Mac Baren - Mixture (Scottish Blend)

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Mac Baren - Mixture (Scottish Blend)

Post autor: Hobbit » 08 maja 2008, 16:34 - czw

Mnie ten tytoń urzekł łatwością palenia. Nie pykam go co prawda na codzień ale jak ruszam na spacer z aparatem po róznych dziwnych miejscach, ładuję go chętnie do gruszy lub do falcona i pykam. Smak - jak dla mnie taki klasyczny pachnący niezbyt mocno aromat. Bez udziwnień. Spala mi się ślicznie do białego popiołu i to przy niezbyt uważnym paleniu co wymuszone jest przez przedzieranie się przez łąki i tereny brzegowe zarośniętych jeziorek. Fajny taki zwykły tytoń.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
REGUS
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: REGUS » 08 maja 2008, 17:19 - czw

Właśnie kończę paczuszke i mam po niej same dobre wrażenia:) Spokojnie się pali, nie wymaga od paloncego wiele uwagi:) Smakowo jest tak po środku..... delikatny aromat, idealny na codzienny tytoń.
Fakt jest jeden, ma dużo wilgoci. Najlepiej troszku go podsuszyć i jest jak należy.
Napewno jeszcze do niego wróce :D :pipeman:

Z poważaniem REGUS
Awatar użytkownika
Xynod
Początkujący
Początkujący

Post autor: Xynod » 10 sierpnia 2008, 14:48 - ndz

witam,

i ja dołożę swoje 3 grosze nt. Mac Barena Mixture. Ostatnio zaopatrzyłem się w drugą saszetkę owego tytoniu i.. oczywiście się nie zawiodłem. Smakuje bardzo - jak za pierwszym razem. A jak wiadomo - pierwsze wrażenie jest ważne (jeśli nie najważniejsze). 8)
Pali się dobrze, jak zauważyli już przedmówcy spala się do szarego popiołu. Cenię w nim to, że jest taki delikatny, o nienahalnym aromacie. Oczywiście po otworzeniu paczki standardowo powinien być wilgotny i "pozlepiany".
Podsuszam go przed paleniem. Ale przyznam, że zdarzyło mi się go wysuszyć (resztka poprzedniej saszetki). Metoda słoika i nawilżonego wodą płatka kosmetycznego sprawdza się idealnie. Ja do wody dodaję (za radą kolegi fajczarza) kropelkę spirytusu - tak coby tytoń nawilżany przypadkiem nie spleśniał ;)
Jak narazie, z moich skromnych doświadczeń, MB Mixture plasuje się w ścisłej czołówce :D
„Inni goście nie zwracali na nich uwagi, nawet kiedy Śmierć oparł się wygodnie i zapalił pięknie rzeźbioną fajkę. Ignorowanie kogoś, komu dym wypływa przez oczodoły, wymaga pewnego wysiłku, wszystkim jednak się to udawało” (T.Pratchett)
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 11 sierpnia 2008, 11:22 - pn

Przejeżdżając przez Czechy kupiłem 5 opakowań w jakimś kiosku- nie miałem czasu na szukanie trafik. Ok 20zł za saszetkę.
Traktowałem go jako tytoń codzienny, palony na zmianę z Va no.1 które kupiłem od p. Niedzwiedzkiego w 100g puszce.

Jak już wyżej wspominali koledzy, bardzo delikatny aromat, w zasadzie czysta VA z lekką domieszką Burley i Cavendish.
Biorąc pod uwagę specyfikę naszego rynku, cenowo i pod kątem dostępności bardzo dobry tytoń na tytoń codzienny. Od biedy z braku innych do opalania fajki również zdatny. U mnie zagości jeszcze nie jeden raz, zawsze wtedy kiedy z różnych rzyczyn zabraknie możliwości sprowadzenia tytoniu z zagranicy.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 10 lutego 2009, 22:15 - wt

na temat tego tytoniu, właściwie dużo (wszystko) zostało powiedziane...
mogę podzielić się bardziej subiektywnymi informacjami, początkującego amatora fajki

Był to mój drugi tytoń, już po lekturze paru wątków z forum..
co istotne - palony w fajce z wrzośca, Polińskiego.

po Tilburym Full Aroma w gruszce, ten tytoń dopiero uświadomił mi czym może być prawdziwy smak, bez walki z dość irytującym pieczeniem języka..
a do tego satysfakcja z nowej ładnej fajki, w której znalazł się też filtr Vauena,
różnica była naprawdę ogromna.
Subtelnie słodki, lubię popijać go miętowa herbatą. Ma wcale przyjemny "room note", nienachalny...

Początkujący poleca początkującym :wink:

ps. idąc dalej i eksplorując to, co dostępne w najbliższej trafice, ciekawy jestem jak ma się Stanwell Classic do MBM...
komentarz mile widziany :wink:
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 24 marca 2009, 20:25 - wt

Jakoś tak ten odświeżony przez Tomasza B. wątek rzucił mi się na oczy właśnie w momencie kiedy zapaliłem sobie ten tytoń w moim ulubionym ze Stanwell'i
Z pewnego rodzaju nostalgią przeczytałem jakie bzdury kiedyś wypisywałem- to jest największa wada for internetowych, zawsze jest jakieś archiwum.

Dziś bogatszy o doświadczenie z tytoniami bardzo dobrej jakości, nieco może przez zły los- bo zapas tytoniu uzupełniłem na dwa tygodnie przed opisywanym gdzie indziej wprowadzeniem na nasz rynek tytoni o wiele lepszych, palę sobie ten tytoń i powiem szczerze że jest on dla mnie dwoisty. Raz jest tytoniem bardzo przyzwoitym, bardzo dobrze palącym się, o delikatnym, nie uciążliwym aromacie, trochę może w smaku kwaskowatym. A zdarza mi się że tytoń ten mimo identycznej procedury przygotowywania, podobnych, a często i lżejszych okolicznościach, daje mi w kość, pali się gorąco, przygasa, wydziela sporo kondensatu...
Nie potrafię go rozgryźć. Ale tytoń ten nawet lubię i na pewno w chwilach gdy już nic innego nie da się kupić, nie będę na niego narzekał... za bardzo.
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 24 marca 2009, 21:29 - wt

JSG pisze: Z pewnego rodzaju nostalgią przeczytałem jakie bzdury kiedyś wypisywałem- to jest największa wada for internetowych, zawsze jest jakieś archiwum.
i każdy nowy zapoznaje się wyszukiwarka, lub nawet przechodzi "chrzest" wyszukiwarki :lol: :wink:
ale co tam, forum polega na dyskusjach..

również nie powiem że MB SM pali mi się łatwo, ale za to jego smak utkwił w głowie na dobre i zawsze zyskuje na tym z dodatkowej przyjemności(tu chyba sedno) ale inna sprawa to też to, że kiedy pale raczej nie wykonuje innych zajęć,

pozdrawiam :pipeman:
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 24 marca 2009, 22:04 - wt

Tomasz B pisze:
również nie powiem że MB SM pali mi się łatwo, ale za to jego smak utkwił w głowie na dobre i zawsze zyskuje na tym z dodatkowej przyjemności(tu chyba sedno) ale inna sprawa to też to, że kiedy pale raczej nie wykonuje innych zajęć,

pozdrawiam :pipeman:
Ja odmiennie, rzadko palę fajkę tak po po prostu zajmując się "paleniem fajki" ale co jest ciekawe, zwykle to właśnie przy pracy, ten tytoń najmniej daje o sobie znać w negatywnym sensie, zwykle jak napada mnie mnie ta jego zła natura to kiedy siedzę wygodnie w fotelu albo przy biurku i pracuję "intelektualnie".... Mam jeszcze jakieś 50g, może za tym podejściem wybadam o co w tym chodzi.
szadek
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: szadek » 05 stycznia 2010, 22:49 - wt

Jestem zachwycony tym tytoniem. Troche bylo ryzyko przy zakupie 100 g puszki dzis w trafice na Zeromskiego w Lodzi. W koncu to tak naprawde moje poczatki. Zdecydowalem sie na ten tyton do opalania mojej nowej Savinelli Capitol 101. Jestem bardzo zadowolony z plynnosci spalania i z delikatnego aromatu. Bede pisal co sie wydarzy dalej w miare wypalania go i opalania mojego nowego nabytku.

Przepraszam za brak pol znakow. Blackberry:)
Awatar użytkownika
Amigo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Amigo » 18 maja 2010, 19:18 - wt

Pytanie do tego tytoniu ;] Czy trzeba go rozdrabniać??

Pozdrawiam
Amigo
"Okazujcie szacunek tym u władzy, lecz nie podążajcie za nimi ślepo" - Ch.Paoilini Trylogia Dziedzictwo tom1
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 19 maja 2010, 00:20 - śr

To jest kwestia indywidualna - jak komu smakuje. Poeksperymentuj z różnymi stopniami rozdrobnienia, tak samo z wilgotnością - musisz sam się przekonać, kiedy palenie danego tytoniu stanie się maksymalnie satysfakcjonujące.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Amigo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Amigo » 25 maja 2010, 00:18 - wt

Dzięki po testach wydaje mi się że lepiej smakuje nierozdrobniony, choć jak dal mnie to trochę mdły ten tytoń :)

Pozdrawiam
Amigo
"Okazujcie szacunek tym u władzy, lecz nie podążajcie za nimi ślepo" - Ch.Paoilini Trylogia Dziedzictwo tom1
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 23 listopada 2010, 18:02 - wt

Vetus pisze:No, ale czy któryś z Mac Barenów jest zły? Firma to firma.
Pytasz retorycznie, czy naprawdę chcesz usłyszeć odpowiedź?
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 23 listopada 2010, 18:35 - wt

Vetus pisze:Nie jestem super ekspertem więc więc z chęcią dowiedziałbym się którego z Mac Barenów unikać.
Wszelkich ambrozji.

A Scottish Mixture bardzo fajnym tytoniem jest, to prawda.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Amigo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Amigo » 23 listopada 2010, 20:24 - wt

wróciłem i powiem ze nadal dobry ale mógłby być bardziej ciężki...może powodem jest to że palę także cygara i uwielbiam gdy są mocne :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”