Dunhill London Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Dunhill London Mixture

Post autor: Canonnier » 05 stycznia 2012, 21:03 - czw

Jak zwykle, tytoń zakupiłem na aukcji i z niecierpliwością oczekiwałem na nowe doznania. Otwieram, wącham, nabijam, palę, wącham…. Cały czas coś mi nie pasuje. Palę Standard Mixture, a kupiłem London Mixture. Sprzedawca się pomylił? Ja się pomyliłem i kupiłem coś innego? Może przez pomyłkę sięgnąłem po puszkę Standard Mixture z kącika fajkowego? Nic podobnego. Napis na puszce rzecze z całą mocą London Mixture. Albo faktycznie staję się wybredny, albo faktycznie się starzeję i zmysły ulegają przytępieniu (co gorsza, może jedno i drugie). Po prostu nie czuję praktycznie żadnej istotnej różnicy pomiędzy tymi mieszankami. To oczywiście nie znaczy, że London Mixture jest tytoniem złym. Wprost przeciwnie, upodabnia się doskonale do fantastycznej mieszanki z La jaką jest Standard Mixture. Ale można chyba poczuć się lekko zawiedzionym? Jedynie aromat pokojowy jest jakby nieco bardziej tolerowalny, chociaż plenery są nadal jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Re: Dunhill London Mixture

Post autor: KrzysT » 06 stycznia 2012, 23:27 - pt

Przyznam, że jestem zaskoczony, bo w moim odczuciu te dwa tytonie ze stajni Dunhilla różnią się dość znacznie.
DSMM to klasyczna mieszanka z latakią, taki właśnie standard.
DLM to symfonia ku czci orientów.
Wyczuwalna jest wspólna dla wszystkich Dunhilli baza surowcowa, ale zupełny brak różnicy?
Oczywiście pozostaje podejrzenie, że może ktoś w kontroli jakości zaspał i puszka jest po prostu źle oklejona. Ewentualnie, że jest to kwestia wspólnej fajki do latakii. Więcej pomysłów nie mam :(
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 07 stycznia 2012, 00:57 - sob

Canonnier pisze:Jak zwykle, tytoń zakupiłem na aukcji i z niecierpliwością oczekiwałem na nowe doznania. Otwieram, wącham, nabijam, palę, wącham…. Cały czas coś mi nie pasuje. Palę Standard Mixture, a kupiłem London Mixture. Sprzedawca się pomylił? Ja się pomyliłem i kupiłem coś innego? Może przez pomyłkę sięgnąłem po puszkę Standard Mixture z kącika fajkowego? Nic podobnego. Napis na puszce rzecze z całą mocą London Mixture. Albo faktycznie staję się wybredny, albo faktycznie się starzeję i zmysły ulegają przytępieniu (co gorsza, może jedno i drugie). Po prostu nie czuję praktycznie żadnej istotnej różnicy pomiędzy tymi mieszankami. To oczywiście nie znaczy, że London Mixture jest tytoniem złym. Wprost przeciwnie, upodabnia się doskonale do fantastycznej mieszanki z La jaką jest Standard Mixture. Ale można chyba poczuć się lekko zawiedzionym? Jedynie aromat pokojowy jest jakby nieco bardziej tolerowalny, chociaż plenery są nadal jak najbardziej wskazane.
Daj sobie na luz ze 2-3 dni i zapal ponownie. Smaczki wrócą i będzie dobrze. Też tak czasem mam... :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 14 stycznia 2012, 14:21 - sob

Zgadza się. Niestety, czasem tak mam, że jak się na coś rzucę, to palę bez opamiętania.
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 11 grudnia 2014, 20:31 - czw

Wystawiłem te Dunhille których obecnie niema w Fajkowie.
Pozdrawiam Wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dunhill”