DUNHILL "Standard Mixture"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

DUNHILL "Standard Mixture"

Post autor: freemason » 20 maja 2009, 22:32 - śr

Gdzieś już było o Dunhill Standard Mixture Mellow. Na mojej puszce nie ma jednak żadnego dopisku, ani mild ani mellow, więc pozwoliłem sobie założyć oddzielny wątek. Zwłaszcza, że ten tytoń jest raczej 'strong'. :)

Typowa angielska mieszanka z La, Va i orientalami. Po otwarciu puszki pachnie identycznie jak EMP.

W smaku podobny do SG Squadron Leader. Jednak jeśli SM byłby SL, to na opakowaniu, zamiast poczciwego dwupłatowca powinien widnieć obrazek A-10 Tank Killer’a z pełnym uzbrojeniem.
Tytoń ten jest bowiem bardzo mocny i ogromnie treściwy. Smak wyrazisty, słodkawy, znakomity.
Smakuje troche cygarowo. Moim zdaniem dużo lepszy od NC i EMP.
Pali się kompletnie bezobsługowo, w średnim tempie i chłodniutko. Lubię zaczynać od niego dzień.
Gorąco polecam!!
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: DUNHILL "Standard Mixture"

Post autor: patrykk » 21 maja 2009, 01:25 - czw

Holender, narobiłeś mi smaku na ta mieszankę. Mam od jakiegoś czasu puszeczkę tego tytoniu ale jeszcze nie otwarta i teraz jak mówisz ze lepszy niż emp to hmmmm. kładę się spać, muszę się opamiętać :)
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 21 maja 2009, 09:23 - czw

freemason pisze:Gdzieś już było o Dunhill Standard Mixture Mellow. Na mojej puszce nie ma jednak żadnego dopisku, ani mild ani mellow, więc pozwoliłem sobie założyć oddzielny wątek. Zwłaszcza, że ten tytoń jest raczej 'strong'. :)
Bo to są dwa różne tytonie
Osobiście wolę ten o którym piszesz aktualnie.
Jest pyszny, wyrazisty. Czy bardzo strong? To zawsze kwestie subiektywne. Chyba skuszę się na jakiegoś Pigtaila żeby sprawdzić czy dla mnie jest coś mocnego. :D

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 21 maja 2009, 10:35 - czw

Jerry pisze:Chyba skuszę się na jakiegoś Pigtaila żeby sprawdzić czy dla mnie jest coś mocnego. :D...
Ja tak samo!! Mam puszkę blackXX i nie zawaham się jej użyć :D . Czekam tylko na sprzyjające okoliczności (plener).
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 21 maja 2009, 11:09 - czw

freemason pisze:
Jerry pisze:Chyba skuszę się na jakiegoś Pigtaila żeby sprawdzić czy dla mnie jest coś mocnego. :D...
Ja tak samo!! Mam puszkę blackXX i nie zawaham się jej użyć :D . Czekam tylko na sprzyjające okoliczności (plener).
Przyjeżdżaj na Magnolię to spróbujemy razem. Najwyżej wg opisów tytoniu wyniosą nas obu :D

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 22 maja 2009, 00:04 - pt

Ten Dunhill Standard Mixture manufactured in the EU by Orlik jest chyba odpowiednikiem dawnego nieodżałowanego Dunhill Standard Mixture Medium manufactured in the UK by Murray & Sons, or Murray Sons & Co. Ltd. Gdzieś widziałem puszki z napisem Dunhill Standard Mixture made in the UK (w okresie przejściowym)?
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 15 listopada 2009, 20:43 - ndz

Po prawie dwu miesięcznym leżakowaniu od momentu zakupu niedawno otworzyłem puszkę. Trzeba przyznać że marka zobowiązuje. Jak dla mnie bardzo dobry tytoń. Paliłem go jak na razie tylko trzy razy, za każdym razem w ceramicznej fajce. Muszę wybrać dla tego tytoniu jakąś fajeczkę :wink: . Co do mocy spodziewałem się inwazji a tymczasem nie było aż tak źle. Myślę że ten tytoń wejdzie do mojego repertuaru.
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
supersonic
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: supersonic » 28 stycznia 2010, 21:10 - czw

Standart mixture - to moj ulubiony tyton - genialny smak , świetne spalanie....ideał. chyba zakupię jakis kilkgram
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 02 marca 2010, 19:53 - wt

Jestem na końcu puszki, a że nie miałem netu przez ostatni miesiąc nie za bardzo miałem jak opisać. Smaczny, bardzo dobry tytoń. SG SL mi jednak bardziej podszedł. Podczas palenia Standard Mixture doszedłem do wniosku, że to tytonie zawierające La to moje ulubione.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 07 marca 2010, 08:29 - ndz

Z ciekawością oczekuję na paczkę z 8oz owego tytoniu ;)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 20 marca 2010, 18:17 - sob

Warto czekać, im mniej go mam tym bardziej mi smakuje. Zostało jeszcze tylko na jedną fajkę :( . Pocieszam się tym, że w kolejce czekają inne łakocie.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 12 września 2011, 18:48 - pn

Pozwolę sobie przyłączyć się do grona polecających SM (nie mylić ze sclerosis multiplex). To chyba najlepiej wyważony Dunhill, jakiego miałem przyjemność palić. Nie tak ostry jak MM965, bardziej wyrazisty od EMP. Do tego, faktycznie, pali się chłodno, spokojnie i prawie bezobsługowo. Plenery oczywiście są jak najbardziej wskazane.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 08 sierpnia 2014, 13:39 - pt

Jaka jest róznica pomiędzy tytoniem nudnym a ciekawym ? Czy nudny musi byc niesmaczny? Otóż, imo nie . SM. jest tytoniem dobrym jakościowo , o smaku w pełni akceptowalnym ale jak dla mnie przerażliwie nudnym. Być może sztuka blenderska wzniosła się na takie wyżyny i taki balans proporcji a zjednoczenie smaków osiągnięła, że finalnie powstał "biały szum". Trudno bowiem złapać paląc SM jakąś nutę wybijającą i na melodii tej nuty dać się ponieść. Pali się wspaniale dając ogólnolatakiowy , znormalizowany , uśredniony smak. Dunhille imo mają taki wygładzony charakter ale SM jest taki gładki ,że aż płaski. Osobiście preferuję MM965.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dunhill”