Mac Baren- Vanilla Choice

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Yenx
Początkujący
Początkujący

Mac Baren- Vanilla Choice

Post autor: Yenx » 28 sierpnia 2011, 11:46 - ndz

Zakupiłem sobie wczoraj ten tytoń,a że nie widzę recenzji na jego temat to chciałbym zapytać o opinię.
[nie wypowiem się gdyż jestem w trakcie opalania fajki]
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Mac Baren- Vanilla Choice

Post autor: jar » 28 sierpnia 2011, 13:31 - ndz

http://www.mac-baren.com/BundMenu/Produ ... ice-2.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... V&TID=3179" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 30 stycznia 2012, 12:41 - pn

Dziś przyszła do mnie paczka z owym tytoniem więc w najbliższym czasie postaram się opisać co i jak :)
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 31 stycznia 2012, 16:06 - wt

Ciężko wydać jednoznaczną opinię na temat tego tytoniu, więc może od początku.
Bardzo oryginalna paczka która wyjątkowo wpadła mi w oko.
Aromat tytoniu w paczce ... no kurcze wanilia jak dla mnie to jest tylko z nazwy, trzeba się bardzo wysilić by wyczuć minimalną nutę wanilii ukrytą gdzieeeeś na dnie paczki.
Tytoń brany w palce ........ ulepek straszny lepi się jak plastelina, bardziej przypomniał mi w dotyku melase do fajki wodnej.
Po tym wszystkim byłem już dostatecznie zdegustowany tym produktem że byłem skłonny odłożyć go gdzieś na dno skrzynki i nie palić.
Palenie przyniosło mi miłą niespodziankę.
Moc tytoniu średnio/delikatny rzekł bym że w moim odczuciu kremowy, wanilia praktycznie nie wyczuwalna podczas palenia gdzieś tam przemknął mi ukradkiem nikły posmak ale żeby od razu wanilią to nazywać to nie pokuszę się o to.
Spala się f e n o m e n a l n i e ! zostawia po sobie śliczny śnieżnobiały popiołek i odpalony raz nie przygasł wcale przez całe palenie więc na całe palenie 1 zapałeczka i koniec :)
Aromat palonego tytoniu ? Trudno określić, niby jest to wanilia (albo jakiś słodki aromat) ale nuta aromatyczna jest tak banalnie prosta że szkoda słów.
Nadszedł czas opróżnienia fajki ... i szok :shock: dno fajki DOSŁOWNIE pływało !!!
Tytoń wywalił z siebie tyle kondensatu że wypukana fajeczka a konkretnie dno wyglądało jak by ktoś do niej napluł i to tak od serca ...
Podsumowując...
Nie wrócę do tego tytoniu absolutnie bo miłe wrażenia smakowe i przyjemny kremowy dymek nie zrekompensuje mi nerwów z "mechaniki palenia"
jorzo
Początkujący
Początkujący

Post autor: jorzo » 16 kwietnia 2014, 21:30 - śr

Jestem początkującym fajczarzem i jestem na etapie poszukiwania TEGO właściwego dla mnie tytoniu. Zakupiłem kilkanaście różnych tytoni i w temacie Vanilla Choice mogę tylko zgodzić się z przedmówcą choć nie zauważyłem "naplucia" :D w fajce to smak wanilii to ... to nie wiem gdzie jest. Chyba rzeczywiście tylko napis na saszetce ma z nią coś wspólnego i nic po za tym. Nie kupię już tego więcej :evil:
Szukam tytoniowego Graala.
skip
Początkujący
Początkujący

Post autor: skip » 17 kwietnia 2014, 12:13 - czw

Nie podszedł mi MB Vanilia Choice, ale żal mi było go wywalić, więc popełniłem profanację i wymieszałem go pół na pół z makbarenową Va. no.1 i ... wyszedł mi najsmaczniejszy jak dotychczas tytoń :) na pewno nie żaden Graal, ale codzienny smaczny tytoń.
- -
SKIP
raz się stoi, raz się leży
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mac Baren”