Peterson University Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Celt
Moderator
Moderator

Re: Peterson University Flake

Post autor: Celt » 28 stycznia 2011, 14:37 - pt

Spróbowałem i wrażenia bardzo pozytywne. Przede wszystkim myślałem, że będzie się rozpalał tak trudno jak inne "flaczki" ale nie. Właściwie bez najmniejszych problemów go odpaliłem po lekkim podsuszeniu. W składzie tytonie Virginia i Burley. Faktycznie jest lekko aromatyzowany, ale jeśli ktoś nie lubi aromatów to raczej nie powinno zbytnio przeszkadzać. Gdzieś w tle wyczuwałem delikatny posmak moreli (nie wiem, czemu często piszą o śliwkach, ja tam jej nie wyczułem). Spala się bardzo dobrze na szary popiół. Room note pozytywny, choć jeśli ktoś szuka tytoniu kierując się w dużej mierze tym elementem, to raczej jakiś inny powinien wybrać (żona jednak nie narzekała). Ale generalnie tytoń wart polecenia.
Diord Fionn
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 28 stycznia 2011, 21:48 - pt

Coraz bardziej się cieszę, że mam cały czas odłożoną puszeczkę :D
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 02 lipca 2011, 10:49 - sob

Po pierwszych kilku paleniach byłem nim rozczarowany, ale z każdym kolejnym smakował mi coraz bardziej.
Tytoń ten pali się dość dobrze i chłodno, ale po odpowiednim podsuszeniu. Trzeba go palić, że tak powiem - starannie. Im wolniejsze pykanie, tym jest smaczniejszy. Warto się więc trochę skupić.
Dlatego właśnie jest to dla mnie tytoń kontemplacyjny, na długie chwile spokojnego delektowania się dymkiem. Nie biorę go ze sobą na świeże powietrze ani do pubu.
Przy szybszym paleniu smak jest za bardzo delikatny, ledwo wyczuwalny. Jak tylko zwolnimy, UF odkrywa przed nami całą swą głębię. Wówczas jest aksamitny i naprawdę pyszny. Słodyczy w sam raz. Ździebko pikantny.
Moc ma lekko-średnią.
Najmniej zachęcający jest w nim zapach na zimno – czuć bowiem świeżą tarcicę i rozgrzaną słońcem oponę :D .

Gorąco polecam do chłodnego palenia.
A.D.I.
Pykacz
Pykacz

Post autor: A.D.I. » 06 lutego 2012, 20:46 - pn

ja byłem tak zadowolony paleniem swojego pierwszego flaczka, że... zapomniałem podsuszyć i po prostu władowałem go do fajki takiego jaki był... prosto ze świeżo otwartej paczki xD no i muszę powiedzieć, że nie dopaliłem nawet do połowy. cóż... w środę następne podejście... :lol:
Yurek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Yurek » 10 października 2013, 23:07 - czw

Witam.

UF jest jednym z moich ulubionych tytoni od lat. Pierwszy raz zapalilem go w okolicach zimy 2001 roku. Poczatkowo trudno bylo go jakos zdecydowanie okreslic poza oczywistym faktem, ze nie mial nic wspolnego z popularnymi aromatami. Dosc wilgotny zaraz po otwarciu puszki. Pali sie nieco lepiej po lekkim podsuszeniu. W malych fajkach pali sie swietnie w kazdej formie. Najlepiej w postaci wiekszych frakcji i snopkow. W sredniej wielkosci bilardzie nieco go rozdrabniam. Zgadzam sie ze jest to tyton do bardzo wolnego palenia i raczej nie na swiezym powietrzu. Subtelnosci wowczas moga byc nie do uchwycenia. Palony powoli, kontemplacyjnie pali sie niezwykle chlodno i smacznie. Smak poza tytoniowym trudny do jednoznacznego okreslenia. Czasami czuje jakies orzechy, badz lekkie owoce. Skojarzenia z morelami jak najbardziej na miejscu. Przeciegniety zaczyna byc ostry i "chropowaty" (Burley). Pale go czesciej jak temeperatury spadaja. lata temu pamietam, ze idealnie pasowal mi do dlugich jesiennych wieczorow. Zostanie ze mna pewnie jeszcze dlugi czas :wink:
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 11 października 2013, 00:22 - pt

Yurku, niewiele wypaliłem UF ale dwie rzeczy mi utkwiły tytoń dosyć mocny i delikatny aromat niemalże identyczny z Fire Dance od SG. Jeśli musisz się zmagać z upałem może zatem lżejsze Fire Dance.
Yurek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Yurek » 11 października 2013, 01:02 - pt

golf czarny pisze:Yurku, niewiele wypaliłem UF ale dwie rzeczy mi utkwiły tytoń dosyć mocny i delikatny aromat niemalże identyczny z Fire Dance od SG. Jeśli musisz się zmagać z upałem może zatem lżejsze Fire Dance.

Nie ukrywam, ze byl czas ze poszukiwalem jakiegos ekwiwalentu smakow i doznan UF, ale latwiej przyswajalnego w moich goracych i czesto suchych warunkach. Z czasem jednak doszedlem do wniosku, ze palenie UF w takim klimacie bedzie wymagalo odemnie wiekszej dyscypliny w paleniu, co w efekcie przelozy sie na lepsze palenie w ogole. Dzis UF pale bardzo ostroznie delikatnie, pozwalajac fajce na przygasanie nawet. Co ciekawe nigdy nie smakowal mi jakos w duzych bentach, w zupelnej opozycji do zdecydowanych aromatow. Ale to byc moze bardzo subiektywne odczucie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”