godzinę albo i dłużej. Efekt nikotyny powoduje ,ze zimno staje się jeszcze dotkliwsze. Sytuacja robi się tak paradoksalna , że aż głupia. Odczuwać dyskomfort w imię wykonywania czynności , która z założenia ma być przyjemna ? Coś mi tu nie gra i pomysł mocno na siłę. Może pora rozejrzeć za knajpką z możliwością palenia albo zacząć zabudowę.
Tolo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Tolo » 30 kwietnia 2015, 15:07 - czw

Nie wiem jak to będzie dalej. Na razie uczę się palić i nie wiem czy zostaną z fajką na dłużej. Mam nadzieję, że tak.
Po tym jak zapaliłem aromatyczny tytoń z dobrym room note'm rodzina się pomału przekonuje, że to wcale nie śmierdzi tak jak papierosiska, więc może.... się zgodzą, żebym w złych warunkach palił w domu.

Niemniej jednak ciekaw jestem czy ktoś w zimie pali/palił na zewnątrz.
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 30 kwietnia 2015, 16:33 - czw

Normalnie palę w domu , w pokoju ale kiedy goszczę osobę niepalącą wieczorem palę na balkonie .
Nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu . Trzeba się odpowiednio ubrać . Trzeba usiąść .Wygodne siedzenie jest dla mnie najważniejsze . Nie mam problemu z godzinnym paleniem bo ja nigdy tak długo nie palę . 30 - 40 minut całkowicie mi wystarcza , nawet 20 . Nie zauważyłem żeby tytoń gorzej smakował albo żeby to szkodziło fajce . Jednak zaznaczę , że przy - 20 nie paliłem .
Również na wyjazdach często nie można palić w pomieszczeniach , np. w górach w schronisku , a czasem bywa zimno .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”