MB Highland Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

MB Highland Mixture

Post autor: mr. White » 16 sierpnia 2009, 22:58 - ndz

Tak szczerze powiedziawszy był to mój pierwszy tytoń fajkowy i od niego w zasadzie zaczęła się moja przygoda z fajką. Zakupiony u naszych południowych sąsiadów, dokładnie w Cieszynie Czeskim, do zakupu zachęcił mnie przeczytany opis tego tytoniu w necie. Musze powiedzieć że tytoń mnie nie zawiódł, w smaku był wspaniały, skład to virginia, burley oraz cavendish okraszone trzydziestoletnią whisky sigle malt Glenfarclas. Jak się to popularnie mówi było to dawno i nieprawda :) , ale z tego co pamiętam to po otwarciu opakowania uderzał zapach suszonych śliwek. Tytoń do tego stopnia (nie palony) miał wspaniały zapach że mój kolega wróg nikotyny palonej na wszelki sposób, nie był w stanie oderwać nosa od otwartego opakowania tego tytoniu. MB HM sprzedawany jest tylko w puszkach po 100g. W środku metalowej prostokątnej puszki jest torebka z tytoniem. Szczerze powiedziawszy po otwarciu opakowania mozna by powiedzieć że tytoń jak dla mnie wręcz ociekał wilgocią, o dziwo władowany prosto z paczki do fajki palił sie dość dobrze, oczywiście wtedy o paleniu faki to wiedziałem tyle co wilk o gwiazdach.Od czasu jak po raz pierwszy go zakupiłem (a kilka ładnych lat minęło) jak dotąd nie uraczyłem go w naszym pięknym kraju. Pewnie przy najblizszej nadażającej się okazji zakupię znów puszkę bo bardzo milo wspominam ten tytoń.
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
Filip
Pykacz
Pykacz

Re: MB Highland Mixture

Post autor: Filip » 16 sierpnia 2009, 23:21 - ndz

mr. White pisze:Pewnie przy najbliższej nadarzającej się okazji zakupię znów puszkę bo bardzo milo wspominam ten tytoń.
Obawiam się, że może to być problem z uwagi na dostępność.
Pozdrawiam
Filip
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 17 sierpnia 2009, 09:00 - pn

No u nas bym na niego nie liczył, ale jak będę za południową granicą to się za nim rozejrzę. Chyba że przestali go już produkować :( ?
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
Filip
Pykacz
Pykacz

Post autor: Filip » 18 sierpnia 2009, 00:22 - wt

mr. White pisze:Chyba że przestali go już produkować :( ?
Wszystko na to wskazuje.
Pozdrawiam
Filip
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 18 sierpnia 2009, 09:04 - wt

Buuu :( to nieszczęście :( , chyba nie tylko dla mnie.

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 20 sierpnia 2009, 23:25 - czw

Chyba jednak nie do końca.
Uważnie ostatnio przegladam strony dotyczące Mac Barena.
Po prostu niektóre tytonie od nich bardzo przypadły mi do smaku.
Trzeba przyznać, że można najnormalniej w świecie cholery dostać. Inne tytonie na stronie, a inne kupuje się w trafikach.
Opis MB Highland Mixture zaciekawił mnie i zacząłem drążyć.
Oczywiście owego tytoniu już wśród produktów na oficjalnej stronie nie ma. Tak samo jak nie ma kupionego niedawno przeze mnie Honey & Chocolate.
Trafiłem jednak na produkty Mac Baren Uncle Louies
- whisky
- rum
Skład whisky jako żywo przypomina opisywany przez Ciebie MB Highland Mixture.
Jedyną różnicą jest to, że zamiast single malt Glenfarclas podają "golden whisky from Scottish Highlands".
W innym miejscu opisują, że jednak chodzi o single malt. Może to nie glenfarclas, ale może warto spróbować.
Oba tytonie dostępne w państwach ościennych. Chyba skusze się będąc na mistrzostwach w Libercu.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 20 sierpnia 2009, 23:38 - czw

mr. White pisze:okraszone trzydziestoletnią whisky sigle malt Glenfarclas.
Bożesztymój, trzydziestoletnią łyski wlewać do tytuniu.... w dzisiejszych czasach mieć sobie za nic koszty produkcji...
Ile to kosztuje flaszeczka?
A ile tytuń?
[...]
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 21 sierpnia 2009, 08:34 - pt

Z tego co pamiętam to 100 gramowa puszka kosztowała w czechach coś w granicach siedmedziesięciu złotych, ale do końca pewny nie jestem. Ja kupiłem ten tytoń w trafice położonej na bocznej ulicy od rynku w Cieszynie czeskim. Trafika znajduje się koło kina, swego czasu była to najlepiej zaopatrzona trafika w mieście. Ostatni raz byłem tam w zeszłym roku i przyznam że MB HM nie rzucił mi się w oczy. Co do whisky najstarsza jaką piłem miała 21 lat :D . Mam nadzieje że te ponure prognozy odnośnie tego tytoniu nie sprawdzą się, i Czechy nas "uratują" :), czego sobie i innym życzę.

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 21 sierpnia 2009, 09:05 - pt

Niestety, wiadomość jest oficjalna, że MB Highland Mixture jest nieprodukowany.
Źródłem jest Per georg Jensen, a więc info z pierwszej ręki.

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 21 sierpnia 2009, 12:05 - pt

A niech to, a miałem jeszcze nadzieję, no cóż pozostaje smutek :( i miłe wspomnienia. Jerry a wiesz dokładnie od kiedy go przestali produkować?

Awatar użytkownika
Filip
Pykacz
Pykacz

Post autor: Filip » 21 sierpnia 2009, 12:34 - pt

Zajrzyj na Tobaccoreviewsdotcom i sprawdź z którego roku pochodzą ostatnie recenzje użytkowników (06/12/2005).
Pozdrawiam
Filip
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 21 sierpnia 2009, 16:26 - pt

mr. White pisze:A niech to, a miałem jeszcze nadzieję, no cóż pozostaje smutek :( i miłe wspomnienia. Jerry a wiesz dokładnie od kiedy go przestali produkować?
Nie wiem od kiedy bo o to nie pytałem, ale na pewno na przełomie 2007/2008 można go było jeszcze trafić gdzieś na półkach.
Myślę, że mogłoby to się zbiec z wprowadzeniem w 2006 roku Uncle Louies whisky do sprzedaży.

Pozdrawiam
Jerry

P.S. [dodano 23-08-2009] Tyton Uncle Louies Whisky pojawił się właśnie na Allegro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”