Peterson XMAS 2009

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Peterson XMAS 2009

Post autor: Heretico » 13 grudnia 2009, 14:12 - ndz

W ramach świątecznych zakupów w Fajkowie dostałem próbkę tego tytoniu. Saszetka zawierała ładunek na 4 palenia i już teraz mogę powiedzieć, że absolutnie zwariowałem na jego punkcie. Pocięty w akuratne kawałki o zniewalającym aromacie już po otwarciu torebeczki.
Pali się go nadzwyczaj lekko, nie mocując się z żarem, tym bardziej kondensatem. Po paleniu zostaje zgrabna kupka białego popiołu.

W pełni zgadzam się z producentem, który opisuje tytoń jako ten o "smaku pieczonych jabłek, prażonych migdałów, burbonu i wanilii", chociaż z tymi migdałami to bym się tak nie zapędzał.

Już wiem, że na początku roku 2010 wyposażę się w 100g puszeczkę tego specyfiku.
Z mojej strony polecam wielbicielom aromatów o średniej mocy.

Z pozdrowieniem
hey man, you know, I'm really ok; the gun in my hand will tell you the same
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Peterson XMAS 2009

Post autor: Rheged » 13 grudnia 2009, 15:00 - ndz

To odezwij się, jak już się zaopatrzysz, bo ja też bym pragnął go na próbę - niewiele, ale tak na kilka paleń, żebym zobaczył, co to za bydlę ;)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 13 grudnia 2009, 15:56 - ndz

Taka recka - to miód na moje uszy.

Już się nie mogę doczekać Świąt; bo pod choinką czekać ma na mnie puszka tego tytoniu i Petersona fajka do kompletu :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Heretico » 14 grudnia 2009, 11:09 - pn

zainteresowanych proszę o adresy na priv.
na 99% zaraz po świętach składam zamówienie.
hey man, you know, I'm really ok; the gun in my hand will tell you the same
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 27 grudnia 2009, 12:41 - ndz

Bardzo fajny tytoń. Nie mam odniesienia do tego tytoniu w poprzednich edycjach, ale bardzo mi się podoba :) Zarówno smak jak i aromat jest wyczuwalny. Ważne jest chyba też to, że domownikom się podoba...czuć atmosferę świąt :) polecam dla lubiących aromaty Petersona...
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 03 stycznia 2010, 16:30 - ndz

Niby to kolejny petersonowski aromat, czyli smaczny do połowy fajki :D, ale... mieszanina jabłek, migdałów, orzechów i wanilii sprawiła w moim przypadku, że jedna z dwóch zakupionych 100g puszek zniknęła jak kamfora.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 12 stycznia 2010, 20:35 - wt

Schodzę ja raz z psem na spacer (mieszkam w bloku) i czuję na klatce schodowej w okolicach parteru lekki aromat pieczonego ciasta. "Noworoczne wypieki", pomyślałem sobie. Podczas spaceru przypomniałem sobie coby sprawdzić skrzynkę na listy czy próbki tytoni od forumowiczów przyszły. Otworzyłem skrzynkę...i okazało się, że ten zapach to nie żadne wypieki, a próbka Peterson XMAS. Jeszcze przez dwa dni z mojej przegrody na listy dolatywał zapach ciasteczek.
Świetny tytoń, idealnie pocięty, pali się bardzo równo. Smak ma po prostu świetny, chyba najlepszy aromat jaki paliłem do tej pory. Żałuję, że nie kupiłem całej puchy.
Dziękuję Heretico za próbkę :)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 12 stycznia 2010, 21:17 - wt

W smaku dosyć zaskakujący, bo praktycznie od początku bardzo intensywny. Jak pisałem na blogu - walka wanilii z pieczonymi jabłkami. Pachnie cudnie, zarówno niepalony, jak i zapalony. I generalnie pierwszy aromat, który lepiej mi smakował we wrzoścu, niż w gruszy.

Jednak pomimo tego wszystkiego dla mnie za słaby, zdecydowanie za słaby. Jego moc jest znikoma, a na dodatek jest bardzo jednostajna. Galopujący koń to nie jest, raczej kuśtykający źrebaczek. Wolę jednak wyraźniejsze tytonie, twardsze, że tak metaforą zabłysnę. Chociaż smak cudny.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 12 stycznia 2010, 21:29 - wt

Zaraz po Zaffiro Schurcha walnął (z całą premedytacją napisane) mnie smak śliwkowy. Było to dość przyjemne wrażenie. Dotąd nie paliłem XMAS-a zaraz po innych tytoniach i aromat nie wydawał mi się zbyt intensywny, zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego SR. W porządku tytoń, właściwie oprócz drobnej korekty określenia smaczków potwierdzam odczucia Klaudiusza. Przypomnę jeszcze, że moje określenia smaków i ich definiowanie są mocno upośledzone, ale ponieważ zdaję sobie z tego sprawę nie mam zamiaru iść z tym problemem do psychoanalityka :wink:.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
twinsen
Początkujący
Początkujący

Post autor: twinsen » 13 stycznia 2010, 11:48 - śr

Wczoraj dostałem XMas i wypaliłem pierwszą porcję. Muszę powiedzieć że tytoń rewelacja. Pali się idealnie, smak i zapach po prostu cudowny.
Zapach bardzo przypomina cukierki Haribo - te czarne rurki z białym wypełnieniem co można łatwo kupić w parkach itp. Super - polecam każdemu. Już nie mogę się doczekać powrotu do domu z pracy w celu wypalenia kolejnej porcji (niestety wypalam nową fajkę i mogę co najwyżej nabić pół komina :)
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 13 stycznia 2010, 23:10 - śr

twinsen pisze:...niestety wypalam nową fajkę i mogę co najwyżej nabić pół komina...
Nie "wypalasz", a opalasz :D Wcale nie musisz nabijać do połowy komina, możesz luźno nabić całą fajkę i spokojnie, powoli palić. Zaznaczam - luźno. Więcej informacji na ten temat w FAQ.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 18 stycznia 2010, 20:58 - pn

Ja zacząłem już ten tytoń przed świętami. Na wigilii był on oczywiście obowiązkowym gościem w mojej fajce. Dla mnie rewelacyjny. Paląć jeszcze przed świętami już odczuwałem tą niepowtarzalną atmosferę. Do tego zaopatrzyłem się w specjalną świąteczną mieszankę herbaty w pobliskiej herbaciarni (oczywiście starając się wybrać coś pod fajkę świąteczną). Strzał w 10. Dla mnie rewelacja. Być może tytoń by mnie tak nie powalił poza okresem świątecznym. Ale nawet jeśli to i tak świetny aromat godzien ze wszech miar polecenia. A pali się praktycznie bezobsługowo pozostawiając śliczny biały popiół. Polecam
Diord Fionn
Kajko i kokosz
Początkujący
Początkujący

Post autor: Kajko i kokosz » 17 listopada 2010, 15:36 - śr

Hmm... Tytoń do kupienia jeszcze w cup o'joes za jakies 25$- niestety dodatkowe 33$ za przesyłkę trochę odstraszają. Ale jakby ktoś robił większe zakupy u naszych sojuszników zza oceanu to chętnie się dołącze :)
Kajela
Początkujący
Początkujący

Peterson XMAS 2009

Post autor: Kajela » 02 listopada 2011, 17:50 - śr

Słyszałam od znajomego, że w tym roku tytoń ten ma się nazywać "Holiday Season" i z tego co mi wiadomo powinien być dostępny w Smoke Shopie w Szczecinie. Podejrzewam również, że skoro będzie dostępny w Smoku w Szczecinie to w innych Smokach też :) Może warto się spytać :)
Awatar użytkownika
sherlock_pipe
Początkujący
Początkujący

Post autor: sherlock_pipe » 09 listopada 2011, 17:52 - śr

Kajela pisze:Słyszałam od znajomego, że w tym roku tytoń ten ma się nazywać "Holiday Season" i z tego co mi wiadomo powinien być dostępny w Smoke Shopie w Szczecinie. Podejrzewam również, że skoro będzie dostępny w Smoku w Szczecinie to w innych Smokach też :) Może warto się spytać :)
Dokładnie.
Jest także do kupienia na fajkowo.pl : http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajk.- ... -100g/3124" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma on nazwę zmienioną 2009 na 2011 i miejmy nadzieje, że będzie on taki jak ten poprzedni XMAS 2009, a może nawet i lepszy ;)
Puszka 100 gram - cena : 99 PLN
Dziękuje i Pozdrawiam
Sherlock_pipe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”