Peterson Gold Blend

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
pan Gajusz
Fajczarz
Fajczarz

Re: Gold Blend Peterson

Post autor: pan Gajusz » 28 maja 2008, 15:42 - śr

Jest w cenie 45 zł na allegro, u nieocenionego dostawcy wielu tytoniów, Pana Niedźwieckiego.
"Świat jest jedną wielką restauracją" Woody Allen
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Re: Gold Blend Peterson

Post autor: Sabri » 08 października 2008, 20:01 - śr

Mam puszkę tytułowego tytoniu. Paliłam go dwa razy. Wrażenia? Wspaniały waniliowo-owocowy zapach, a podczas palenia gdzieś się ten zapach gubi w smaku. Owszem, czuć wanilię, dodatkowo jeszcze odczuwam smak migdałów (choć na stronie Petersona mówią o aromacie jakichśtam orzeszków - koledzy wyżej już mówili o nich), ale wydaje mi się, że już mi za bardzo aromaty nie podchodzą. Chyba jakieś wybujałe wymagania wobec nich mam :D Tak więc Gold Blend polecam zwolennikom aromatów.
Celt
Moderator
Moderator

Re: Peterson Gold Blend

Post autor: Celt » 04 sierpnia 2009, 20:32 - wt

Właśnie otworzyłem puszeczkę. Po cichym syknięciu rozszedł się bardzo przyjemny aromacik o lekkiej nucie wanilii. O składzie już tu było więc nie będę się powtarzał, natomiast w paleniu jest on dla mnie niesamowicie przyjemny. Nawet kot przyleciał zobaczyć co tak zapachniało :D W smaku tytoń jest raczej słodkawy i ja też czuję w nim nutki miodowe, choć może to faktycznie te orzeszki (nie wiem bo nigdy ich nie jadłem). Tytoń spala się na piękny szary popiół. Chyba stanie w zawody z moim ulubionym Sweet Killarney i wcale nie jestem już taki pewien, który z nich wygra.... Świetny aromat, który zdecydowanie mogę polecić każdemu.
Diord Fionn
Awatar użytkownika
Veth
Początkujący
Początkujący

Post autor: Veth » 05 grudnia 2010, 13:55 - ndz

W Łodzi otworzono nową trafikę w Galerii, ponieważ mają tam głównie tytonie Petersona, zapragnąłem spróbować coś z ich wyrobów.
Pudełko otworzyłem już w samochodzie na parkingu na dachu więc śnieg i mróz i wspaniałe słońce dodało aromatowi świeżej mieszanki wybornych aromatów, czułem ten dziwny słodki, miodowo-owocowy zapach z nutą orzechową, słodycz chyba była spowodowana wanilią. Dokładnie nie mogłem dojść co Peterson dodał do tytoniu, dopiero teraz dowiedziałem się, że była to wanilia i jakieś orzeszki :)
W domciu starannie rozdrobniłem tytoń, znalazłem w nim malutkie kwadraciki 2-2mm chyba pociętego flake'a. Ku mojemu zdziwieniu, nie był jakiś bardzo wilgotny, 5-6 minut przygotowania spowodowało że stał się idealnej (jak dla mnie) wilgotności... albo raczej suchości ;)
1 odpalenie - poczułem tą samą nutę którą przesiąknięty jest tytoń, ubiłem i zgasło.
2 odpalenie - nuta zniknęła, trochę słodyczy ale niewiele. Ładnie sie pali, nie gaśnie... ale nic ciekawego nie ma. Dym coraz cieplejszy, cięższy.
Wpadłem na wspaniały pomysł... wywalić filtr!
złożyłem fajeczkę, pierwsze pociągnięcie... zimno... słodko, miód, jakaś nutka owoców, coś orzechowego... aż musiałem odłożyć fajkę. Przez chwilę siedzę i zastanawiam sie co czuję w ustach... whisky ?
Po tym zabiegu pod koniec szczypie w język i gardło, ale łyk dobrej herbatki załatwia sprawę ;) Na końcu już nie pali sie tak dobrze, co chwila odpalam, coraz częściej muszę pociągać, w końcu na dnie został szary popiół i odrobina czarnego, zwęglonego.
Pierwszy raz wypaliłem fajkę bez filtra, sucho w gardle i piecze, chyba też zgaga mnie łapie ale co tam, ważne że tytoń spełnił moje oczekiwania w 110% :)

Cały czas czuć aromat tytoniu w domu, taki jak po pierwszym otwarciu puszki.
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 08 grudnia 2010, 20:31 - śr

Dziś kupiłam pierwszą puszkę.
Zapach wręcz niemiłosiernie słodki, ale przyjemny. Lekko suchawy w puszce.
Nie wydziela się kondensat, nie przepala się, do tego jak już wcześniej napisano- spala się do końca niemal idealnie.
Wanilii prawie w nim nie wyczułam, co najlepsze nie pachnie żadnymi sztucznymi dodatkami, które bardzo potrafią przeszkadzac np. w mac barenie. No, ale to peterson, więc jest o wiele lepszej jakości.
Wyraźnie, szczególnie przy powolnym wydychaniu dymku, czuc owe orzeszki, coś pomiędzy migdałem a nerkowcem. Smakuje trochę jak takie ciasteczko migdałowe z kajmakiem, o, i to jedyne nasuwajace mi się w miarę słuszne porównanie.
Pozytywny, dołącza do listy tych ulubieńszych. Plus za nienachalny zapach, który jednak jest bardzo przyjemny.
I nie radzę palic go do czekolady, szczególnie z tofii. Ani do niczego słodkiego. Smak tytoniu znacznie traci na jakości. Najlepiej gorzka kawa lub herbata. Purrfect.
I naprawdę ładnie pachnie w pokoju.
Hot Patootie bless my soul
I really love that Rock and Roll
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 05 grudnia 2011, 21:02 - pn

Jak dla mnie to kolejny nudny pet-aromat. Ładny jest głównie zapach z puszki – cukierkowo-kwiatowo-czekoladowy no i oczywiście room note. Niestety doznania smakowe zaliczyłbym do bardzo przeciętnych. Tytoń jest mdląco słodki z delikatnymi pikantnościami gdzieś w tle. Za słodki jak na mój gust. Uważam, że jest nieco lepszy w porównaniu z ostatnio palonym „Luxury blend”.

Przyjemność z pykania GB poczułem dopiero, gdy przemieszałem go z resztkami „Irish flake”. :!:

Z petersonowych aromatów zostały mi do spróbowania jeszcze „Sunset breeze”, „Connoiseur choice”, „Delux mixture” i ten nowy „Nut cośtam”, ale śpieszyć się nie będę. Muszę odpocząć od tej marki.
Awatar użytkownika
Veth
Początkujący
Początkujący

Post autor: Veth » 15 grudnia 2011, 12:03 - czw

Vetus pisze:
Veth pisze:W Łodzi otworzono nową trafikę w Galerii,.
Gdzie dokładniej? W którym miejscu? - pozwolę sobie spytać ziomka, (żebym nie musiał długo szukać.)
Sorry że z opóźnieniem, na ostatnim piętrze przy food corner w stronę Media Markt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”