Peterson Special Reserve 2011

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Peterson Special Reserve 2011

Post autor: maciejslu » 27 maja 2011, 19:11 - pt

Aż mi się nie chce wierzyć, że jako pierwszy próbowałem najnowszego tytoniu Petersona :lol:

Tu link: http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=4743&sid=3807b251" onclick="window.open(this.href);return false;

Skusiła mnie reklama mailingowa od tegoż sklepu, więc nabyłem puszkę - a do kompletu fajkę Peterson Aran B2. Dziś nabiłem ostrożnie i podczas filmu odpaliłem.

Już przy przepakowywaniu tytoniu do słoika uderzył mnie jego niesamowity, owocowy bukiet. Jeszcze bardziej intensywny, niż Firedance Flake od SG. Palce pachniały mi jeszcze przez kilka godzin...

Tytoń jest dość grubo pocięty, nabijanie bez problemu, z lekka podsuszony pali się lekko, łatwo i przyjemnie. Nawet, powiedziałbym - bardzo przyjemnie, zwłaszcza dla otoczenia - room note b. wysokie.

Smak? Szczerze mówiąc, trudno mi określić - na szczęście te owocowe klimaty są obecne głównie w aromacie samego tytoniu, w dymie - już niekoniecznie. Nie wiem też, jak smakuje "fasolka tonka", ale poziomki owszem - nutki ledwie wyczuwalne są.

Powiem wprost - na pierwszy rzut "języka" po prostu mnie nie zachwycił. Wszystko w nim (prócz budowy) jest zaskakująco "ulotne". Ale może to też wina fajki, w której paliłem; nie dlatego, że to zła fajka jest, ale kompletnie nieopalona...

Puszka za to jest bardzo ładna :wink:

Oczywiście dam mu jeszcze kilkanaście szans, ale tak jak w Peterson X-Mas 2009 zakochałem się od pierwszego "spalenia", tak tu miłość może być nieco trudniejsza...
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Peterson Special Reserve 2011

Post autor: yopas » 27 maja 2011, 19:56 - pt

Mnie sam opis odstręcza. Ale ja jestem czarny.
[...]
Awatar użytkownika
Veth
Początkujący
Początkujący

Post autor: Veth » 26 września 2011, 12:44 - pn

Kupiłem go niedawno jako prezent dla ojca, on jako pierwszy nabił i chociaż nie jest aż tak zapalonym palaczem jak (z żalem muszę przyznać) ja, od razu mu sie spodobał.
Miałem również okazję przetestować jego room note i była to jedna z przyjemniejszych z którymi miałem styczność.

Zapach z pudełka - klasyczny, słodki, gdzieś już go czułem ale nie wiem za bardzo gdzie...
Podczas palenia aromat bardzo zbliżony chociaż nie ma mdłej słodyczy, tylko taką przyjemną delikatną. Łatwo sie pali, nawet początkujący nie będą mieć z nim problemu, spala się na biało do samego dna :)
Szczerze polecam tym którzy nie lubią siekier tytoniowych.

p.s. w trafice gdzie się zaopatruję było ostatnie pudełko, chociaż dostawę mieli jakoś na przełomie miesiaca, cena 100 zł nie zniechęciła.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 10 października 2011, 18:45 - pn

Moim zdaniem tytoń nie jest jakoś specjalnie rewelacyjny, ale też nie jest zły. Jak dla mnie trochę za dużo tego aromatu, który jest taki trochę sztuczny i zbyt nachalny... Zdecydowanie bardziej podszedł mi SR 2010, choć - jak pisze kolega Veth - świetnie się spala. Tak samo zresztą jak jego poprzednie edycje. Dla zwolenników aromatów ten tytoń jest jednak wart polecenia, a w szczególności dla początkujących fajczarzy. Bezproblemowo się spala, dobrze smakuje i ma przyjemny room note.

Pozdr.
マルツェル
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”