De Luxe Mixture - Peterson

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

De Luxe Mixture - Peterson

Post autor: Radesz » 12 września 2006, 05:10 - wt

This Black Cavendish Aromatic is a selection of matured Virginia tobaccos from Brazil and Africa blended with a loose cut mellow Black Cavendish. A tasteful flavour consisting of Vanilla, Walnut & Honey has been added.

Po otwarciu puszki w nozdrza wpada najsampierw zapach miodu (tylko nie pytajcie czy spadziowego, bo sam nie wiem :wink: ), dopiero po chwili przebija sie nieśmiało wanilia. Miłe to zapachy nie powiem.
Trochę zdziwiony kiepskimi ocenami (lekkość i nijakość) z Tobaccorewievs nabiłem fajkę i odpaliłem...
Rozpalam, pykam i :?: nic :!: Wyczuwalny smak miodu ( taki wyraźny po otwarciu) zmiknął prawie całkowicie, wanilii troszkę. Opisane orzechy włoskie owszem czuć, choć bardziej po skończonym paleniu i nie na języku lecz w pomieszczeniu. Jest na Forum temat tytoni Light - ten tytoń jest superLight. Kwintesencja "ciepłego powietrza" dodam jednak, że bardzo miłego ciepłego powietrza. W trakcie palenia jednak zyskuje na smaku i na pierwszy plan wychodzą... orzechy (jestem właśnie w połowie pierwszej fajki) i ma się wrażenie jak podczas jedzenia delikatnych lodów, gdyż jednak spod nich (orzechów) przebija sie wanilia. Tytoń pali się bez większych problemów, nikła ilość kondensatu nie zakłóca palenia. Dla zwolenników aromatów - myślę, że bomba, dla "lajterów" - też...
Jeśli chodzi o room note to wydaje się być całkiem miły, choć powiem więcej jak przyjdą współpracownicy 8)
Pozdrawiam Radesz.
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Awatar użytkownika
wpatrzony
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: wpatrzony » 12 września 2006, 12:12 - wt

Nie mogę się ustosunkować do tego tytoniu. :?
Zapach z puszki dosyć ostry, jeżeli miód to spadziowy lub może gryczany. Mnie kojarzy się też nieco ze ściętą trawą. Przygaszona wanilia, może trochę toffi. Słodki. Drobno pocięty, czarne i złote pasemka. W paleniu... No nie wiem, jakiś taki nijaki właśnie. Coś jak bardzo ciągnąca „krówka”, która przylepiła się do zębów. Kondensatu nie zauważyłem. Lekki? – Wyjątkowo. Room note? – „Paliłeś lepsze”. A drogi, jak każdy Peterson...
Obrazek
GG: 1529271
krzysztof
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzysztof » 13 września 2006, 20:04 - śr

Moim zdaniem tytonie Petersona wymagają uwagi i wolnego palenia. Zaletą jest to, że za każdym nabiciem fajki pali się inaczej a walory smakowe nigdy nie są takie same (wada to czy zaleta- kwestia dyskusyjna), nie staram się węchem oceniać produktów tej firmy. W ciemno kupuję wszystko.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 13 grudnia 2007, 16:51 - czw

Po otwarciu puszki wspaniały zapach orzecha włoskiego. Tytoń w paleniu bardzo smaczny, o wyraźnie wyczuwalnym smaku orzechów. Pali się dość gorąco i bezobsługowo.

Po kilku fajkach wyczułem w nim również miodową i waniliową nutę. Dodam jeszcze, że jak dla mnie jest zdecydowanie za słaby. Wolę znacznie mocniejsze tytonie, jak choćby Sherlock z tej samej stajni.
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 14 grudnia 2007, 09:31 - pt

Z Petersonowej stajni - ten jest moim ulubionym tytoniem.
Fakt - dość gorący w czasie palenia; jednak (co cieszy) daje mało kondensatu.
Palenie bezobsługowe.

Room note - bardzo pozytywnie odbierany przez otoczenie.
W ustach pozostaje lekko słodkawy posmak - szczególnie gdy palony przy mocnej kawie.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Celt
Moderator
Moderator

Re: De Luxe Mixture - Peterson

Post autor: Celt » 04 sierpnia 2009, 20:42 - wt

Room note pozytywny. Mnie się również dość przyjemnie ten tytoń paliło... ale... No właśnie specjalnie go nie czułem, jeśli nie liczyć aromatu. Faktycznie delikatny orzechowy posmak w ustach pozostał, ale specjalnie mocy tytoniu nie odczułem. Faktycznie pali się bezobsługowo i dość gorąco. Generalnie jednak jeśli ktoś miałby decydować się tylko na jeden tytoń z tej stajni np. przy dokonywaniu zakupu, to polecałbym raczej inny...
Diord Fionn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”