Mac Baren Original Choice

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Mac Baren Original Choice

Post autor: Bart » 08 grudnia 2004, 17:42 - śr

Tytoń o orzechowo - karmelowym posmaku. Jak napisał producent: nie szczypie w język. Ogólnie przyjemnie się go pali, nie jest wymagający a i całkiem smaczny. Nie polecam go jednak początkującym, bo nie wydobędą z niego tych orzechowych nutek (przy szybkim pykaniu zatraca swój smak i staje się zupełnie nijaki). Dodam jeszcze, że w mojej saszetce był on trochę za wilgotny - ok. 15 minut suszenia.
Ogólnie w skali od 1 do 10 oceniam go na 6/7 (muszę jeszcze wypalić kilka fajeczek nim sprecyzuję swoje poglądy)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 09 maja 2005, 23:19 - pn

Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tym tytoniem? Dostałem go ostatnio i nie wiem czy warto palić od razu, czy poczekać aż nie będzie nic ciekawszego na horyzoncie? Nie lubię mieć zbyt dużej ilości tytoni otwartych na raz. Poza tym bardzo słodkie aromaty nie przemawiają do mnie jeśli chodzi o ciągłe palenie i pykam je na deser, gdy mam ochotę na coś słodkiego (chociaż Simply Unique mnie zadziwia za każdym razem :-).
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 09 maja 2005, 23:39 - pn

Zajrzałem na strone MacBarena i skojarzyłem ten tytoń po bardzo charakterystycznej saszetce z tektury falistej :)

Paliłem go już dość dawno temu, ale pamiętam ten tytoń jako całkiem smaczny, a poza tym prosty i sympatyczny w użyciu.
Bez jakiś fajerwerków czy innych wielkich doznań smakowych, ale też bez żadnej nachalności.
Po prostu tytoń do niezobowiązującego, codziennego palenia (byle bez filtra, bo z filtrem zamieniał się w ciepłe powietrze).
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 10 maja 2005, 15:08 - wt

Racja, jeśli masz okazję zapalić coś ciekawego to poczekaj z Mac Barenem. Jest to tytoń całkiem przyjemny i wolno palony (mnie przynajmniej) satysfakcjonuje, ale absolutnie niczym się nie wyróżnia. Ja nie wrócę do niego prędko (o ile jeszcze mi się to zdarzy), bo na horyzoncie widać wiele interesujących puszeczek. Z drugiej strony wierzę, że na rynku fajczarskim będzie się działo coraz lepiej, więc okazja na wypalenie Originala może w najbliższym czasie nie nadejść :D. Moja saszetka, jak zapewne wszystkie inne była bardzo wilgotna, więc w sumie możesz go otworzyć (o ile Ci fajek nie zabraknie).
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 10 maja 2005, 15:17 - wt

Czyli otworzyć, gdy skończy się obecny deser :-) A palę rzadko, więc mógłby wyschnąć.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Re: Mac Baren Original Choice

Post autor: marcin35715 » 04 stycznia 2012, 11:35 - śr

Bardzo mi ten tytoń podszedł. Jest świetna odskocznią dla palacza głównie aromatów typu cherry, vanilla etc. ( byłem twardy i próbowałem Latakii, nawet co nie co mi smakowało ale jednak póki co tylko sie aromatyzuję :) )
Jak juz sie ich "napalę" lubię właśnie coś nienachalnego ale aromatycznego i taki właśnie jest ten tytoń. Wyraźnie czyję orzechy, tytoń palę od pierwszej, no może drugiej zapałeczki do końca, wybacza dość szybkie palenie i o kondensat trudno.....chciałem właśnie zakupić druga paczkę na Fajkowie ale nima ;(........tak czy inaczej jeszcze go popalę...

Pozdrawiam
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Mac Baren Original Choice

Post autor: golf czarny » 04 stycznia 2012, 18:10 - śr

Bardzo mi ten tytoń podszedł.
:D
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz