Davidoff Scottish Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

tomeczek5555
Początkujący
Początkujący

Davidoff Scottish Mixture

Post autor: tomeczek5555 » 13 stycznia 2010, 18:00 - śr

Ten tytoń również nabyłem będąc w Szwajcarii. W porównaniu do Red Mixture zapach po otwarciu nieco mocniejszy, bardziej tytoniowy. Wyrażnie czuć delikatny aromat whisky. Przy paleniu moc średnia aczkolwiek moje odczucia bardzo pozytywne. Aromat dymu przyjemny dla otoczenia. Polecam - warto spróbować.

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Davidoff Scottish Mixture

Post autor: freemason » 01 marca 2010, 19:16 - pn

Pierwszy mój Davidoff. Kupiłem go na paryskim lotnisku. W typowym, wolnocłowym sklepie były tylko Davidoff: Scottish (zielony) i Danish mixture (granatowy). Co dziwne, oba w kartonowych dwupakach! Taka skromna oferta nieco mnie rozczarowała. Ale ponieważ nie dotarłem do słynnej La Pipe du Nord, żeby nie wracać do kraju z niczym wybrałem zielone puszki Scottish. Zły byłem, że od razu muszę kupować parkę, bo nic o tej mieszance nie wiedziałem. Pocieszałem się, że najwyżej odsprzedam lub wymienię.
Jakiś czas puszki poleżały w zaciszu szuflady. Jak tylko otworzyłem jedną z nich i poczułem zapach, wiedziałem, że nie będzie źle. Dotarł do mnie trochę „amphorowy”, bardzo przyjemny aromat.
Po pierwszych pyknięciach byłem już pewien, że szczęście mi wtedy dopisało. Tytoń smakuje wyśmienicie. Czuć miód, polne kwiaty. Łychę raczej słabo. Jeśli już, to barzdiej likier Baileys. Smaków jest zresztą znacznie więcej. Tu trzeba doświadczonego kipera, żeby je wszystkie określił.
SM trzyma poziom od przypalenia do samego końca. Nawet od połowy jakby lepszy. Mógłbym go palić na okrągło. Jeśli miałbym Scottish Mixture porównać z jakimś innym tytoniem, to najbliżej mu chyba do Sir Jacopo English, ale jest nieco mniej aromatyczny.
Teraz cieszę się, że mam jeszcze tę bliźniaczą puszkę.

Awatar użytkownika
hunyady
Pykacz
Pykacz

Post autor: hunyady » 08 marca 2010, 20:50 - pn

Czy ktoś z szanownych kolegów wie, gdzie można nabyć tytonie fajkowe Davidoffa? Jestem bardzo zainteresowany jego produktami oczywiście w większości tytoniowymi. Ahh te jego cygaretki; oby tytonie fajkowe były tak dobre jak one...

Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 08 marca 2010, 21:51 - pn

Pan Niedźwiecki na allegro czasem wystawia jakiegoś Davidoffa. Może spytaj go o jakieś inne mieszanki.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem

tomeczek5555
Początkujący
Początkujący

Post autor: tomeczek5555 » 10 marca 2010, 16:46 - śr

Niestety w polsce zostaje jedynie allegro - w sklepach są nie do dostania. W niemczech są dostępne w wielu trafikach ale cena dośc wysoka ok12EUR. Najkorzystniej wychodzi kupić w Szwajcarii. Podaje link do sklepu p. Wagnera w Zurichu. Jest on świetnie zorientowanym sprzedawcą a jego sklep oferuje najwyższej jakości wyroby tytoniowe. Można zamówić telefonicznie bądź przez meila. Płatność przelewem albo można wysłać odliczone franki listem wartościowym. Sklepik sprawdzony - polecam.
Puszka Scottish Mixture kosztuje obecnie 13.30 CHF

R.+ R. Wagner-Gerbig
Storchengasse 19, 8001 Zürich
Tel. +41 44 211 84 27

http://shop.wagner-tabak-laedeli.com//d ... prono=1261" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli chodzi o zakup w Niemczech to w gre wchodzi tylko przy okazji jakiegoś wyjazdu. Niemieckie sklepy maja ustawowy zakaz wysyłania wyrobów tytoniowych za granicę - mogą dostarczać tylko na adresy w obrębie Niemiec.
Myśle jednak, że ten szwajcarski sklepik spełni wymagania nawet b. wybrednych koneserów.

tomeczek5555
Początkujący
Początkujący

Post autor: tomeczek5555 » 10 marca 2010, 17:05 - śr

"Ahh te jego cygaretki; oby tytonie fajkowe były tak dobre jak one..."

No niestety ma pan racje. To co stało się z tytoniem fajkowym w ciągu ostatnich 7-8 lat to prawdziwa katastrofa. Z produktu luksusowego został zdegradowany do zwyczajnej, przeciętnej masówki. Wystarczy wziąść do ręki puszke sprzed kilku lat (starzy fajczarze wiedzą o czym mówię) było to elegancko wykonane opakowanie z ładnie malowanym deklem. Dzisiaj to zwykła blaszanka oklejona naczęściej tandetną naklejką. W środku równie kiepska zawartość.
Najlepszym dowodem na to jak nisko spadła jego jakość jest fakt, że blendy dla Davidoffa, Stanwella a nawet Dunhilla robi obecnie Orlik. Ta duńska firma nigdy nie cieszyła się dobra opinią wśród fajczarzy. No cóż dzisiaj liczy się żeby było tanio i dużo. Bardzo to przykre .........

Awatar użytkownika
v2conect
Początkujący
Początkujący

Post autor: v2conect » 28 marca 2011, 22:49 - pn

Właśnie (po 8 minutach walki) otworzyłem puszkę przywiezioną z niemiec i muszę przyznać, że to przednia mieszanka . Nie za mocna i b.smaczna.

edit: Właśnie skończyłem palić i jedno co mogę dodać to to że nie paliłem tak bezobsługowego tytoniu - do samego końca suchuteńko i na biały popiół :pipeman:
Jeśli nie ma czasu aby spokojnie zapalić to znaczy, że należy zwolnić!!!!

Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 09 lipca 2011, 14:06 - sob

Jedyny Davidoff dostępny w mojej trafice, chyba kupię:)
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Davidoff”