Peterson University Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Peterson University Flake

Post autor: Thomas » 04 czerwca 2005, 10:17 - sob

Nie jestem jeszcze do¶wiadczonym fajczarzem i zastanawiam się nad walorami Peterson University Flake. Nigdy go nie paliłem, ale czytałem skrajne opinie na jego temat... Co jest w tym tytoniu tak zacnego,ze jego cena jest aż taka wysoka...? My¶le sobie firma... Peterson... ale nie tytonie takie jak Sherlock Holmes, Old Dublin itp. tez s± tej firmy a jednak ich cena nie jest aż tak wysoka jak Peterson University Flake. do tego University Flake pakowany jest w jak±¶ wybitnie mał± puszkę... Nie znalazlem w wyszukiwarce nic o tym tytoniu, zna kto¶ odpowiedĽ na moje pytanie...? i jeszcze opis by się przydał :roll:
Pozdrawiam
Thomas
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 04 czerwca 2005, 11:07 - sob

To dobry tytoń. Mój opis University Flake był negatywny ze względu na skojarzenie smakowe z traumatycznym przeżyciem z dzieciństwa... (W piwnicy u babci zamiast wina domowej roboty łykn±łem po ciemku...politury do mebli).
Dodatek Mahogany najprawdopodobniej miał jak±¶ pochodn± smakow± owej politury... Może to i mój wymysł, owego kojarzenia smaku... Na psychologię jednak nie ma rady! St±d moja awersja do tego tytoniu. Jednakże, te flake'i s± wykonane z tytoni wysokiej klasy.
Niemniej uważam, że nie powinien po nie sięgać pocz±tkuj±cy fajczarz. Wymagaj± b. delikatnego palenia (zbyt mocno "ci±gniety" Kentucky bywa obrzydliwy). Przepraszam, że tak wprost mimochodem stwierdzam, iż jestes grennhornem..., lecz owe zdanie o wybitnie małej puszce.. :)
A może powinienem przezwyciężyć swoj± fobię? (tak jak ludzie cierpi±cy np. na arachofobię leczeni s± poprzez trzymanie paj±ka na dłoni?? - tak i ja winienem spróbować popalić University Flake Petersona?).
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 04 czerwca 2005, 14:08 - sob

Na pocz±tek poczytaj tutaj:

http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... =U&TID=933

Według mnie jest to tytoń całkiem niezły. Kupiłem go w zeszłym roku podczas wizyty na południu, w Krainie Fajkami i Tytoniem płyn±cej. Razem z nim w moje ręce wpadły jeszcze inne smakołyki, więc po jednym paleniu Univesity Flake wyl±dował w słoju. Na następne palenie czekał sobie pół roku i smakował lepiej. Na pocz±tku wydawał się mdły, ale po leżakowaniu nabrał charakteru (pewnie nie bez znaczenia był fakt, że wcze¶niej wypaliłem tylko jedn± fajeczkę - mój pierwszy flake). Mimo wszystko palony przez dłuższy czas nuży. Jak Cinek wspomniał, ciężki do palenia dla pocz±tkuj±cych, ale możesz sobie na nim poćwiczyć (nie wiem czy w Twoim zasięgu s± obecnie inne flaki).
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 04 czerwca 2005, 14:54 - sob

Faktycznie jestem greenhornem... pale od roku... A cała ta fobia Cinku bierze się z obawy czy ten tytoń spełni moje oczekiwania, bo cena nie jest niska... Pożyjemy zobaczymy może sobie go kupie,ale jak już to raczej jesienna por±. Dzięki za na¶wietlenie sytuacji :wink:
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen » 04 czerwca 2005, 15:00 - sob

Thomas,
a w jakiej cenie je¶li wolno wiedzić można w Twoich okolicach nabyć ten tytoń?

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 16 czerwca 2005, 20:44 - czw

Nie znalazlem w wyszukiwarce nic o tym tytoniu, zna kto¶ odpowiedĽ na moje pytanie...?
http://www.fms.friko.pl/tytonie.php

tu znajdziesz sporo opisów o różnych tytoniach autorstwa naszego forumowego Kolegi (pozdrawiam Cię Cinku-przy okazji)
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 27 maja 2006, 11:41 - sob

Po długim czasie przeżywania tej puszki, kupiłem ją:P
Ostatnią w moim mieście :cry:

Puszka jest cudna i śliczna, po otwarciu widzimy flake, takie jakby "gumy do żucia, tylko,że do palenia:P" Dosyć już tego śmiania się ze swoich lęków, o których pisałem w pierwszym poście w tym temacie...
Tytoń bardzo mi podchodzi, to mój pierwszy flake, ale pali mi się dobrze, nie gaśnie. Smak... przypomina mi on hmmm zapach konserwowanego drewna, ale jest to przyjemne. Bardzo podchodzi mi ten tytonik, szkoda, że wykupiłem ostatnią puszkę. Jestem peeny, że po wypaleniu tej puszki zainteresuje się bardziej flakami. Dla wszystkich, którzy bali się tej politury zachęcam do spróbowania i wydania własnej opinie. Godny to tytoń :wink:

Dziękuje Cinku za przekonanie, że fobie trzeba przezwyciężyć:P

Pozdrawiam
Thomas
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Peterson University Flake

Post autor: vlasij » 05 czerwca 2010, 12:01 - sob

Zostałem poczęstowany tym tytoniem przez kolegę Sonnego i chciałem podzielić się wrażeniami. Lekki aromat troszeczkę mdły bardziej aksamitny z lekkim aromatem śliwki. Smakowity tytoń, którego puszkę na pewno kiedyś zakupię. Ze swojej strony polecam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 05 czerwca 2010, 12:25 - sob

To jest tytoń aromatyzowany? Fajka pod aromaty czy pod virginię?
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 05 czerwca 2010, 17:14 - sob

Ja zapaliłem w fajeczce do Va, potem University Flake paliłem później w niej FVF i nie było problemu. To jest lekki aromat, coś jak Sam's Flake na przykład, lekko wyczuwalny i nie przebijający w następnych paleniach. Przynajmniej ja niczego później nie odczułem. Swoją drogą trudno mi klasyfikować niektóre tytonie jako "lekkie aromaty" (chodzi o to, że w tym przypadku miałem podobny problem w czym to zapalić), albo będę im poświęcał konkretne fajki, albo sobie wreszcie gliniankę muszę sprawić.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 05 czerwca 2010, 22:02 - sob

No to moje pytanie jest takie - może nieco nieadekwatne, ale wolę wybadać - to coś bliższego Erinmore Mixture, czy raczej niearomatyzowanym mieszankom na bazie Va?
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 05 czerwca 2010, 22:10 - sob

Ponoć zawiera sporo Burleya - ja go nie tykam, choć kusi przeokropnie.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 05 czerwca 2010, 22:16 - sob

Ja z racji pełnionej społecznej funkcji spróbować muszę ;)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 06 czerwca 2010, 10:56 - ndz

Rheged pisze:No to moje pytanie jest takie - może nieco nieadekwatne, ale wolę wybadać - to coś bliższego Erinmore Mixture, czy raczej niearomatyzowanym mieszankom na bazie Va?
Erinmore Mixture nie paliłem, więc się nie wypowiem. Bliżej mu do niearomatyzowanego tytoniu, ale Va nie czuć zbyt wiele, przebija się Burley tak jak wspominał @Alan. (sądzę, że to jest Burley, jeżeli Peterson Sherlock Holmes zawiera Burleya to University Flake trąci czymś takim właśnie).

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Pykacz
Pykacz

Post autor: Sonny » 06 czerwca 2010, 20:07 - ndz

A moje zdanie, choć podkreślam, że jestem nowicjuszem w paleniu fajki i proszę mieć to na uwadze, jest takie, że w tytoniu tym trzeba się rozsmakować.
Na początku mi nie zasmakował, więc odłożyłem go na pewien czas... Później, gdzieś na YouTube znalazłem filmik, gdzie koleś bardzo go poleca, wiec dałem mu drugą szanse... I to była dobra decyzja :)

Tytoń wydaje mi się wyrafinowany, jeśli w ogóle można tak określać tytoń... Ma miły posmak, choć taki dosyć...zdecydowany smak... z pewnością warto go spróbować :) Tylko najpierw koniecznie trzeba go podsuszyć :)

Wiem, że nie dałem konkretnych informacji,jak koledzy wcześniej, ale tak jak pisałem na początku - jestem nowicjuszem, wiec opisy tytoni nie przychodzą mi łatwo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peterson”