Erinmore Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

korrg
Początkujący
Początkujący

Re: Erinmore Mixture

Post autor: korrg » 18 lutego 2012, 19:50 - sob

Witam.

Co do Grousemoora (Plug) to wierzę na słowo, choć lubię Mixturę. Jej perfumowy aromat jest dość płytki i znajduje się jakby "na zewnątrz" tytoniu, co jest jak widać z opisów przeciwieństwem Pluga. Czasami podczas palenia umyka mi właśnie smak i aromat w Mixture, jakby już się "wypaliły", za co z pewnością winne jest cięcie.

Jeszcze co do Erinmoore Mix. Naprawdę lubię Burleya. Paliłem takiego dobrej jakości i takiego średniej klasy wątpliwego pochodzenia, i porównując to, co znajduje się tam w puszce z tym, co paliłem dotychczas to nawet trudno mi powiedzieć, że to różnica między niebem a ziemią. Nie spodziewałem się tak lichej zawartości po tym, co przeczytałem - o tradycji tego blendu, o jego smakowej wyjątkowości i o jakości również. Może być, że trafiłem na kiepski sort czy coś, ale powtórki nie wyrokuję.

Kłoniąc się,
Korrg.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 18 lutego 2012, 22:41 - sob

korrg pisze: Nie spodziewałem się tak lichej zawartości po tym, co przeczytałem
Jeden z moich znajomych, znakomity zresztą fajczarz, też ostatnio podkreślał, że coś się z tym tytoniem (Erinmore Mixture) porobiło niedobrego, aż się boję puszkę otworzyć. A swojego czasu próbowałem i Flake i Balkan. I były dobre.
Natomiast w Grousemore Plug'u istotą jest IMO baza. Choć ja lubię również wersję zmieszaną (śmieszne, że to się nazywa mixture a nie blend ;)).
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 19 lutego 2012, 10:02 - ndz

korrg pisze: Czasami podczas palenia umyka mi właśnie smak i aromat w Mixture, jakby już się "wypaliły", za co z pewnością winne jest cięcie.
Pod koniec do głosu mocniej dochodzi tytoń, a "perfumowanie" zanika, to akurat normalne. Wcześniej... no, czasem trzeba poszukać, faktycznie on tak ma.

Paweł, a może to jest mixture, a chłopcy kendalowcy robią nas od 200 lat w jajo? ;)
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
key
Początkujący
Początkujący

Post autor: key » 12 maja 2013, 22:27 - ndz

A jak dla mnie to pozytywnie... Nie rewelacja, lecz jest ok. Rzeczywiście zostaje posmak i zapach wędzonego ... czegoś...jakby jakiś rodzaj drewna, torfu czy czegoś co mi się z tym kojarzy właśnie. Śliwki raczej nie czuję. Po otwarciu pudełka ( co mi trochę zajęło :P) piękny dźwięk - normalnie jak otwieranie piwa- wydobył się piękny zapach, taki słodkawy z nutą czegoś dziwnego co opisywałem wcześniej. Jednak należy uważać przy paleniu, gdyż tytoń jest dość wilgotny. Jeżeli go zbyt mocno rozgrzałem to szczypie w język i zapach zmienia się na duży minus - jak jakiś tani tytoń papierosowy. Dlatego byłem tak na prawdę zniesmaczony po pierwszej fajce, ale to z własnego błędu. Potem już na spokojnie byłem tym tytoniem oczarowany. Ale nie jest to tytoń na co dzień. Mimo to będę po niego sięgać dość często. W moich skromnych zbiorach jest to chyba najszlachetniejszy tytoń. Póki co myślałem , że angliki to jest to , aleeee...duńczyki też są niczego sobie :P
Pozdrawiam
Key
PS. Z racji mojego nikłego doświadczenia jest to bardziej niż subiektywna opinia, raczej można powiedzieć , że pierwsze doświadczenie z czymś innym.
Awatar użytkownika
ulysse
Początkujący
Początkujący

Post autor: ulysse » 03 lipca 2013, 18:03 - śr

Erinmore Mixture to klasa sama w sobie. Już 40 lat temu zaintrygowała mnie puszka, ale zawartość kosztuję dopiero od roku. Rzeczywiście, nie wolno przegrzać tytoniu, bo smakuje jak tanie cygaro, ale tak jest chyba z każdą virginią. Generalnie pali się wolno i smacznie, i co dla mnie ważne, na koniec, kiedy zostaje już tylko biały popiół, czuję się syty. Słodka virginia i cytrusy, sama finezja. Lepiej smakuje niż pachnie. Room note do przyjęcia, ale dramatu też nie ma. Powiadają, że to typowy Anglik - no nie wiem......
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 03 lipca 2013, 19:04 - śr

- tak, to bardzo typowy "Anglik w - UWAGA - kategorii Scented - podobnie jak Condor, St. Bruno, Royal Yacht czy Elizabethan Mixture. I podobnie jak te wspomniane tu blendy, dzisiejsze edycje niestety znacznie różnią się od swych poprzedników niestety nie in plus.

A skoro Erinmore Mixture znajduje uznanie, to niech mi będzie wolno dodać, iż edycja Flakes była uważana za lepszą/smaczniejszą.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 03 lipca 2013, 21:21 - śr

No cóż ...współczesna edycja flakes była tytoniem niejako rekordowym tzn. były to puszki , których najszybciej chciałem się pozbyć zaraz po zakupie.

Z kolei niecała puszka Erinmore Mixt. producenta Murray & Sons stanowi dla mnie niemalże obiekt kultu. Rożnica w smaku jest taka jak pałac w Monaco naprzeciw fawela w Rio de Janeiro. Pozostały tylko ładne puszki. A jeszcze bardziej irytujące. że Orlik dobry tytoń potrafi jednak zrobić.

P.S murrayowskie E Mixt istotnie było tzw . scentem o lekko kwiatowym (mydlanym) posmaku. Odrobinę podobnym do współczesnego Condora. Kolega Julian porównywał także do nowości "Petersona" -"Hyde Park". Może warto,chociaż to tytoń niemiecki, spróbować?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 03 lipca 2013, 21:49 - śr

O ile kiedyś Erimore należał do moich bardzo lubianych i często palonych tytoni, o tyle po zapoznaniu się bodaj 4 lata temu ze współczesną edycją nie znajduje się on w mojej spiżarni.

Doszło do tego, że właściwie palę z tytoni europejskich tylko SG i G&H, a czasem palę któryś z blendów amerykańskich, często McClellandy. Owszem, mam i palę czasem Condory i St. Bruno ale raczej z racji dobrych sentymentalnych wspomnień ich minionych edycji. To samo dotyczy w moim przypadku współczesnych blendów Dunhilla.

A propos tego ostatniego: kiedy mam ochotę na tzw. hybrid blend (mieszanka robiona samemu z gotowych już tytoni) szczypta czy dwie Royal Yacht dodana do kilkuletniej SG Medium Virginia Flake aka Golden Glow dodaje tej delikatnej, nie najmocniejszej i naturalnie słodkawej Virginii delikatną aurę czy reminiscencje tytoni z lat ubiegłych…mnie to nieco przypomina stare Legation od Willisa (jeśli nie przekręciłem nazw).

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 04 lipca 2013, 18:26 - czw

Chciałbym tylko zauważyć, że do niedawna Erinmore Flake było robione w prostokątnych puszeczkach, a obecnie w kwadratowych. Ponoć przy okazji zmienił się także charakter tego tytoniu.
Co do Legationa to znam tylko produkowany przez Eastern Company z istotnym wykorzystaniem Cavendisha i cięciem niemal jak do shaga (i trochę reklamy http://allegro.pl/tyton-fajkowy-legatio ... 84559.html" onclick="window.open(this.href);return false; ).
Pozdrawiam wszystkich!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Erinmore”