Erinmore Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Erinmore Mixture

Post autor: draco59 » 10 maja 2010, 12:58 - pn

yopas pisze:
draco59 pisze:A można to w Poznaniu dostać?
Nie wiem, jaka jest różnica między wersją flake i mixture, ale tę drugą bez problemu nabędziesz w Fajkowo, a ta pierwsza czasem pojawia się na allegro.

Lubię ten tytoń (paliłem tylko flake'a), choć to aromat - brytolski, więc daleko mu do tytoni bez nazwy. Znaczy odwrotnie, zdecydowanie odwrotnie - tytoniom bez nazwy daleko do Erinmore!!!

UkłonY,
Dzięki za wieść.Chciałbym spróbować jednego i drugiego . To może być niezła lekcja.
A jakie tytonie są dla Ciebie "TYTONIAMI BEZ NAZWY". Myślisz o TNN i innych tego typu aromatach?
KKF Poznań-----------------
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 10 maja 2010, 13:03 - pn

Tak, NoName ;+)
[...]
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 10 maja 2010, 13:14 - pn

yopas pisze:Tak, NoName ;+)
No , to rozumiem...ale ja lubię TNN :D
Co człowiek , to smak...
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 10 maja 2010, 13:36 - pn

draco59 pisze:No , to rozumiem...ale ja lubię TNN :D
To nic nie szkodzi ;+)

Erinmore też da się lubić. Ja chciałem Ci tylko powiedzieć, że to troszkę innego rodzaju aromat jest. Zresztą, zapalisz - zobaczysz.
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 10 maja 2010, 14:09 - pn

yopas pisze:
draco59 pisze:No , to rozumiem...ale ja lubię TNN :D
To nic nie szkodzi ;+)

Erinmore też da się lubić. Ja chciałem Ci tylko powiedzieć, że to troszkę innego rodzaju aromat jest. Zresztą, zapalisz - zobaczysz.
UkłonY,
Ostatnie pytanie: czy to tytoń w rodzaju SG Firedancer? Paliłem i smakował...
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 10 maja 2010, 14:12 - pn

Erinmore nie paliłem, ale nie sądzę, aby był podobny do SG Fire Dance Flake, który już smakowałem. Ten drugi jest całkiem udanie dosmaczany porzeczką, wanilią i brandy, z czego Erinmore charakteryzuje się tym, że jest naturalnym aromatem - czyli bez chamskich toppingów.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 10 maja 2010, 14:38 - pn

Cały czas mieszają się tu uwagi nt. dwóch różnych produktów - Erinmore Mixture to typowy aromat, zupełnie nie podobny do Firedance, IMO lepszy od niego.
Erinmore Flake - to virginia, w jakiś tajemniczy sposób lekko dosmaczona. Nie kwalifikowałbym tego tytoniu do aromatów. Równie dobrze mozna by było nazwać aromatem Cob Flake lub Scottish Cake.

Ja zdecydowanie wolę Erinmore Flake, niemniej oba produkty są świetne i oba gorąco polecam.
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 10 maja 2010, 14:41 - pn

Alan pisze:Erinmore nie paliłem, ale nie sądzę, aby był podobny do SG Fire Dance Flake, który już smakowałem. Ten drugi jest całkiem udanie dosmaczany porzeczką, wanilią i brandy, z czego Erinmore charakteryzuje się tym, że jest naturalnym aromatem - czyli bez chamskich toppingów.
Jestem co prawda aromaciarzem spod flagi Dan Tobacco , Larsena i Mac Brrr , ale spróbuję...dzięki za wiedzę :D
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 10 maja 2010, 14:42 - pn

draco59 pisze: czy to tytoń w rodzaju SG Firedance? Paliłem i smakował...
Cholera, nie paliłem Firedance'a...

Na FMSie, ktoś kiedyś napisał, że ten tytoń jest jabłkowity i moim zdaniem, to słowo, jest jak najbardziej adekwatne. Ja niestety nie mam takiego zmysłu, który potrafi wyodrębniać, kojarzyć i nazywać smaki wydobywające się podczas palenia.
freemason pisze:Erinmore Flake - to virginia
Z burleyem, ale niech tam... ;+)
...
I BTW oczywiście, że COB (1792 Flake) jest aromatem tak, jak Grousemoor, St. Bruno, Capstan, czy wiele tytoni produkowanych przez GH. O czym kiedyś już wspominał @jar.
Warto zdać sobie sprawę, że niemiecka (duńska; holenderska) tradycja aromatyzowania tytoniu nie jest jedyną na świecie.

UkłonY,

Ps. Wypowiadam się, jedynie w kategorii Erinmore Flake i jesli wprowadziłem jakieś zamieszanie, to przepraszam.
[...]
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 20 listopada 2010, 12:54 - sob

Nie chciałbym nikogo szokować, być może to przez mój pokręcony smak i węch, ale dla mnie to ziołomiód w każdym calu. Zapach z puszki, smak i aromat pokojowy – wszędzie wyczuwam miód i mieszankę ziół. Żadnych owoców, ananasów ani jabłek, nie znalazłem. Może jakbym go zjadł lub co najmniej przeżuł? Nie chcę wcale przez to powiedzieć, że to kiepski tytoń. Wprost przeciwnie, mam z nim związanych wiele miłych wspomnień, atmosfery spotkań, zapachu, klimatu. Do tego, bardzo ładnie i równo się pali. Całe szczęście, że zaczyna być coraz łatwiej dostępny.
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 21 listopada 2010, 17:16 - ndz

Na szczęście jest w mojej trafice i na liście moich zakupów noworocznych :D
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 26 listopada 2010, 10:09 - pt

Jest także na allegro.
korrg
Początkujący
Początkujący

Post autor: korrg » 17 lutego 2012, 21:43 - pt

Witam.

Tytoń i legenda, i zagadka. Paliłem naówczas tylko Virginie i Latakie oraz raz z aromatów nietrafionego smakowo (Silver) Cuba od MB. I tak sobie wydumałem, że czemu nie naturalny aromat, w dodatku anglik. To moja do tej pory największa pomyłka. Z przekory kupiłem Erinmoore Flake, bo rzekomo to jest zupełnie inna sprawa i niedługo się przekonam.

Tytoń w zasadzie złocisty z pojedynczymi źdźbłami Black Cavndisha. Zapach wyjątkowy, wieloznaczny. Dla mnie ananasowy z lekko miodową nutą czy też ziołowo-kwiatową, dla znajomego jabłka. To tyle z plusów.

Zdaje się, że dałem radę na pół puszki. Otrzymał też pół roku czasu na dojrzenie. Nic to dla niego! Tragiczny burley i piekielne papierosy. Jego chwała i legendarny żywot dla mnie kończyły się po podpaleniu. Czuć tam jakieś kwaski i jakąś lekką słodycz oraz powiew ziółek, ale tak bezczelny aromat niedopałków mię dobił. Poległem tak mocno, że nie wylądował w słoiku-śmietniczku, bo szkoda mi było śmietniczkowych tytoni. Zatem wrzuciłem go do słoika z tytoniem do skrętów. Amen.

Moc ma chyba nieco większą od Va No. 1. Room-note to podłej jakości tytoń, nie do wytrzymania.

Kłoniąc się,
Korrg.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 18 lutego 2012, 09:07 - sob

Cztery razy musiałem czytać twoją wypowiedź żeby ją jako tako zrozumieć.

Mixtura nie należy do najlepszych tytoni. Flake to co innego, choć zasadniczo to to samo, tylko tam jest lepiej przetrawione.
Podobnie jest z grousemoor- mixtura to tragedia, plug jest wyśmienitością.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
radekb
Początkujący
Początkujący

Post autor: radekb » 18 lutego 2012, 11:14 - sob

Zaraz tam tragedia... Nie jest wcale taka zła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Erinmore”