Mac Baren Cherry Ambrosia

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Mac Baren Cherry Ambrosia

Post autor: Thomas » 16 grudnia 2007, 00:08 - ndz

Witam!
Pamiętam, że temat o tym tytoniu istniał, ale wyszukiwarka go nie widzi :wink:
Po długim okresie palenia wyłącznie latakii naszła człowieka ochota na jakiś "pachnący tytoń". Dużego wyboru nie mamy w trafikach, więc wybór padł na Wiśniową Ambrozję. Kupiłem saszetkę w bydgoskiej "Maladze", przed sklepem nabiłem i udałem się w stronę dworca PKS. Pale sobie wolniutko, przypominają mi się czasy moich fajkowych początków - związanych z aromatycznymi tytoniami.
Trzeba uważać, bo lubi pochlupać w fajce. Aromat dla otoczenia przyjemny, smak tytoniu nie jest aż tak słodki, jakby się mogło wydawać.
Fajkę dopaliłem czekając już na PKS do Torunia. Wysiadłem z autobusu i naszła mnie ochota na kolejną fajkę...
I tak owy tytoń stał się moim aktualnie codziennym tytoniem palonym w przerwach między wykładami, w drodzę na uczelnie itd.
A papierosy na szczęście odchodzą w odstawkę;)
Tytoń polecam głównie początkującym oraz chcącym oczarować zapachem niepalące towarzystwo weteranom :lol:

pozdrawiam
Thomas
Awatar użytkownika
zakwas
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Mac Baren Cherry Ambrosia

Post autor: zakwas » 15 września 2009, 11:04 - wt

To jeden z moich pierwszych tytoni. Pali mi się stosunkowo dobrze, choć ma tendencje do przegrzewania (choć mogą one wynikać z moich średnich umiejętności).
Tytoń ma piękny wiśniowy zapach na sucho, a po zapaleniu oczarowuje otoczenie.
Pierwsza faza palenia przebiega pod znakiem wiśni, później aromat zanika dając od siebie od czasu do czasu nutki czekoladowe.
Spala się też ładnie, niemal w 100% na szaro, co w przypadku początkującego wydaje się być niezłym osiągnięciem :)
Następną "wisienką" będzie prawdopodobnie polecany na forum Borkum Riff, ale póki co nie żałuję wydanych pieniędzy na tytoń Mac Barena.
Awatar użytkownika
syczek
Pykacz
Pykacz

Re: Mac Baren Cherry Ambrosia

Post autor: syczek » 24 czerwca 2011, 20:19 - pt

Właśnie jestem w połowie saszetki tego tytoniu, bardzo przyzwoity (wizualnie) "mixture" ze sporą ilościa broken flake, w składzie podobno Va, Bu i Cav. Ładnie się pali, nie przygasa, w miarę sucho, generalnie na szary popiół, może troszkę zbyt ciepło.
Po otwarciu czuć bardzo intensywnie wiśnię, jakby z jakimś alkoholem? Dla mnie zapach zbyt intensywny, świdrujący. W smaku ja tej wiśni raczej nie czułem, za to dość wyraźnie daje znać o sobie Bu i niestety ja czułem też czasem jakieś dziwne posmaczki przypominające mi...hmmm dyktę? Rozpuszczalnik szelakowy? Moim zdaniem tytoń przeciętny, technicznie pali się OK, smakowo płytki, jednowątkowy, drapiący-mnie nie podszedł, ale może komuś zasmakuje. Napewno więcej go nie kupię, właśnie nabyłem wisienkę od SG i jestem ciekawy jak wypadnie w porównaniu do MB.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”