Rattray's Black Mallory

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Rattray's Black Mallory

Post autor: jarrro » 28 czerwca 2009, 20:06 - ndz

A o tym tytoniu ktoś coś wie?
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Rattray's Black Mallory

Post autor: W.Pastuch » 28 czerwca 2009, 20:54 - ndz

Jest bardzo dobry :) Black Mallory to mieszanka angielska, dość klasyczna, trochę przechylona w stronę latakii. Według mnie to bardzo bezpieczny tytoń, kiedy ma się ochotę na pełną mieszankę angielską bez zbytnich udziwnień ale też bez fajerwerków to spisuje się doskonale. Smak jest dość złożony dzięki czemu nie jest zbyt nudny.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 28 czerwca 2009, 22:47 - ndz

ALe ta latakia dość wyczuwalna?
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 28 czerwca 2009, 23:48 - ndz

mieszanka angielska, trochę przechylona w stronę latakii.
Jak myślisz? :wink:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 29 czerwca 2009, 00:31 - pn

Generalnie polecam. Bezpieczny w paleniu - nie popali Ci języka. Z czasem im dłużej palisz tym ciekawszy, więc można powiedzieć, w smaku kompleksowy. Dobrze zbalansowany, mniej LA niż w Balkan ale tyle ile być powinno. Stosunek VA do La jest jak najbardziej optymalny. Z drugiej strony, niby ma wszystko ale jednak nie jest to top wszech czasów :twisted:
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mateusz » 30 lipca 2009, 00:49 - czw

Jak dla mnei ten tytoń to najwieksze moje odkrycie, bardzo lubie latakie w szczegolnosci Balkan Flake ale ten tyton bije na glowe wszystko co palilem do tej pory. Pyszna słodycz Va i Ca ale nie takiego w stylu MB tylko bardziej naturalnego no i ten posmak La. Do tego tyton pali sie praktycznie bezobsługowo zarowno na zewnatrz jak i w domu. Zero gryzienia i przegrzewania fajki.
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 09 września 2009, 15:01 - śr

Ja niedawno zakupiłem puszeczkę i muszę przyznać, że wyjątkowo mi podszedł - choc aromat mojej ukochanej Żonie niespecjalnie odpowiada, ale tytoń ma krzepę i wspaniały smak.

Tak więc zdecydowanie polecam.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 26 października 2009, 10:55 - pn

Kilka "paleń" za mną więc i ja wyrażę swoja oipinię na jego temat. Tytoń podszedł mi w smaku bardzo. Po tych kilku paleniach mogę powiedzieć że ma wyczuwalne takie kremowe nuty. Mi to się kojarzy jeszcze z takim deserem "z dawnych czasów" :D nazywał się on krem sułatński. W latach siedemdziesiątych można było zjeść ten deser w tzw. sokopijalniach. No ale dość wspomnień, z tym właśnie smakiem kojarzę ten tytoń. Mam nadzieję że tak będzie do końca puszki. Jak dla mnie tytoń wart by go polecić.
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 26 października 2009, 11:01 - pn

Próbuję innych mieszanek La, ale póki co RBM wydaje mi się najsmaczniejszą wersją. Właśnie się wybieram na zakupy - bo skończyłem trzecią puszkę.

To mój "poranny" tytoń, na obudzenie się.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 26 października 2009, 11:09 - pn

Ja z kolei na pewno skuszę sie na pozostałe wyroby Rattray's :) .
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 17 grudnia 2009, 15:16 - czw

A ja mam problem - chciałbym kupić, ale się boję. Old Gowrie uważam za znakomity tytoń, wyważony, zbalansowany i wykwintny, zaś Hal O'The Wynd za ordynarny i kiepski. Jaka jest ta La? W którą stronę się przechyla. Ostatnio paliłem Navy Flake od SG, jakie byłyby różnice w smaku?
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 17 grudnia 2009, 16:12 - czw

Porównać z Navy Flake nie potrafię, bo z La od SG paliłem do tej pory tylko Perfection i Squadron Leader. I dwie fajeczki Commonwealtha.

Ale według mnie Rattray's Black Mallory to najbardziej surowa w wyrazie latakia, jaką znam. Szalenie "męski" tytoń; kiedy jestem na rybach i o bladym świcie zapalam fajkę nabitą tym tytoniem - to czuję się tak, jakbym zdobywał świat. I jakby nikt przede mną jej nie palił...

Dla mnie tytoń No. 1, nie tylko wśród latakii, zawsze kupuję dwie puszki i jedną bunkruję w szafie. Mam już trzy puchy odłożone a wypaliłem pewnie z pięć w ciągu pół roku.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 17 grudnia 2009, 16:43 - czw

maciejslu pisze:Szalenie "męski" tytoń; kiedy jestem na rybach i o bladym świcie zapalam fajkę nabitą tym tytoniem - to czuję się tak, jakbym zdobywał świat. I jakby nikt przede mną jej nie palił...
Łohoho! No to jest rekomendacja! Przekonałeś mnie. Kupuję w ciemno, tylko dopalę Sweet Killarney, bo mam zasadę, że dwa tytonie muszą być w domu, nie więcej (a zawsze musi być jakaś Va).
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 17 grudnia 2009, 17:25 - czw

Rheged pisze: mam zasadę, że dwa tytonie muszą być w domu, nie więcej (a zawsze musi być jakaś Va).
Też chciałbym mieć taką siłę charakteru :) A w szafce stoi 5 słoików zawsze z tytoniem :)
Black Mallory to naprawdę cudeńko, tak jak mówi Maciek, męski i rzeczowy, świetny smak i aromat.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 17 grudnia 2009, 17:30 - czw

Rheged pisze:
maciejslu pisze:Szalenie "męski" tytoń; kiedy jestem na rybach i o bladym świcie zapalam fajkę nabitą tym tytoniem - to czuję się tak, jakbym zdobywał świat. I jakby nikt przede mną jej nie palił...
Łohoho! No to jest rekomendacja! Przekonałeś mnie.
Pamiętaj tylko, że to wyłącznie moje subiektywne odczucie.

Ale powtórzę - to jest mój ulubiony tytoń. I polecam go zawsze i każdemu.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rattray”