Rattray's Old Gowrie

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Rattray's Old Gowrie

Post autor: Klaudiusz » 26 czerwca 2008, 21:39 - czw

Tegoż nie paliłem, ale weź się drogi Elvisie w garść, odrestauruj wreszcie te pięćdziesiąt fajek i przeznacz jedną pod Old Gowrie :lol:
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Hilson » 26 czerwca 2008, 21:44 - czw

Witaj,
nie dopatrzyłem się (dowąchałem,dosmakowałem) ani grama Pq.
MSZ:OldGowrie
bliżej mu do: HalOtheWynd
niż do FullVirginiaFlake
Choć mocą przewyższa nieznacznie w.w.
Z wyborem fajki nie będziesz miał żadnego kłopotu, równie dobrze może być po Va+Pq i nic się nie stanie, może wtedy da się wyczuć Pq :wink:
Pozdrawiam,
Hilson
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 26 czerwca 2008, 21:56 - czw

dziekuje hilsonie za tsz. jako periqu'y virginiarz zdaniem swym (oczywiscie skromnym bo skromnosc dziewczynki ozdoba:-)) ulatwiles moja (rownie skromna) decyzje:-)
Pozdrawiam serdecznie:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 20 sierpnia 2008, 13:59 - śr

zapalilem wreszcie rzeczony. zanim jednak znalazl sie w fajeczce to pierwsze uderzenie w nozdrza, zaraz po otwarciu puszeczki... cudowna slodyczy! przywoluje z pamieci zapach weesex'a brigade, ktory jednak przebija. pszczolki zaczely sie krecic kolo puszeczki:-)
pali sie bezobslugowo, bardzo dobra va. wrazenia tak jak napisal hilson, jesli chciec porownac. choc ze slodycza to bardziej bym z kendal plugiem porownywal niz z fvf. co do mocy to nie jest tez tak od razu wyczuwalna jak w fvf ale w sumie w glowe troszke kopie:-). wyglada na to, ze puszka jest pierwsza jednak nie ostatnia...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 18 kwietnia 2009, 20:56 - sob

Skopiuję sam siebie z Mostexu, bo tam napisałem to, co chciałem rzec o Old Gowrie:
Przy pierwszym paleniu nieodgadniony, choć kuszący. Przy drugim lepszy jakościowo. Potem jest coraz smaczniej - mocny, ale delikatny, pali się elegancko, do szarego popiołu. Idealnie orzeźwiający, nastrojowy. Znakomicie komponuje się ze złocistymi napojami pełnymi bąbelków! Zapach zdecydowanie lekki, polepszający atmosferę. W puszce lekko wilgotny, należy podsuszyć przed paleniem. Gwarancja dobrego, wolnego palenia. Również niezły dla początkujących w Virginii.

Generalnie - podeszło i to jak! A z każdym następnym paleniem coraaaaz leeeepieeej :D
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 23 kwietnia 2009, 14:00 - czw

Tytoń faktycznie dobry. Na pewno ciekawszy niż Hall O the wynd( który podobno jest najlepszy z trójki OG, MF i HOtW). Jednakże moje spostrzeżenie może być mylące gdyż ostatnie fajki HOtW były dla mnie istną drogą przez mękę z powodu monotonności w smaku, przez ostatni czas paliłem praktycznie tylko ten tytoń. Old Gowrie jest na pewno nie taki jednowymiarowy w smaku i odrobinę mocniejszy. Z pewnością polecam.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 25 kwietnia 2009, 14:01 - sob

A ja coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Old Gowrie jest bardzo zacny. Jest spokojny, bez nagłych zrywów smaku, ale i bez niżów, z równowagą dawkuje smak. Ale ta moc wielką jest. Mistrz Jedi! ;)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 01 czerwca 2009, 19:38 - pn

Rheged pisze:...Przy pierwszym paleniu nieodgadniony, choć kuszący. Przy drugim lepszy jakościowo. Potem jest coraz smaczniej - mocny, ale delikatny, pali się elegancko, do szarego popiołu. Idealnie orzeźwiający, nastrojowy...
W 100% zgadzam się z opinią Rhegeda. Taka virginiowa virginia. Czyściocha bez dodatkowych posmaków. Świetny tytoń, choć przyznam, że wolę fvf.

Śmieszne, bo jak pierwszy raz powąchałem ten tytoń to poczułem wyraźnie zapach pierogów z jagodami i śmietaną :D Chyba za dużo myślę o letnim urlopie :D
jrrMarko
Początkujący
Początkujący

Post autor: jrrMarko » 01 czerwca 2009, 20:09 - pn

freemason pisze:przyznam, że wolę fvf.
A ja właśnie odwrotnie. OG jest dla mnie słodszy i bardziej owocowy (posmak i zapach figi wg. mnie) od FVF, poza tym łatwiej mi się go pali. Z drugiej strony z FVF mam związane średnio ciekawe wspomnienia fajkowych początków - pierwszy flake, pierwsze opalanie, pierwszy nie-aromat, więc może nie jestem do końca obiektywny :)
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 01 czerwca 2009, 21:21 - pn

Dopaliwszy puszeczkę dzisiaj. I potwierdzam swoją opinię - tytoń jest przezacny! Miałem krótki epizod z Celtic Talisman, chciałem sobie przypomnieć aromaty. Never again - Old Gowrie jest syty, smaczny i nieodgadniony (zawsze jakaś inna nuta w tle). Czuję, że zostanie moim codziennym tytoniem, spróbuję jeszcze tylko Hal O'The Wynd dla porównania. Poza tym jeszcze jedna zaleta Old Gowrie - w moim mniemaniu najważniejsza - relaksuje jak żaden inny tytoń, choć też nieco wymaga umiejętności. Ot, złoty środek tytoniowy - dać się wykazać fajczarzowi i jeszcze smakować!
Żeby nie było za słodko - lubi przygasać przy końcu. Jednak nie jest to coś, co w moim mniemaniu go dyskwalifikuje.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 11 września 2009, 21:08 - pt

Owszem smaczny tytoń, jednak jak dla mnie za mocny. Są inne smaczne tytonie, smaczne także , ale słabsze.
Dlatego , pomimo faktu, że tytoń godny , nie kupię go więcej, bo jest to produkt dla prawdziwych twardzieli, do których się nie zaliczam.
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
PETERWF
Początkujący
Początkujący

Post autor: PETERWF » 24 stycznia 2010, 18:36 - ndz

Otworzyłem dzisiaj puszeczkę tytułowego tytoniu, po rozdrobnieniu i delikatnym podsuszeniu powędrował do mojej niedawno odrestaurowanej JEANTET RUBIN.
Powiem krótko -PYSZNY JEST :P
Jak na pierwsze palenie mile mnie zaskoczył, mam nadzieję, że z każdym następnym będzie już tylko lepiej a jak nie, to i tak chyba na stałe u mnie zagości :twisted:
Już nie mogę się doczekać kolejnego :pipeman:
"Najmilszą rzeczą przy kupowaniu idealnej fajki jest to, że jedna nie wystarczy"
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 24 stycznia 2010, 22:20 - ndz

Moja druga Va w życiu. Miałem przyjemność posmakować tytoniu październiku. Bardzo miłe wspomnienia. Teraz co prawdę wydaję na inne tytonie ale na pewno wrócę do Old Growie.
Pozdrawiam serdecznie!
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: emcebob » 24 stycznia 2010, 22:46 - ndz

Świetnie się pali, chłodno, sucho i zupełnie bezobsługowo. Jak dla mnie świetny tytoń do samochodu.
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 15 lutego 2010, 16:40 - pn

Albo nawet i na Harleya!
Czyli po raz kolejny ja o Old Gowrie, tym razem na nutę publicystyczną.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rattray”