Mac Baren Club Blend

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Mac Baren Club Blend

Post autor: mr. White » 28 października 2009, 14:59 - śr

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał/ma do czynienia z tym tytoniem? Jeżeli takowy się znajdzie to z góry dziękuję za podzielenie się informacjami na jego temat.
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Mac Baren Club Blend

Post autor: freemason » 06 stycznia 2015, 13:25 - wt

Medalioniki tytoniowe. Wyglądają jak jakieś ciasteczka, gdyż wewnątrz są ciemnego koloru a wokół mają jasną obwódkę. Z puszki pachnie ptasim mleczkiem i trochę kwiatami oraz herbatą.
Bardzo łatwy do rozdrobnienia. Z talarków powstają długie wąskie wstążki. Niestety mają nierównomierną wilgotność. Krążki są bowiem z zewnątrz wilgotne, ale ich środki są dość suche. To sprawia pewien kłopot podczas podsuszania, bo trudno uzyskać jednakowy, a przy tym zadowalający poziom wilgotności.
Tytoń lekko słodki i mało aromatyczny jak na aromat. Czuć dobrej jakości va, ale też papierochowo smakującego kiepskiego burleya. Mnie w Club Blend denerwują pieprzne smaki, jakaś taka szorstkość (dark fired?) i to, że czasami podgryza w gardło. To przeszkadza w delektowaniu się smakiem czekolady, który jest tu dość wyraźny i przyjemny.
Tytoń niestety trudny w paleniu.
Jeśli porównać z innymi medalionami MB - Dark Twist, to Club Blend jest IMO gorszy.
Szkoda, że nie jest dostępny w 50g puszkach. Zbyt duża ilość sprawiła, że na koniec miałem już go szczerze dosyć.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Mac Baren Club Blend

Post autor: golf czarny » 07 stycznia 2015, 09:21 - śr

Zasadniczo zgadzając się z tym co napisano powyżej mogę dodać tyle ,że istotnie może być tam dodatek czegoś podwędzanego a'la Kentucky. Gdzieś wyczytałem (strona producenta?), że jest to wędzony Cavendisz (?). Sam zapach z puszki oraz czasami smak, jeśli akurat raczy się zgodzić z zapachem, są piękne. Z upływem czasu (ponad rok) tytoń nabiera nieco więcej ogłady. Warto poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”