Peterson Luxury Blend

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Peterson Luxury Blend

Post autor: Beckett » 17 października 2009, 16:07 - sob

Czy ktoś palił owy tytoń i może podzielić się wrażeniami? Ja jestem po 2 fajeczkach z tym tytoniem i muszę powiedzieć że całkiem dobry aromacik. Może nie aż tak dobry jak mój faworyt Sweet Killarney ale coś w sobie ma. Po otwarciu puszki wydobywa się bardzo przyjemny intensywny zapach jak by pomarańczy oraz miodu. Tytoń idealnie wilgotny do palenia nie trzeba suszyć tylko od razu nabijać. Spala się bardzo ładnie nie gaśnie a w smaku jest stonowany i nie nachalny. Jakoś tego akcentu waniliowego nie poczułem za to pierwsze skrzypce grają tu zdecydowanie miód i zaraz po nim aromat pomarańczy. Tytoń w moim odczuciu kojarzy mi się z TNN oraz Da Vinci. Myślę że tytoń godny polecenia
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Peterson Luxury Blend

Post autor: cichy76 » 19 października 2009, 23:32 - pn

To był jeden z pierwszych tytoni kupionych przeze mnie po lądowaniu w Irlandii Północnej. Tytoń, który polecał sprzedawca w małym sklepie. Sklepie, który jest mieszanką salonu prasowego, trafiki i spożywczaka.
Tytoń, przypadł mi do gustu. Chociaż ja zawsze przesuszam "szczyptę" tytoniu, tak aby nie był za bardzo wilgotny. Rozdrabniam, niestety trafiają się w puszce kawałki większe tytoniu - twarde "pęty", ale może to było tylko szczęście mojej puszeczki. Mi obok słodkiego zapachu pomarańczy, mimo wszystko pojawia się śliwka...ale to może tylko moje spostrzeżenie :) ogólnie polecam :)
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 13 stycznia 2010, 02:53 - śr

Po otwarciu puszki pachnie pięknie, chciałoby się go zjeść. Natomiast aromat i smak palonego dość nachalny, niezbyt wysokiej klasy. Słodki, zdominowany przez pomarańcze - nie czuć wspomnianego miodu ani wanilii. Uporczywy w paleniu, lubi przygasać, pali się gorąco i czasem wydziela kondensat. Typowy Duńczyk, który zawiera wszystkiego po trochę: Va, BlCav i Bu. Wielbicielom mocno aromatyzowanych mieszanek powinien przypaść do gustu. Dla mnie średni i to do połowy fajki.
Awatar użytkownika
Pastor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pastor » 15 listopada 2010, 21:58 - pn

Ogromne rozczarowanie, nastawiłem się na Bóg wie co, że niby te pomarańcze, że miód... cud, miód, malyna... Raz, że tytoń wymaga sporych umiejętności, nie dla początkujących (a za takiego się uważam), przy jakimkolwiek przeciągnięciu zmienia się w słodkawą breję; dwa - nie mój smak. Przesłodzony, przereklamowany, prze...
Zapraszam na top25snuff.com - rewelacyjne forum o tabakach!
Awatar użytkownika
zzklan
Początkujący
Początkujący

Post autor: zzklan » 02 grudnia 2010, 16:34 - czw

troszke za suchy jak dla mnie ale mozliwe ze to tylko przypadlosc mojej puszki... tyton wedlug mnie super. mocny aromat pomaranczy (bardzo mi to odpowiada) przepleciony miodem. vanilia slabo wyczowalna i bardzo dobrze. swietny smak. polecam!!!!!
Jacek
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 03 grudnia 2010, 13:57 - pt

Pastor pisze:Ogromne rozczarowanie, nastawiłem się na Bóg wie co, że niby te pomarańcze, że miód... cud, miód, malyna... Raz, że tytoń wymaga sporych umiejętności, nie dla początkujących (a za takiego się uważam), przy jakimkolwiek przeciągnięciu zmienia się w słodkawą breję; dwa - nie mój smak. Przesłodzony, przereklamowany, prze...
Pastor masz wytrawioe lataką kubki smakowe chyba :D
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 22 września 2011, 22:45 - czw

Lubię tę mieszankę, stanowi stały element mojego wyposażenia. Spala się bezproblemowo, spokojnie. Nie jest zbyt mocna, ale w połowie fajki zaczynam czuć nikotynę. Spokojnie palona potrafi uraczyć słodyczą, delikatnie gdzieś w tle wyczuwam owocowy posmak. Bardzo przyjemny aromacik. Polecam.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 31 października 2011, 14:51 - pn

Deserowy aromat. Zapach z puszki średni, dominuje toffi i przypalony karmel. W paleniu nie lepiej. Tytoń słodki ale czasem dochodzą jakieś pieprze. No i ten przypalony karmel czuć też na języku. Skojarzeń z pomarańczami nie miałem żadnych. Przy ekstremalnie wolnym paleniu wyłaniają się przyjemniejsze smaki, jak duchy z zaświatów, ale nie są żadną rekompensatą tej szczególnej staranności palenia.
Bardzo szybko nudzi. Nie rozumiem skąd tak wysoka cena, za tak nijaki produkt. Paliłem już kilka aromatów Petersona i o wszystkich mogę powiedzieć to samo: o ile firma oferuje znakomite mieszanki z dominująca virginią (Irish Oak, University Flake, Irish Flake), to aromaty są jakieś nieudane.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 06 listopada 2011, 12:38 - ndz

A mi podszedł. Nie przebija co prawda faworyta, czyli "Sweet Killarney" ale dość ciekawy aromacik. Tylko ja tej pomarańczy nie bardzo mogę w nim wyczuć. Aha, no i jeszcze jedno. Koniecznie trzeba palić wolniutko...
Diord Fionn
J_U_R_A
Początkujący
Początkujący

Post autor: J_U_R_A » 24 lipca 2016, 15:09 - ndz

Ja także skusiłem się na ten tytoń. Nie spodziewałem się co prawda jak Pastor - pomarańczy oraz malyn, ale czuję niesmak. Wypaliłem tego tytoniu 5-6 fajek, mniej więcej jeden raz w tygodniu i jestem delikatnie rozczarowany. Jako, że nie odczuwam potrzeby zajarania codziennie, więc palę wolno i spokojnie, najchętniej na polowaniu na ambonie. Kilka godzin w spokoju na łonie natury więc relaks z fajką jest wyśmienity. Dzisiaj zapaliłem w kuchni przy kawie z czekoladką. Zajęło mi to ze 40 minut i choć paliłem powoli starając się wydobyć jak najwięcej to dla mnie ten tytoń jest mało ciekawy. Sunset Breeze paliłem i jeszcze zamierzam a Luxury Blend nie jest dla mnie. Owszem pali się w miarę dobrze, choć dwukrotnie podpalałem, ale nie ma "magnesu" nie przyciąga. Room note jest dobry, na czwórkę, ale to za mało.
Mam i popalam też Da Vinci oraz Gawith & Hoggarth - Cherry & Vanilla i to są moje ulubione tytonie.
Oczywiście zaczynałem od Amphory, Alsbo Black, że aż wstyd się przyznać, ale tak było.
Pozdrawiam serdecznie życząc miodu i malyn.

J_U_R_A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”