Capitan Black - Lane limited

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Dziku

Post autor: Dziku » 08 kwietnia 2005, 09:42 - pt

Cóż... dla mnie CB jest rzeczywiście tytoniem ciut lepszym od Alsbo. Od większości Alsbo mnie odrzuca, większość CB jestem w stanie (choć bez większego entuzjazmu) wypalić. Lepszy jakościowo był ten CB Gold amerykańsko - indyjski. Sam smak - przeciętny, ale w saszetce nie było łodyg. Wszystkie CB kupowane przeze mnie w Polsce były przebogate w jakieś zdrewniałe elementy wypełniające saszetkę. Ale nie jest to informacja bardzo aktualna, gdyż od żadnych kilku lat (z jednym "indyjskim" wyjątkiem) do tytoni tej serii nie wracam.
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 08 kwietnia 2005, 11:41 - pt

Częściowo rozszyfrowałem tajemnicę "bezsmakowego" tytoniu CB (biała saszetka). Właśnie go palę, ale bez filtra (po raz pierwszy). Jest zdecydowanie lepiej smak jest już wyczuwalny. Widocznie walory smakowe pochłaniał filtr i to byle jakiej firmy. Może sie przekonam do CB :lol:

pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 08 kwietnia 2005, 13:00 - pt

Częściowo rozszyfrowałem tajemnicę "bezsmakowego" tytoniu CB (biała saszetka). Właśnie go palę, ale bez filtra (po raz pierwszy). Jest zdecydowanie lepiej smak jest już wyczuwalny.
Też paliłem je w bezfiltrówce.
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 08 kwietnia 2005, 14:39 - pt

Niestety, ale paląc w fajce bezfiltrowej zrobiło mi sie na dnie fajki niezłe błotko. Wniosek z tego prosty - nie dla jonego delikatne tytonie. Powrócę chyba do XXXXL Full Aroma, zeby poprzez filtr też coś miłego wpadło na kupki smakowe.

pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 08 kwietnia 2005, 16:09 - pt

Ćwicz. Trening czyni mistrza :D .
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 15 marca 2006, 20:37 - śr

Mi CB Biały kompletnie nie podszedł.... Ani z filtrem , ani bez, jedyne co pewne że doskonale się palił do samego końca bez kropli kondensatu ale smak.... hmmm wg mnie mdlący owocowy. Bleeee. Lubię co prawda aromaty typu Stanvell Vanilla ale zakochany jestem w La od pierwszych pyknięć.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2006, 07:45 - sob przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
August
Pykacz
Pykacz

Post autor: August » 17 marca 2006, 21:17 - pt

Witam
Mam wujka który liczy sobie 82 lata i dla niego CB jest gralem. W swoim życiu spróbował wielu mieszanek i nadal trzyma się aromatów. Osobiście
wolę mieszanki z latakią, ale dobry Duńczyk jest ok.
Pozdrawiam
August
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Re: Capitan Black - Lane limited

Post autor: jarrro » 19 stycznia 2008, 22:58 - sob

Witam
A dla mnie , po doświadczeniach w paleniu tytoni z synjeco, naturalnych, niearomatyzowanych, captain black kojarzy mi się z cudami smakowymi, i nigdy bym się nie ośmielił powiedzieć ,że to średniak. Przede wszystkim ma smak, jest delikatny, a ta ostatnia cecha jest ważna , bo często pod koniec palenia robi mi się niedobrze, jak przy paleniu skądinąd znakomitych tytoni jak SG kendal cream albo SG chocolate flake
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 20 stycznia 2008, 12:02 - ndz

jarrro pisze:Witam
... bo często pod koniec palenia robi mi się niedobrze, jak przy paleniu skądinąd znakomitych tytoni jak SG kendal cream albo SG chocolate flake
Dziwne :roll:
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 20 stycznia 2008, 23:07 - ndz

Może dlatego , że nie palę papierosów... Znalazłem z tymi tytoniami sklep , kurcze 4 dolce za paczkę tytoniu daje 14 zł
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 21 stycznia 2008, 01:44 - pn

Szukałem ostatnio Captain Black, ale w Szczecinie nie trafiłem. W Szwecji również nie jest to tytoń sprzedawany w każdej trafice (łatwiej dostać Three Nuns).
Co ciekawe sprawdziłem, ze Orlik, na którego powoływał sie jeden z kolegów tego tytoniu oficjalnie nie produkuje.
Jedyne miejsce to katalog Dan Pipe. Może któryś z kolegów podzieli się informację na temat dostępności.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 20 maja 2008, 10:39 - wt

Dwa miesiące temu skończyłem saszetkę złotego CB. Kupiłem go w lutym w warszawskich KDT, ale widziałem go też w "trafikach" na dworcu centralnym. W trafice przy Trakcie Lubelskim stoi gigantyczna pucha CB (nie pamiętam tylko, czy białego, czy złotego) - taka na pół roku palenia :))
Bardzo delikatny, lekki tytoń. Prawie nie czuć, że się go pali. Aromat zdecydowanie waniliowy. Smak - przyjemny, od połowy fajki dochodzi mydlany posmak, ale mi on nie przeszkadzał. Jakaś rewelacja to nie jest, ale i tak bije na głowę wszystkie kioskowe aromaty na P, na S i na A.
jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon » 20 maja 2008, 15:03 - wt

Ja kończę taką "gigantyczną puche" białego CB. Jak dla mnie to tytoń bardzo smaczny, o wyczuwalnym /silnie/ owocowym smaku - ja wyczuwam rodzynki, śliwkę i jeszcze coś.
Z tym, że ja paliłem puszkę przywiezioną ze Stanów - więc i jakość może też być odrobinkę inna od tego sprzedawanego w Polsce (sądząc po postach w stylu "łodygi", "korzenie" - u mnie nic takiego nie występowało):)

Jakby ktoś się przewinął koło tej trafiki (Trakt Lubelski) to może mógłby zapamiętać jaka jest cena tej "puchy" ?

Pozdrawiam
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Etheliel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Etheliel » 09 czerwca 2008, 20:09 - pn

a czy posiada ktoś może link do sklepu internetowego albo w trójmieście z tym tytoniem ? :) najlepiej Black, chętnie zaopatrzył bym się w niego na początek
jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon » 10 czerwca 2008, 00:04 - wt

Na alledrogo szukaj - ostatnio widziałem tam saszetkę cpt black white - ale cena była chora (z wysyłką ok. 30 pln kosztowało).
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Captain Black”