Peterson Sweet Killarney

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
VIP
Początkujący
Początkujący

Re: Peterson Sweet Killarney

Post autor: VIP » 11 września 2008, 20:53 - czw

Cześć koledzy,
jako że własnie mam zamiar nabyć ten tytoń skorzystam z okazji i spytam może akurat ktoś będzie wiedział.. Gdzie w Łodzi lub najbliższych okolicach można dostać ten tytoń?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 11 września 2008, 21:04 - czw

tu?
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
VIP
Początkujący
Początkujący

Post autor: VIP » 11 września 2008, 21:12 - czw

Tak wiem, ale interesuje mnie gdzie można go kupić w Łodzi? O ile w ogóle można.. Chciałem jeszcze dokupić kilka drobiazgów.
Jeśli nie znajdę kupię przez Allegro to pewne ;)
Dziku

Post autor: Dziku » 12 września 2008, 07:46 - pt

Kilka drobiazgów to dokupisz spokojnie. Pomimo tego, że ostatnimi czasy aż trzy trafiki w Łodzi upadły - i tak jest jeszcze gdzie fajkę kupić. Najlepiej zaglądnąć na Żeromskiego, Piotrkowską 240 oraz do M1. Przy czym w kwestii tytoniu Petersona - może na Żeromskiego będzie, chociaż ostatnio była tam wielka mizeria. Jednakowoż to najstarsza trafika w Łodzi, a i właściciel lata całe fajkę palił... W M1 byłem i Petersona tam nie znajdziesz. Piotrkowska 240 to ten sam właściciel, ale... asortyment bywa inny. Jednak wieki nie byłem w tej trafice, bo tamten odcinek ulicy był długo rozryty przez takich panów w pomarańczowych kubraczkach, którzy wykopali w ulicy wielkie rowy a potem leżeli na stertach piachu i kurzyli szlugi.
Awatar użytkownika
VIP
Początkujący
Początkujący

Post autor: VIP » 12 września 2008, 20:49 - pt

Tak się składa, że właśnie wróciłem z M1.. Owszem te drobiazgi nabyłem lecz tytonie fajkowe jedynie duskie i polskie, ogólnie mówiąc asortyment na prawdę marny.. Spodziewałem się szczerze mówiąc czego innego. Następnym razem zajrzę przy okazji do kolejnej trafiki.

Pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 13 września 2008, 15:07 - sob

Dziku pisze:(...)W M1 byłem i Petersona tam nie znajdziesz.(...)
Przecież mówiłem...
Być może nie znajdziesz go już nigdzie w Łodzi. Kiedyś "pewniakami" były trafiki na Żeromskiego oraz nieistniejąca już na POW. Może właściciel z Żeromskiego potrafi sprowadzić na zamówienie, ale pytanie za jaką cenę? Jednak takie rzeczy trzeba moim zdaniem negocjować z nim, a nie z bywającą w trafice za ladą jego małżonką.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 14 września 2008, 20:27 - ndz

Jak dla mnie to chyba trochę za duża zachodu. Dużo łatwiej zamówić za prawdopodobnie tą samą cenę na Allegro u Pana Niedźwieckiego. A jest to też właściwie pewniak i można zamawiać bez ryzyka, co zapewne każdy z szanawnych forumowiczów, który zaopatrywał się u niego może potwierdzić.
Diord Fionn
Dziku

Post autor: Dziku » 14 września 2008, 21:45 - ndz

Z tym się nie zgodzę.
Osobiście najbardziej lubię kupować tytoń i fajki zwyczajnie w trafice. Jeśli do tego trafika ma klimat, a właściciel zna się na rzeczy to nie da się tego w żaden sposób zamienić na "wygodę kilku kliknięć myszką". A przynajmniej ja nie zamienię. Najfajniej było w trafice przy Piotrkowskiej 251. Przy okazji zakupów właściciel częstował kawą lub herbatą, bo właśnie z kawowo - herbacianym salonikiem połączona była trafika. Można było umówić się ze znajomymi na zakupy, spokojnie pogadać, pooglądać fajki. Może ja jestem zbyt starej daty - ale właśnie ten sposób nabywania fajek, tytoni czy np trunków jest mi najbliższy i uważam go za najnormalniejszy. A że "za dużo zachodu"? Trudno - w ogóle fajka wymaga zachodu...
Zakup tytoniu przez internet to obecnie w naszym kraju konieczność - i tylko w tej kategorii ten sposób zakupu traktuję.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 14 września 2008, 23:57 - ndz

Wiesz, gdybym miał wybór to oczywiście sam udałbym się do trafiki na zakupy. Ale niestety, w obecnych czasach zaopatrzenie w naszych trafikach pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Diord Fionn
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 15 września 2008, 00:20 - pn

Palenie Sweet Killarney`a z ledwo co otwartej puszki dostarczyło mi niesamowitych wrażeń, pamiętam wspaniały smak i unoszący się zapach toffi. Niestety, kiedy go ostatnio nawilżyłam i zapaliłam, nie było to to samo, smak nie ten, zapach też. Tytoń widocznie traci na takim procesie, zatem należy go palić póki świeży.
Dziku

Post autor: Dziku » 15 września 2008, 00:25 - pn

Sabri pisze:(...)Niestety, kiedy go ostatnio nawilżyłam i zapaliłam, nie było to to samo, smak nie ten, zapach też. Tytoń widocznie traci na takim procesie, zatem należy go palić póki świeży.
Dotyczy to praktycznie wszystkich aromatów, a ten tytoń jest nim bez wątpienia. Właściwie przechowywane mieszanki Va oraz La mogą z czasem sporo zyskać na smaku...
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 15 września 2008, 08:51 - pn

Tu się zgodzę. Choć ja nigdy tego problemu nie miałem. Tyle, że w moim przypadku wynika to z tego, że ten tytoń nigdy nie przeleżał na tyle długo by zdążył wyschnąć. Jeśli już otwieram puszeczkę to zdecydowanie za szybko jak na mój gust go ubywa. No, ale cóż, to taki już jego urok :)
Diord Fionn
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 15 września 2008, 17:27 - pn

Mam zatem nauczkę na przyszłość ;) SK był wspaniały i chętnie bym go raz jeszcze zapaliła, aby przypomnieć sobie jego wspaniały smak. Zazwyczaj palę różne tytonie, nie palę jakoś ciągle pod rząd jednego i tego samego (no chyba, że to SG FVF albo SG BBF :D ). Tyle, że ostatnio lepiej mi się paliło petersonowego Sunset Breeze...
Awatar użytkownika
VIP
Początkujący
Początkujący

Post autor: VIP » 15 września 2008, 19:28 - pn

Podzielam opinię, że milej by było po prostu pogadać ze sprzedawcą, pooglądać i coś sobie wybrać w trafice ale że są jakie są to chyba nie ma na ten czas wyboru, pozostaje internet.
Sweet Killarney już postanowione a do tego chyba właśnie SG.. tylko który? Korzystając z okazji może mi ktoś z Was podrzuci np 3 najciekawsze pomysły wraz z krótkim opisem dlaczego akurat ten bo chyba nie warto już nowego wątku rozpoczynać.. PS: najlepszy byłby dla mnie jakiś nietuzinkowy w miarę delikatny aromacik który nie znudzi się po kilku paleniach..
Dziku

Post autor: Dziku » 15 września 2008, 19:32 - pn

Może po prostu wpadnij na kolejne spotkanie "Łodziaków" do Peronu 6.
Nie gryziemy... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”