Mac Baren - Mixture (Scottish Blend)

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Mac Baren - Mixture (Scottish Blend)

Post autor: freemason » 23 lutego 2011, 16:02 - śr

Wpadłem ostatnio do trafiki na okolicznym bazarku, zobaczyć czy nie pojawiły się jakieś ciekawe tytonie. Witryna wyglądała więcej niż skromnie. Już prawie zdecydowałem, że w ostateczności kupię białego 7seas, gdy nagle zmieniłem zdanie i wybrałem MB Mixture Scottish Blend. Pamiętałem go z pierwszych lat palenia i chciałem sprawdzić, jak teraz będzie mi smakował.

Po otwarciu saszetki, doleciał mnie znajomy zapach rumianku i miodu.
Po nabiciu i zapaleniu stwierdziłem, że rumianek i miód dominują również w smaku dymu. Tytoń okazał się słodkawy i orzeźwiający.
Palił się jednak strasznie ciepło i co chwila przygasał. Pod koniec w gardle czułem nieprzyjemne drapanie.

Co ciekawe, już po godzinie znów chciałem zapalić tę mieszankę. Na drugi dzień wcale nie miałem ochoty na nic innego. Paczkę opróżniłem w niespełna 3 tygodnie, co jest prawdziwym rekordem jak na to, że palę raz dziennie i zazwyczaj sięgam na przemian po różne tytonie.

Nie wiem co jest w tym Macbarenie takiego, ale chyba muszę zrobić większy zapas, bo zaczynam się od niego uzależniać.
Stwierdzam, że ze wszystkich tych MB, które paliłem, a paliłem ich sporo, smakuje mi najlepiej i najbardziej nadaje się na tytoń stałego użytku.

Ponieważ uznaje go za tytoń trudny, palę tylko w kilku "najłatwiejszych" fajkach.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2011, 16:16 - śr przez freemason, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 23 lutego 2011, 16:10 - śr

freemason pisze:Wpadłem ostatnio do trafiki na okolicznym bazarku, zobaczyć czy nie pojawiły się jakieś ciekawe tytonie. Witryna wyglądała więcej niż skromnie. Już prawie zdecydowałem, że w ostateczności kupię białego 7seas, gdy nagle zmieniłem zdanie i wybrałem MB Mixture Scottish Blend. Pamiętałem go z pierwszych lat palenia i chciałem sprawdzić, jak teraz będzie mi smakował.

Po otwarciu saszetki, doleciał mnie znajomy zapach rumianku i miodu.
Po nabiciu i zapaleniu stwierdziłem, że rumianek i miód dominują również w smaku dymu. Tytoń okazał się słodkawy i orzeźwiający.
Palił się jednak strasznie ciepło i co chwila przygasał. Pod koniec w gardle czułem nieprzyjemne drapanie.

Co ciekawe, już po godzinie znów chciałem zapalić tę mieszankę. Na drugi dzień wcale nie miałem ochoty na nic innego. Paczkę opróżniłem w niespełna 3 tygodnie, co jest prawdziwym rekordem jak na to, że palę raz dziennie i zazwyczaj sięgam na przemian po różne tytonie.

Nie wiem co jest w tym Macbarenie takiego, ale chyba muszę zrobić większy zapas, bo zaczynam się od niego uzależniać. .
Papierosowy burley... spróbuj dark twista, podobna mieszanka, ale bez bu...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 23 lutego 2011, 16:18 - śr

Paliłem Dark Twista i wydawało mi się, że jest w nim burley :?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 23 lutego 2011, 16:41 - śr

- dawno temu przez kilkanaście lat paliłem często ze smakiem Mac Baren Mixture, Scottish Blend. Przy umiejętnym paleniu nie wydzielał kondensatu, a palenie było chłodne i słodkie. Chetnie paliłem go na zmianę z Mac Baren Plum Cake, wielu znanych mi amatorow MB Mixture lubiło tak jak i ja Plumcake. Pytanie: czemu akurat Mac Bareny ? a temu, że przez ładne kilka rat spędzałem co roku prawie pół czasu w Danii, i z różnych powodów, poza blendami angielskimi chetnie paliłem tytoń produkcji Gospodarzy.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 23 lutego 2011, 21:37 - śr

A ja mam chęć zakupić ten tytoń z czystej ciekawości :pipeman:-pociągają mnie tytonie z taką długoletnią tradycją
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 24 lutego 2011, 23:50 - czw

szczególnie skłonny do wysychania, więc polecam zakup 100 g. puszki
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 25 lutego 2011, 00:06 - pt

niedzwiecki pisze:szczególnie skłonny do wysychania, więc polecam zakup 100 g. puszki
Dokładnie tak. Dwa czy trzy lata temu otworzyłem puszeczkę 100 gramową zakupioną bodaj w roku 1978. Tytoń był nie wyschnięty, miał prawidłową wilgotność i był znakomity w paleniu. Przekonałem się, że sezonowanie dobrze mu zrobiło.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 25 lutego 2011, 08:56 - pt

freemason pisze:Paliłem Dark Twista i wydawało mi się, że jest w nim burley :?
Jeśli jest to na pewno nie taka ilość jak w Mixture, podpierając się jednak opiniami z toobacorev.. zakładam że jednak go tam nie ma.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
librium
Pykacz
Pykacz

Post autor: librium » 17 marca 2011, 19:17 - czw

Ostatnio zakupiłem saszetkę ww specyfiku. I jedyne co o nim mogę powiedzieć to to ze jest taki nijaki. Chyba był trochę przesuszony, bo aromat jeśli był to szczątkowy, trudny do określenia, moc znikoma, smak nieodczuwalny. Paliłem w róznych fajkach, z filtrami i bez ale nic nie poprawiło notowań. Nie wiem, może na nie najlepszy sort trafiłem (akcyza z 2009) ale szału nie ma. Musiała by się trafić porządna trafikowa posucha bym do niego wrócił.
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 22 marca 2011, 10:32 - wt

Zakupiłem ostatnio z ciekawości i nie mogę przestać go palić. Taki tytoń "nic"... niby nic szczególnego, mam wiele lepszych... ale ciągle mam ochotę na ten i od dwóch dni ciągle go palę.

jak dla mnie smakuje trochę jak Va no 1 delikatnie dosmaczona... burley ułatwia palenie i mi nie przeszkadza smakowo, mimo zawartości cavedishu nie jest taki syropiasty jak większość duńczyków, nie syfi fajki.
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Awatar użytkownika
syczek
Pykacz
Pykacz

Post autor: syczek » 24 czerwca 2011, 20:40 - pt

Zakupiłem jakiś czas temu saszetkę tego tytoniu, miał być małą odskocznią od Va i La. Po otwarciu saszetki doszedł mnie miły zapach, delikatny, nie intensywny. Tytyoń miał idealną wg. mnie wilgotność do nabicia, po nabiciu łatwo się zapalił i palił. Nie przygasał, ładnie palił się do samego końca pozostawiając szarą kupkę popiołu z czarnymi i zwęglonymi drobinkami. Generalnie tytoń bezobsługowy, pali się w miarę chłodno (jak na MB) i równo, nie dawał dużo kondensatu. Niestety przegrzany gorzkniał. W smaku nie czuć chemii, syropów i innych takich, daje znac o sobie Va i Bu. Moim zdaniem dość słaby w sensie mocy nikotynowej, a szkoda bo mógłby być troszkę mocniejszy. Tytoń dobrze odbierany przez otoczenie.
Podsumowując moją skromną opinię: napewno warto spróbować, dobry stosunek ceny do jakości, moim zdaniem jeden z najlepszych MB. Podchodzi mi bardziej niż np. Old Gowrie od Rattrays'a.
Zaskoczył mnie pozytywnie i będę do niego wracał od czasu do czasu.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 27 września 2011, 21:16 - wt

syczek pisze: [...] W smaku nie czuć chemii, syropów i innych takich, [...]
Od lat zasadą firmy jest używanie jedynie naturalnych środków do aromatyzowania, zatem bez obaw.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 27 września 2011, 21:33 - wt

Jakub pisze:Od lat zasadą firmy jest używanie jedynie naturalnych środków do aromatyzowania, zatem bez obaw.
Bardzo mnie interesuje podstawa tak kategorycznego stwierdzenia; zakładam iż to stwierdzenie nie jest oparte na ogólnodostępnych tekstach marketingowych. Daj Boże coś się zmieniło in plus od roku 1999. Miałem bardzo bliskie kontakty z Danią, w tym z kręgami fajkowymi i tytoniowymi duńskimi od 1969 roku, a od 1987 do 1999 spędzałem corocznie ca. pół czasu w Danii jako visting teacher. Niektóre Osoby z duńskich kregów fajki (jak wspominany już przez mnie na tym Forum Henning Jorgensen - ówczesny właściciel znanej niegdyś firmy Wilh. Jorgensen) uczyniło mi honor bycia moimi słuchaczami. Na skutek takich sytuacji, kontaktów, informacji w moim pojęciu w tamtych czasach sytaucja nie byla tak różowa jak to można wnioskować z wypowiedzi Przedmówcy.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 28 września 2011, 22:54 - śr

Przynajmniej dwa, trzy razy w roku bywam w Danii i mam okazję spotkać się z moim wujem i jego kolegami od fajki. To już zacni panowie w podeszłym wieku lecz tak pozytywni, że człowiek zaczyna tęsknić już w chwili, kiedy ich opuszcza. Z całą pewnością ci panowie nie są tak prominentni jak Twoi znajomi, ale przez kilkadziesiąt lat mieli tyle do czynienia z tytoniem, że każdej ich opinii słucham jak wyroczni. Moje kategoryczne twierdzenie jest powtórzoną opinią duńskich dziadków palących pluma i mix odkąd pamiętam. Poza tym firma taka jak MB nie zdecydowałaby się na tzw. "chiński chwyt marketingowy" głosząc, że tytonie nie są faszerowane chemią i robiąc co innego. To byłoby samobójstwo.

Pozdrawiam.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 29 września 2011, 11:55 - czw

Jakub pisze: Poza tym firma taka jak MB nie zdecydowałaby się na tzw. "chiński chwyt marketingowy" głosząc, że tytonie nie są faszerowane chemią i robiąc co innego. To byłoby samobójstwo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Chociaż wiara, jak to się mówi, rzecz święta!
[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”