Mac Baren 7 Seas Gold Blend

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Steppenwolf
Początkujący
Początkujący

Mac Baren 7 Seas Gold Blend

Post autor: Steppenwolf » 14 kwietnia 2010, 00:30 - śr

Nowy produkt Mac Barena rzeczywiście inspirowany mieszankami amerykańskimi, które zwyczajnie (o zgrozo) lubię.
W saszetce mięciutkie wąskie wstążeczki. Zgodnie z nazwą - złote. Zapach ciasteczkowy - jakieś toffi. W paleniu pojawia się też posmak orzechowy-słodki. Tytoń niczym nie zaskakuje, bo chyba nie miał. Pali się rzeczywiście dobrze ale raczej po podsuszeniu, chociaż nie mam tego zwyczaju. Lekki dymek, bardzo lekki, słabiutki. Właściwie poza aromatem nic w nim nie ma.
Przegrzanie nie powoduje skutków ubocznych, nie zmienia znacząco smaku.
Room Note przyjemny, zwłaszcza dla niepalących. Dym widać w pomieszczeniu, ale go nie czuć. Zostaje tylko aromat (wszędzie: na ubraniu, rękach w firankach...).
Jako wyznacznik: niepaląca żona nie powiedziała, jak zwykle "O Jezu!" po powrocie z pracy.
Na uwagę zasługuje cena: 19,50 za 42,5g.
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Mac Baren 7 Seas Gold Blend

Post autor: maciejslu » 14 kwietnia 2010, 11:59 - śr

Właśnie palę "złote Siedmiomorze" od MacBarena.

Potwierdzam dwie rzeczy; room note przyjemny i smak nienachalny.

Cena też przyjemna i nienachalna :wink:

Generalnie - jako odpoczynek od cięższych aromatów w sam raz. Ale rzeczywiście wymaga delikatnego podsuszenia; jak się dowiedziałem w sklepie, to tytoń na rynki amerykańskie, a tam ponoć panuje taka "moda", żeby tytoń był mokry...
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 27 kwietnia 2010, 15:31 - wt

Od jakiegoś czasu nie palę aromatów, ale ten zakupiłem z ciekawości. Jutro sobie zapalę, no i zobaczymy.

Edit by Celt: zgodnie z prośbą łączę w jedno

No więc sobie popaliłem. Zapach jest bardzo fajny, pachnie ciastkami i taki też aromatem raczy nas ten tytoń przy paleniu (osobiście kojarzy mi się z biszkoptami). Smak...mmm. Trochę bez smaku (ale ja za aromatami nie przepadam) choć czasami uraczy nas szczyptą czegoś słodkawego. Najlepiej smakuje w gruszce. Moim zdaniem, tytoń potrzebny na rynku z kilku powodów. Jest tani i nie jest odpychający. Idealny dla początkujących, którzy zaczynają przygodę z fajką i wybierają aromaty. Zdecydowanie bardzo dobra alternatywa dla Alsbo, nie wspominając już o Tilbury i inny szitach.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 21 lipca 2010, 09:02 - śr

Kolega poczęstował mnie bardzo dobrze wysuszonym GB. Wypaliłem ze trzy fajki- pali się trochę za szybko, a może ja nie umiem palić takich posiekanych tytoni. Potem przeczytałem na T..R...com że jest to perfumowana va z dodatkiem bu. Kupiłem.
Pierwsze co to wsypałem to do kartonowego pudełka i w otwartym wystawiłem na taras na dwa dni... niestety, ani nie traci wilgotności, ani aromatu- jakiś karmel, toffi w syropie? Mimo zbyt dużej wilgotności pali się bardzo przyzwoicie, bez obsługowo i na biały popiół, choć do bicia rekordów raczej się nie nadaje bo wypala się dość szybko.
Co do smaku, na szczęście w smaku dymu nie czuć tak tej perfumy, choć długo po wypaleniu na wąsach czuje jeszcze zapach o karmelowej nucie. Jest tam odrobina smaku znana z wirginii, przebija się przez perfumę... nie ma tragedii, ale nie jest to tytoń po który jeszcze kiedyś sięgnę.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 27 stycznia 2011, 17:06 - czw

Dla mnie pachnie i smakuje jak sztuczny miód. Wypalę saszetkę do końca, ale więcej go nie kupię (ale białą siódemkę powtórzę).
Awatar użytkownika
zakwas
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: zakwas » 11 lipca 2012, 11:39 - śr

Po około rocznej przerwie wróciłem do pykania fajki i postawiłem na ten tytoń - mam zaufanie do MacBarena, bo w dobrej cenie można kupić przyzwoity tytoń. Aromat nienachalny, pali się łatwo - aż za łatwo czasami. ;)

Tytoń dobry, ale nie ma się czym zachwycać. ;)
szyla
Początkujący
Początkujący

Post autor: szyla » 21 września 2012, 14:29 - pt

Jestem początkującym fajczarzem i tradycyjnie zacząłem moją przygodę od duńczyków itp :D Większego wyboru u nie w mieście nie ma,więc wybieram z tego co jest. Po przygodzie z Alsbo (bleee), zacząłem kupować różne Mac Bareny, nie ukrywam że room note to dla mnie istotna rzecz (zbliża się jesień i na balkonie już nie popykam). Złota 7 to tytoń bez fajerwerków, ale w swej delikatności i prostocie bardzo urokliwy. Można go pykać bez przerwy, wyraźnie czuć biszkopty. Pali się chłodno, nic nie bulgoce na dnie fajki. Polecam na jesienną zadumę.
Tolo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Tolo » 08 września 2015, 09:57 - wt

Delikatny, łagodny tytoń o przyjemnym jakby waniliowym aromacie. Czuć też nuty karmelowe. W otoczeniu pachnie podobno jak pieczone ciasteczka (przyjemnie).

Aromat nie jest intensywny i nie mdli.

Bardzo dobry aromat dla początkujących, pali się bardzo łatwo i przyjemnie. Tani.
Dobry na poranną fajeczkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”