Erinmore Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Erinmore Mixture

Post autor: Radesz » 29 stycznia 2005, 16:42 - sob

"Erinmore Mixture Murray's
skład: Virginia, Burley
typ: angielska mieszanka aromatyczna
moc: średnio-mocny
opis: Można by rzec: nie palił fajki ten, kto choć raz nie spróbował Erinmore Mixture. Tako rzecze nawet ten, który woli smak duńskiej mieszanki. "Coś" jest w tym tytoniu... Tak, jak w irlandzkiej muzyce (Dubliners, Chiieftains). Chce się puszczać aromatyczny dym przez nos i nucić "Moja Irlandia". Czy tylko mnie się wydaje, że po otwarciu puszki czuć zapach ananasa?"

Taki opis znalazłem na stronce fms... właśnie jestem po pierwszym paleniu. Trudno oprzeć sie wrażeniu słodyczy - tego "angielskiego" tytoniu. Odnalazłem w nim oprócz naturalnych aromatów tytoniu lekki posmak marcepanu (?). Tytoń palił sie równo, chłodno, nie pozostawił kondensatu, biały popiół na dnie przypominał nieśmiało o wrażeniach z palenia. Przez otoczenie tytoń odbierany dobrze - wiecie że ma to pewne znaczenie... :wink: A w jakiś czas po wejściu do pomieszczenia w którym paliłem nadal unosił sie miły dla nosa zapach. Ciekawe doświadczenie fajczarskie - tytoń godny polecenia. Następną fajkę wypalę przy Dublinersach "Whiskey in the Jar"
Pozdrawiam Radesz
P.S. Dzięki Dziku za możliwość wypróbowania tak zacnego tytoniu
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 30 stycznia 2005, 01:06 - ndz

Zaintrygowany tym opisem postanawiam go spróbować przy najbliższej okazji...
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 30 stycznia 2005, 22:11 - ndz

Po latach spotkań z Erinmore Mix. (pierwsze było, kiedy w latach '70, kiedy podkradłem nieco memu ś.p. tacie...) uważam, że smak tytoniu jest jabłkowity. Przy czym te jabłka, to tzw. ananasówki (z tymi jabłkami to obecnie pewien kłopot, ponieważ mnóstwo odmian zaprzestano hodować, jak np. jasniepańskie :cry: ).
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Erinmore

Post autor: Jarek » 31 stycznia 2005, 19:13 - pn

W latach siedemdziesiątych paliłem z wielka przyjemnością, a było to przed zauroczeniem tytoniami Dunhill'a. Do dziś przetrwał firmowy niezbędnik... Erinmore zakodował mi się w pamięci słodyczą i delikatnością - niegdyś koiłem nim wygarbowane pewexowymi amphorami podniebienie ( a może po tylu latach znowu warto spróbować?)
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik » 01 lutego 2005, 07:26 - wt

Jest to dla mnie jeden z faworytów jeżeli chodzi o aromaty, te naturalne. Od pewnego czasu nastąpić u mnie odwrót od "duńczyków" w stronę czystych VA a także aromatyzowanych naturalnie. Oprócz ERINMORE'a aktualnie w użyciu mam także Special Flake No5 SG. To także zacny tytoń. Tak na mój gust trochę słabszy niż Erinmore, ale równie wyborny :D
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 05 marca 2005, 22:41 - sob

Po wielu latach ponownie zapaliłem i wszystko się potwierdza. Może i aromat, ale bardziej anglik. Bardzo przyjemny, słodki w paleniu tytoń, bez nachalnych sugestii smakowych, ananas wyczuwalny w tle, ale jako sympatyczna ingrediencja, a nie dominanta. Spala się równo i chłodno, nawet korzenny posmak wyczuwam. Zdecydowanie dobry, godny polecenia tytoń, myślę że pięknie godzący preferencje zwolenników mieszanek angielskich z wielbicielami aromatów. Znakomicie wyważone proporcje łagodności smakowej i mocy.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 06 marca 2005, 00:51 - ndz

Ale narobiliscie mi apetytu:) A u mnie w Pile nic nie ma!!!! bez sensu, to jest niesprawiedliwe. Sejm uchwala ciagle glupie ustawy, wiec my zlozmy wniosek na taka ktora jest potrzebna: co najmniej jedna trafika na 30 tys. mieszkancow z oferta minimum 10 tytoni (do oferty nie liczyc tilbury itp.) :) Dlaczego tak malo tytoni na stacjach paliw? Tyton to tez paliwo:)
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Erinmore Mixture

Post autor: freemason » 27 grudnia 2008, 20:58 - sob

W składzie oprócz doskonałej Va mamy też Cavendish i według mnie również szczyptę orientali, także najwyższego sortu. Liście dość wilgotne. Przed paleniem trzeba je koniecznie podsuszyć.
Zapach z puszki – jeśli powąchać z daleka – przyjemny, jak z bliska – czuć jakimś paskudnym lekarstwem w syropie.

Jest wyjątkowo dobrze skomponowany. To oczywiście bezwzględnie aromat, ale bardzo stonowany, nie narzucający się, złożony. W sam raz taki jak lubię. Jak dobrze przyprawione danie.
Najsmaczniejsza jest końcówka palenia. Wtedy pojawia się delikatny smaczek, który mi kojarzy się ze smakiem likieru „Parfait d’amour” Bolsa.
Room note – rewelacyjny.
Ogólnie, tytoń godny polecenia.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 lutego 2009, 15:36 - pt

Myślę że nie ma sensu dla flake zakładać osobnego tematu ale moja wypowiedz dotyczy Erinmore Flake by Orlik
Hmm kiedyś próbowałem, postanowiłem spróbować na poważniej, coś jako przerywnik do BBF. Powiem szczerze że nie ważne czy produkuje to Orlik czy ktokolwiek inny, tytoń jest bardzo przyjemny. Dość pikantny, ma w sobie jakąś taką pieprzą ostrość. Nie wiem czemu ale ilekroć go zapalam, nabieram ochoty na lody pistacjowe.... Wypala się bardzo ładnie, nie mogę mu nic zarzucić, choć nie powala jakoś specjalnie, jest doskonały do palenia na co dzień, choć może nie jako jedyny tytoń.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 07 lutego 2009, 10:40 - sob

W tym właśnie momencie gdy czytałem post JSG wybiła pierwsza godzinka palenie 2flake'ów powyższego. Zrównoważony i doskonale wpasowujący się towarzysz! Nienachalny, choć dość wyrazisty! Z uwagi na fakt, iż zawodowo przebywam w rejonach, gdzie WSZĘDZIE znajdują się takie dziwne okrągłe urządzenia, co reagują akustycznie na dym palić zanadto nie mogę, a dziś na chwilę się wyrwałem i widok cętkowania listków Erinmore już wyzwolił we mnie pożadanie... Po prostu jest przesmacznie...

PZDR
Awatar użytkownika
S_P
Pykacz
Pykacz

Post autor: S_P » 06 października 2009, 21:59 - wt

Jak dla mnie Erinmore Mixture nie okazał się jakąś rewelacją dlatego dodawałem go do mieszanek i całkiem dobrze się komponował w nich. Zostawiłem sobie "na jeden raz" i może niedługo zapalę...bo nie paliłem go od 4-5 miesięcy...może mnie zaskoczy :P

o tych jabłkach to ciekawe :)
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 03 maja 2010, 21:39 - pn

Właśnie zakupiony za 6,39 euro :lol: - smacznego)))
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 05 maja 2010, 17:37 - śr

A można to w Poznaniu dostać? Bo narobiłem sobie smaku...
Pozdrawiam
Krtzysztof
KKF Poznań-----------------
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 05 maja 2010, 18:49 - śr

Mnie trafiło się zagranicą . Ostatni na półce całkiem przypadkowo wypatrzony w przydrożnym sklepie))) :lol:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 10 maja 2010, 10:19 - pn

draco59 pisze:A można to w Poznaniu dostać?
Nie wiem, jaka jest różnica między wersją flake i mixture, ale tę drugą bez problemu nabędziesz w Fajkowo, a ta pierwsza czasem pojawia się na allegro.

Lubię ten tytoń (paliłem tylko flake'a), choć to aromat - brytolski, więc daleko mu do tytoni bez nazwy. Znaczy odwrotnie, zdecydowanie odwrotnie - tytoniom bez nazwy daleko do Erinmore!!!

UkłonY,
[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Erinmore”