Peterson Sunset Breeze

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Peterson Sunset Breeze

Post autor: Sabri » 11 lutego 2008, 18:28 - pn

Wydaje mi się, że w poprzedniej wersji forum był temat dotyczący tego tytoniu, teraz jednak patrzę i nie ma go. Przyjemny aromat, ja bym określiła jego zapach jako taki budyniowy i jeszcze jakiś taki zapach, który wzmacnia jego aromat i właściwości. Dobrze się spala. Lubię go sobie od czasu do czasu zapalić, tak więc nie jest to raczej tytoń na co dzień. Wystarczy go raz zapalić i zapach dość długo zostaje w fajce (i nie wiem czy to dobrze czy źle-zależy w czym się pali ten tytoń).
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Peterson Sunset Breeze

Post autor: Jerry » 11 lutego 2008, 20:39 - pn

Osobiście nie należę do tych egzemplarzy dla których tytoń zaczyna się od 100% La + 30% Pq i to wszystko zwinięte w line o dzwięcznej nazwie "My Balcan Screwdriver" tudzież "Little friend from Kabul" ta ostatnia mieszanka wzbogacona sproszkowanym semtexem :D
Przyznam jednak, że Sunset Breeze, którym zostałem poczęstowany na poprzednim spotkaniu przez Skandala rozczarował mnie do granic możliwości.
Być może moje chamskie przepalone gardło nie dostrzega niuansów delikatnego tytoniu Petersona, ale ta delikatność też powinna mieć granicę. Ja osobiście odbieram to tak, że prościej byłoby powąchać powietrze wciągane przez suszarkę do włosów. Moc podobna, smak żaden.
Zaznaczam jednak, że to moja bardzo subiektywna ocena, ale ten tytoń na pewno nie zagości w moim dymospisie.
Ze smutkiem powiem, że chyba żaden z Petersonów nie wejdzie na stałe do karty dań.

Pozdrawiam
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 11 lutego 2008, 21:23 - pn

Bardzo przyjemny tytoń! Owocowy i delikatny. Taki deserowy. Jednak z tego co zauważyłem to stare Sunset było dużo smaczniejsze niż to nowe.
A w związku ze zmianą w odbiorze tego tytoniu już nie gości u mnie, niestety :oops:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 11 lutego 2008, 21:27 - pn

Jerry przyznam tobie rację w sprawie mocy sunseta..., co do braku smaku, niestety 30 lat palenia robi swoje :wink: , a DeLuxe Mixture, ponoć Ci smakował :?:
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2008, 21:54 - pn przez Skandal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 11 lutego 2008, 21:43 - pn

Marcin_Pro pisze:Bardzo przyjemny tytoń! Owocowy i delikatny. Taki deserowy. Jednak z tego co zauważyłem to stare Sunset było dużo smaczniejsze niż to nowe.
A w związku ze zmianą w odbiorze tego tytoniu już nie gości u mnie, niestety :oops:
Nie miałam przyjemności palić starej wersji SB. Jak smakował?
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 11 lutego 2008, 22:05 - pn

Skandal pisze:Jerry przyznam tobie rację w sprawie mocy sunseta..., co do braku smaku, niestety 30 lat palenia robi swoje :wink: , a DeLuxe Mixture, ponoć Ci smakował :?:
Dobrze, że mi przypomniałeś o De Luxe Mix. Gdy pisałem to miałem na myśli Sunset i Sherlocka. Tak De Luxe Mixture jest z nich najlepszy i pewnie jak będzie okazja to chętnie go zapalę. Generalnie jednak musze przyznać że jestem trochę rozczarowany tytoniami Petersona.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 11 lutego 2008, 22:09 - pn

Sabri pisze: Nie miałam przyjemności palić starej wersji SB. Jak smakował?
Jak dla mnie był bardziej delikatny i mniej chemiczny jakoś tak.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Benek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Benek » 12 lutego 2008, 01:53 - wt

Mam puszkę tego tytoniu, zakupioną przy wydatnej pomocy jednego z uczestników a.p.f... Wrażenie ogólne jest całkiem w porządku, jest delikatny więc nie kopie jak co niektóre ;). Lekki i przyjemny, ale ja do niego muszę być w specyficznym relaksacyjno-kawiarnianym nastroju... bo bywają dni, kiedy jest dla mnie po prostu zbyt słodki. Taki ciastkowo deserowy, jako dodatek do babeczek + kawy... Moim skromnym zdaniem - godny uwagi ;). Pierwszej wersji nie paliłem, więc nie wiem jak bardzo się zmienił...

P.S. Otoczenie odbiera go bardzo pozytywnie ;).
Aktualnie w odtwarzaczu:
Chris Potter - Lift, Travelling Mercies
Michael Brecker - Pilgrimage
Steps Ahead - Live in Tokyo '85
Lyle Mays - Fictionary
Pat Metheny Trio - 99->00
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 13 lutego 2008, 17:27 - śr

Fakt. Otoczenie odbiera go bardzo pozytywnie. Sam lubię ten tytoń, choć muszę mieć na niego bardzo specyficzny nastrój, tak też i palę go jedynie przy jakiś większych okazjach. Ale ogólnie mi on bardzo pasuje. Jest delikatny i bardzo dobrze się pali. Ja bym jednak polecał, choć muszę się zodzić ze stwierdzeniem, że w poprzedniej wersji był zdecydowanie lepszy (choć miałem możliwość zdobycia niestety tylko jednej takiej puszki sprzed kilku lat)...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 16 listopada 2009, 19:04 - pn

Fakt. Otoczenie - w osobie Mojej Ukochanej Żony - odbiera go pozytywnie.

Moc faktycznie nie powala, ale po wypaleniu próbki chyba się skuszę na zakup puszeczki. Ten tytoń ma w sobie coś miłego, choć jest to starannie ukryte :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
MeB
Pykacz
Pykacz

Post autor: MeB » 13 grudnia 2009, 07:03 - ndz

Faktycznie delikatny tyton o sympatycznym aromacie pokojowym. Polecam go na rozmaite okazje rodzinne.
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 13 grudnia 2009, 16:48 - ndz

Jako nowy na forum, chciałbym wszystkich przywitać moją subiektywą oceną Sunset Breeze. Istotnie, nie kładzie na kolana, ale... Osobiście oceniłbym go tak (1-5):

Moc: 2
Aromat tytoniu: 4
Smak: 4
Aromat pokojowy: 3

Przyjemny tytoń, łagodny, zapach: śliwka z rumem, wyczuwalna wanilia i bardzo delikatnie owoce tropikalne.

Pozdrawiam
etam
Początkujący
Początkujący

Post autor: etam » 30 marca 2011, 11:52 - śr

Witam.
Nabyłem takową puszkę i po otwarcoiu dostałem wielkich oczu. Tytoń wygladał jak zrębki drewna,taka sieczka którą drogowcy robią z gałęzi które obcinaja przy drogach. Jakies patyki,kołeczki,kawałki ....Chciałem ten ekogroszek rozetrzeć, zmielić,zmiekczyć te łodygi lecz na niewiele się to zdało.
Jak dla mnie a zawcą wielkim nie jestem to "szajs" do potęgi. Dodatkowo jego aromat strasznie intensywny ,(może wylał im się cały zapas tych pachnideł w ta puszkę). Paliłem rózne aromaty ,bo lubię i zawsze były to te droższe ,lecz to świństwo położyło mnie na łopatki. Nigdy wiecej.Taka marka i taka siara.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2011, 21:30 - ndz przez etam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 02 kwietnia 2011, 09:45 - sob

On taki chyba jest po prostu... Kilka lat temu kupiłem go w Anglii i wyglądał i pachniał tak jak go opisujesz.

intęsywny - doobreeee :wink:
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 02 kwietnia 2011, 10:11 - sob

Jestem aromaciarzem i bardzo lubię tytonie Petersona. Ale ten jest mdły i bez wyrazu , jak na mój smak.
Moim zdaniem ich najgorszy twór.Moim zdaniem , powtarzam,,,
KKF Poznań-----------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”