Dunhill Early Morning Pipe

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 05 czerwca 2007, 17:52 - wt

u mnie takich rarytasów nie ma więc stąd ta "rada" :)
konar zawsze możesz zamówić wszystkiego "po trochu".

Ja osobiście nie przepadam za La, choć muszę przyznać, że zapaliłem z jej udziałem tylko jedną fajeczkę - wystarczyło.
Mam kilka rodzajów Va i jest mi z tym dobrze. Za jakiś czas dojdzie do odpalenia pierwszej fajeczki z Va/Pq.

sorry za :offtopic:
gg: 5238466
pozdrawiam
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 06 czerwca 2007, 08:15 - śr

Ja jestem od wczoraj fanem Latakii, jezu jakież to dobre.....
Balkan Flake - jakie to słodkie! a jakie sycące i to nie tylko moca tytoniu ale ma się wrazenie jakby jadło sie coś pysznego, a jak pięknię sie ten tytoń spala, a jaki jest chłodny do końca. Pycha
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 06 czerwca 2007, 09:12 - śr

konar: witamy w czarnym świecie latakii. :-D Fajnie się pali takie wytwarzające dużo dymu tytonie, zwłaszcza przy piwie. W jakiej fajce palisz ten tytoń?
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 06 czerwca 2007, 10:41 - śr

W Adventure. Z filtrem 9mm. Mam takiego Filara po aromatach bezfiltrówkę - tylko ciutkie jest on zapuszczony, musze go podczyścić i spróbowac wersji hard.
Zawsze myslałem, że Latakia jest tak mocna że aż zatyka a w rzeczywistości to najsłodszy tyton jaki paliłem i w dodatku jaki orzeźwiający i posilny taki.
Dobry, naprawdę konkret a nie tylko nijakie pykadełko.
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Re: Dunhill Early Morning Pipe

Post autor: Sabri » 10 października 2008, 01:15 - pt

Pyszny tytoń, palę go w falconie i doświadczam miłego aromatu Va z dodatkiem orientali. Dla mojego podniebienia sama przyjemność. Trochę słodyczy w EMP dodaje niezwykłego uroku podczas palenia :) Godny polecenia!
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 10 października 2008, 12:13 - pt

Ja go pale w filtrowej piance. Fajka jest olbrzymia (średnica komina 22 mm głębokość 52 mm). Bardzo przyjemny tytoń :)Ja go kupowalem bardziej jako oriental niż latakie :)
Pali sie sucho nawet przy tej pojemnosci fajki i ilosci tytoniu (puszka starcza na 8-10 nabić max). W smaku delikatny i lekki aczkolwiek czuć moc..
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 10 października 2008, 13:34 - pt

Coś jest w tym tytoniu, że jesienią smakuje najlepiej :). A jako że jest moim ulubionym, palę go w najlepszej fajce (wg mojej opinii oczywiście) jaką mam: Bulldog nieznanego producenta z Birmingham z 1911. Paliłem go też i w Falconie i w piance i Missouri M. Ten tytoń się zawsze obroni...
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 02 grudnia 2008, 22:09 - wt

Własnie palę sobie EMP i jestem troszkę rozczarowany. Po opiniach na tobaccoreviews i na tym forum spodziewałem się czegoś lepszego, nawet po wersji sygnowanej przez ORLIKa.
Nie powiem żeby był to niesmaczny tytoń. Jest niezły, ma swoją moc, elegancki, wytrawny smak. Ale czegoś mi w nim brakuje. IMO jest jakiś taki nazbyt uśredniony, jeśli chodzi o proporcje.
Co do La - mogłoby być jej więcej, albo w ogóle. W tej ilości, trudno się delektować jej smakiem, a jednocześnie skutecznie udaje się jej zagłuszyć subtelność orientali. Chyba, że te orientale są kiepskie lub jest ich zbyt mało.
Skończyłem właśnie puszkę McClellands Classic Samsun - Va z najprzedniejszymi orientalami. Rewelacyjny tytoń. Polecam wszystkim, którzy chcą posmakować dobrego tytoniu orientalnego. EMP wypadł na tym tle niestety dość blado.
EMP mógłby być lepszy, gdyby blenderzy radykalniej skomponowali mieszankę.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 03 grudnia 2008, 11:25 - śr

Ostatni raz palilem Early Morning Pipe kilka lat temu ale z tego co pamietam to wlasnie bylo w nim czuc przede wszystkim orientale, latakia byla przyprawa, ale calosc bez rewelacji. Nie mozesz porownywac McClellanda Samsun do EMP :) Ten McClelland to wybrane najlepsze jakosciowo orientale ukierunkowane na pokazanie calej gamy smaku jednego z wysmienitych tytoni orientalnych (jest ich cala seria, nawet Yenidje!). W EMP orientale to... orientale i tyle :) Bez zbednych ceregieli, szczegolnie teraz kiedy nie jest to juz Dunhill. Dla tych, ktorzy lubia EMP w zeszlym roku roku we Wloszech pojawil sie Erinmore (tak, ten od flake w zoltej puszce) Balkan Mixture. Wypalilem dwie puszki i musze przyznac, ze jest to calkiem niezly anglik (na pewno nie balkan, wbrew nazwie), z przewaga orientali, podobny do EMP. We wloszech przyjal sie calkiem dobrze, wiec mozliwe, ze niedlugo trafi do innych krajow.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 03 grudnia 2008, 15:52 - śr

Zachęciłeś mnie. Może w przyszłym roku wyskoczę do Berlina, to się porozglądam za tym Erinmorem. No chyba, że wcześniej ktoś go wstawi na allegro, ale pewnie skończy się to ostrym licytowaniem:)). Za Erinmore Flake też się okropnie stęskniłem. To chyba najlepsza virginia jaką paliłem. Kiedyś widziałem go w trafice na warszawskim Centralnym. Ciekawe czy jeszcze bywa.
Co do EMP, skoro mówisz, że takie średnie orientale są standardem, to ja już wiem co zrobię. Doprawię kilka porcji EMP odrobiną NightCap. Zabiję te orientale do końca:)
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 21 grudnia 2008, 16:36 - ndz

Ha, no i prosze:) Pan Niedzwiedzki oferuje na Allegro Erinmore Balkan :) Ja jeszcze mam 100g w sloju wiec na razie nie planuje zakupu ale jezeli ktos sie skusi to milo bedzie uslyszec wrazenia.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 10 stycznia 2009, 23:45 - sob

Poczęstowany próbeczką EMP Dunhilla by Orlik dzisiaj skusiłem się na wypalenie.

No i przychylam się do słów Kolegi:
freemason pisze:Własnie palę sobie EMP i jestem troszkę rozczarowany. Po opiniach na tobaccoreviews i na tym forum spodziewałem się czegoś lepszego, nawet po wersji sygnowanej przez ORLIKa. Nie powiem żeby był to niesmaczny tytoń. Jest niezły, ma swoją moc, elegancki, wytrawny smak. Ale czegoś mi w nim brakuje. IMO jest jakiś taki nazbyt uśredniony, jeśli chodzi o proporcje. Co do La - mogłoby być jej więcej, albo w ogóle. W tej ilości, trudno się delektować jej smakiem, a jednocześnie skutecznie udaje się jej zagłuszyć subtelność orientali. Chyba, że te orientale są kiepskie lub jest ich zbyt mało. Skończyłem właśnie puszkę McClellands Classic Samsun - Va z najprzedniejszymi orientalami. Rewelacyjny tytoń. Polecam wszystkim, którzy chcą posmakować dobrego tytoniu orientalnego. EMP wypadł na tym tle niestety dość blado.EMP mógłby być lepszy, gdyby blenderzy radykalniej skomponowali mieszankę.
Zdecydowanie smak taki sobie. Ani to oriental ani LA. No LA jest dobrze wyczuwalna ale jakoś bezpłciowo. Pod koniec czułem niestety już lekki kwas i cierpkość tytoniu - a tego nie lubię. Wybieram sobie tytonie do powtórki spośród tyvh, które smakowały do końca. Ten nie smakował dobrze w końcówce.

Ogólnie - jak na pierwszy kontakt - rozczarowanie.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 21 września 2009, 08:28 - pn

Jestem po kilku paleniach, jak dla mnie tytoń okazał się niezły. Smak mi odpowiada. Może jeszcze nie wyczułem go tak do końca, ale gdzieś tak w głębi wyczuwam coś takiego miękkiego jakby kremowy posmak. Zobaczymy co będzie po wypaleniu wiekszej ilości, na razie nie żałuję wydanych pieniędzy :) .
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 21 września 2009, 11:30 - pn

Jeżeli nie tajemnica, podziel się informacją gdzie go nabyłeś. Chciałbym uzupełnić piwniczkę.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 21 września 2009, 12:13 - pn

Oczywiście żadna tajmenica, trafika w Cieszynie czeskim jakieś 100 metrów od "Mostu Przyjaźni" po prawej stronie ulicy. Koszt około 50zł nie pamiętam dokładnej kwoty, można tam płacić również w złotówkach lub euro. Tak dla informacji starej trafiki Amfora, która mieściła się prawie że naprzeciwko tej obecnej, już nie ma :( . Jest tam teraz sklep z torebkami i innym badziewiem. Szkoda :( to była bardzo fajna trafika .
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dunhill”