Mac Baren - Virginia Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Oli
Pykacz
Pykacz

Mac Baren - Virginia Flake

Post autor: Oli » 22 listopada 2007, 15:26 - czw

Kupilem kilka dni temu mala puszke 50g sa tez w sprzedazy pudelka ok.0,5kg (16oz) ale postanowilem wyprobowac mniejsza . Kolor zloto brazowy (polskiej jesieni) wilgotnosc idealna, zlozony na trzy czesci przypala sie i pali bez bez problemu, bardzo latwy w przygotowaniach i nikt nie bedzie mial klopotow z tym Flake. Zapach cudownej swiezej naturalnej slodyczy Virginii aczkolwiek wydaje mi sie ze jest cos jeszcze, moze dodatek miodu (honey casing), jezeli nawet to tylko on wzbogaca a nie przeszkadza zapach jest dalej delikatny. Palilem ten flake w fajce malej i sredniej (obie wysokie kominki) i palil sie swietnie w obu,dluuugie palenie, a sprinterom (tak jak i sobie,czasami) radze palic bardzo powoli a tyton ten odsloni wtedy swoje wszystkie secrety. Ubijalem jak to zwykle prz tym typie tytoniu juz podczas palenia bardzo leciutko, spala sie przyjemnie do konca "na sol i pieprz" ,kondensatu bardzo malo prawie wogole nawet poczatkujacy dadza sobie rade. Zapach w pokoju naturalny, bardzo przyjemny nie bylo utyskiwania.
Moze ze wzgledu na obecna pore roku (dzisiaj w NY jest cieply jesienny poranek) ale palenie tego tytoniu wprawilo mnie w jakis nostalgiczny nastroj pelen wspomnie za odchodzacym latem, sloneczna plaza, rozgrzanymi do nieprzytomnosci ulicami NYC i palona w glebokim cieniu fajka.
Mam bardo pozytywne wrazenia naturalnej stonowanej slodyczy, delikatny miodowy(?) posmak taki oddech lata w kapsulce. Napewno kupie duze pudelko by teraz zima fundowac sobie takie wspomnienia z wakacji.
Pozdrawiam goraco.
May your bowls always be full my friends. Luck to ya.
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 22 listopada 2007, 18:08 - czw

:) :D właśnie dziś otworzyłem 50gr. lekki,łagodny i łatwy tytoń.taki do całodziennego palenia:) room note bardzo przyjazny. praktycznie nie czuc zapachu. Reszte zalet opisał już Oli.
na marginesie - gdzie widziales 0,5 kg pudełka?i w jakiej cenie?
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Oli
Pykacz
Pykacz

Post autor: Oli » 22 listopada 2007, 23:01 - czw

Any Time, Szkielu
Puszke 50g (1.3/4oz) kupilem w sklepie na Manhattanie i zaplacilem okolo $12.50, pudelka 500g (16oz) kupie online i zaplace (z podatkiem i przesylka) okolo $50. Sklep w ktorym robie zakupy na internecie nazywa sie PipesandCigars.com paczki dostaje w ciagu 2 dni. Jeszcze co nie co o tym tytoniu, mysle ze jednak ta slodkosc pochodzi w mniejszym stopniu od samej VA a od jakiegos rodzaju delikatnego prawie nie wyczuwalnego "miodowego syropu" co w niczym nie zmienia mojej spontanicznie pozytywnej oceny. Umiescil bym go pomiedzy (tak mi sie jakos skojarzylo) Virginia No.1 a Navy Flake (ten drugi bardzo lubie). Dzieki
May your bowls always be full my friends. Luck to ya.
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 22 listopada 2007, 23:47 - czw

hmmm czyli biorac pod uwagę przyjazne cła to moge liczyc tylko na prezent pod choinka:) wiesz Oli ja nic nie sugeruje;)
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Re: Mac Baren - Virginia Flake

Post autor: Thesary » 07 sierpnia 2010, 14:31 - sob

Ja kupiłem ten tytoń dzisiaj w trafice w Saragossie za 4 euro :mrgreen:
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 24 września 2010, 08:48 - pt

Równe, cienkie flejki, jakby cięte laserowo. Bardzo łatwe do rozdrobnienia na cieniutkie wstążeczki. Zapach z puszki bardzo przyjemny, kremowy.
Ogromnie słodki. Przy bardzo wolnym paleniu da się zidentyfikować smak kakao, czego dotąd nie spotkałem w żadnej virginii.
Ma jednak pewną dosyć poważną wadę – za bardzo częstuje kondensatem, jak tylko odrobinę przeciągniemy.
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 24 września 2010, 14:19 - pt

Jestem w połowie puszki i uważam że tytoń jest znakomity, przede wszystkim łatwiejszy w przygotowaniu niż flaki od SG. Smak-wyborny, słodkawy z nutą właśnie lekką kakao, ale taką mglistą. Zdecydowanie będę kupował często ten tytoń :pipeman:
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 24 września 2010, 14:55 - pt

Dla wyjaśnienia - ten tytoń w Polsce jest niedostępny?
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 24 września 2010, 15:12 - pt

Kiedyś bywał na allegro. W naszych trafikach go nie widziałem.
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 25 września 2010, 14:46 - sob

JA mieszkam poza krajem kupuję bez problemów w trafice
Awatar użytkownika
Pastor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pastor » 30 września 2010, 18:27 - czw

Farciarz... :evil:
Zapraszam na top25snuff.com - rewelacyjne forum o tabakach!
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 01 października 2010, 21:27 - pt

Wyślę ci Pastor puszeczkę jak obiecałem, nie pękaj :D
Awatar użytkownika
Pastor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pastor » 12 października 2010, 18:56 - wt

Dzięki Thesary - właśnie odebrałem od Ciebie pachnącą Hiszpanią przesyłkę, a w środku pyszne flejki złotej Va. Nie wiem, kto w Mostexie odpowiada za dobór produktów do dystrybucji, ale brak tego tytoniu na polskim rynku uważam za duży skandal. Tytoń znakomity, słodki, łatwy w obsłudze, nie za mocny (nie można się nim "zajarać na śmierć" - jak choćby FVF od SG), a przede wszystkim bardzo smaczny. Pozdrawiam. Nie wiem jak tu się koledze zrewanżować... Może coś "z Polski rodem" -> Biały Dom, Poniatowski? :D
Zapraszam na top25snuff.com - rewelacyjne forum o tabakach!
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 13 października 2010, 14:02 - śr

Tak was Panowie czytam i aż mnie ślinka cieknie - jest możliwość otrzymania próbki owego cudeńka?
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 13 października 2010, 23:25 - śr

Jest, Pastor-od ciebie będzie taniej, podeślesz koledze próbkę? I tak ci doślę parę puszek w tym mcu. Daj znać na gg jak to widzisz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”