Dunhill Early Morning Pipe

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 września 2006, 19:29 - ndz

A tu inne tytonie firmy Orlik:
http://www.orlik.dk/sw491.asp
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 17 września 2006, 20:12 - ndz

czegos nie rozumiem. czy chlopaki "blendza" te wszystkie tytonie czy tylko bawia sie w dystrybucje?
pozdrawiam
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 września 2006, 22:00 - ndz

Hehe, IMHO "blendzą". Zaskoczony?
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 grudnia 2006, 20:29 - pn

A ja właśnie pykam EMP (Orlikowe) dzięki koledze z forum ;) Powiem tyle, na pewno zbyt wcześnie na jakiekolwiek opisy - ale podchodzi mi od pierwszych pyknięć.. :)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 30 stycznia 2007, 21:45 - wt

Kończę niemal puszeczkę Orlikowego EMP. Tytoń ten jest w smaku jak dla mnie dość mocno wytrawny lekko gorzkawy nawet, czysty, suchy smaczek. Kojarzy mi się zapach z skórą. Taką dobrej jakości pięknie wyprawioną, łupinami orzecha itp. A zapach - nie śmierdzi, ale jest charakterystyczny i w pokoju dłuuugo wisi. Podobno odrobina La w nim jest, ale chyba jedynie przyprawą a smak głównie orientalny. Smakował mi dzisiaj cudnie kiedy to przebudzony przed 6tą rano nie mogłem już spać. Fajka EMP i Kubek Earl Greya Lipton zajęły mi miło około godzinki czasu. Jedno jest pewne - pali się chłodno i tylko od czasu do czasu lekko przybijam bo sam pod swoim ciężarem nie opada w fajeczce podczas palenia. Kupka szarego popiołu zostaje po pykaniu. Smaczny ale bez brawury. Kupiłbym kiedyś oryginalnego dla porównania, ale póki co wolę bardziej sycące tytonie.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 30 stycznia 2007, 22:39 - wt

Hobbit pisze:Kupiłbym kiedyś oryginalnego dla porównania, ale póki co wolę bardziej sycące tytonie.
Też kupiłbym oryginalnego, ale i nowego aby porównać. Mam sentyment do tego tytoniu.
Awatar użytkownika
Henry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Henry » 31 stycznia 2007, 09:58 - śr

...wtrawny i suchy... też tak mógłbym go określić po kilku fajeczkach. To był mój pierwszy tytoń z La więc nie powiem czy jest bardziej La czy bardziej orientalny. Jedno za to powiem - teraz zanim kupię jakiś tytoń upewnię się że nie zawiera on ani grama La i zbytniego nadmiaru orientali (odrobinka może być jako przyprawa) - ten smak nie jest dla mnie. O ile Va i Va+Pq palę z przyjemnością o tyle EMP smakowało mi dobrze tylko przy pierszych fajeczkach. Mam jeszcze sporo w słoiczku, więc pewnie wstawię głęboko do szafy i zapalę od czasu do czasu małą fajeczkę dla odmiany - bo tytoń ten jest calkiem dobry (oceniając w miarę obiektywnie) i wielbiciele takich mieszanek nie powinni żałować jego zakupu.
Awatar użytkownika
pan Gajusz
Fajczarz
Fajczarz

Early morning

Post autor: pan Gajusz » 01 czerwca 2007, 14:18 - pt

właśnie zakupiłem na allegro puszeczkę EMorning. nie paliłem, ale posty brzmią tutaj zachęcająco. czekam na pocztowca zaniedługo i przyznam, że jak zwykle z pewnym napięciem... otwieranie nowego tytoniu to przyjemność którą jedynie mogę przyrównać do włączania nowej płyty nieznanego mi wcześniej wykonawcy.

witam wszystkich, jestem tu nowy. fajczarz ze mnie słaby, palę od Bożego Narodzenia AD2006 dopiero. dodam, że nie skażony jestem innymi przyjemnościami gdyż papierosy były próbowane zaraz przed fajką. z wynikiem in plus dla fajki :)

to dopiero po 32 latach dziewicza przygoda z tytoniem. czytam Wasze opinie bardzo pilnie. na razie czerwona amphora, Alsbo, kilka duńskich tytoni było. To moja pierwsza puszka. zaraz po niej może Prince Albert ale zobaczymy.

pozdrawiam.
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 05 czerwca 2007, 14:24 - wt

W Sherlocku w KDT puszeczka kosztuje ponad 60 zł.
Jak dla mnie, to chyba przesada jednak........ gruba.
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 05 czerwca 2007, 14:35 - wt

Dlatego ja ostatnio odmówiłem sobie przyjemności zakupu na Allegro starej wersji tytoniu Early Morning Pipe. Wolę zapłacić ok 28 zł za 50 gram i kupić coś w Synjeco.
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 05 czerwca 2007, 15:00 - wt

konar pisze:W Sherlocku w KDT puszeczka kosztuje ponad 60 zł.
Jak dla mnie, to chyba przesada jednak........ gruba.
To ostatnio się coś dziwnego dzieje! ;-) Wcześniej parę razy kupowałem tam tytoń - Petersony i Dunhille w puszkach 50g kosztowały około 50zł. Też niemało, ale nie ~65. Dostałem parę dni temu DMM965 na imieniny od Żony - właśnie tam kupiony i stąd wiem, jakie tam teraz ceny. Wyciągnąłem z niej za ile go kupiła, bo kręciła nosem że drogi, a przecież zna ceny bo ja się z tym przed nią nie kryję ;-) no i zdębiałem jak mi powiedziała. Myślę, że babka z KDT zaczyna sobie nieładnie pogrywać, może za dużo ludzi tam kierujemy ostatnio? A te pozaklejane czeskie naklejki i naklejana nieudolnie, zdarta skądś polska akcyza ze strzępkami z innego opakowania to żenujące jest ;-)
pozdrawiam,
konradus
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 05 czerwca 2007, 15:08 - wt

Wybieram się dziś do tego babilońskiego przybytku złożyć w ofierze część swoich ciężko zapracowanych pieniędzy. Kurs wymiany tytoń-bilety narodowego banku jest podobnie korzystny jak oficjalny kurs dolara dla dewizowych turystów w dobie PRL-u. Ale co robić?
Chyba jednak trzeba będzie coś z tym Synjeco zacząć modzić....
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 05 czerwca 2007, 15:11 - wt

Na peronie 3 DC powinny być tanio tytonie SG w puszkach, akcyza jak wyżej. Ale mnie to wali, ważne że są...
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 05 czerwca 2007, 15:58 - wt

konar pisze:Wybieram się dziś do tego babilońskiego przybytku złożyć w ofierze część swoich ciężko zapracowanych pieniędzy. Kurs wymiany tytoń-bilety narodowego banku jest podobnie korzystny jak oficjalny kurs dolara dla dewizowych turystów w dobie PRL-u. Ale co robić?
Chyba jednak trzeba będzie coś z tym Synjeco zacząć modzić....
Przecież od czasu do czasu robimy wspólne zamówienia. Więc bez skrępowania możesz się dołączyć :) Poza tym z innych wątków wiem, że smakuje Ci mac baren Va no 1. Na allegro się pojawiła w dobrej cenie. Więc lepiej kupić w necie niż wydawać kilkadziesiąt złotych na marżę w trafice.

link:

tytoń..
gg: 5238466
pozdrawiam
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 05 czerwca 2007, 16:28 - wt

Ta Virginia jest dostępna w trafice w cenie allegro+przesyłka. Czyli na jedno wychodzi. A do zamówienia chętnie sie przyłączę. Muszę tylko przemyślec dobrze wybór tytoni. Czy pozostać przy Va i iść w kierunku ich subtelniejszych odmian i ewentualnie mieszanek z Pq czy może ostro wejść do świata La........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dunhill”