Torben Dansk Premium 999 Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Torben Dansk Premium 999 Mixture

Post autor: Łukasz Omasta » 27 października 2004, 19:38 - śr

Zaszedłem dzisiaj do jednej z łódzkich trafik i pośród mizerii ogólnej zobaczyłem tytonie ze świata Fajki, o których wspominał Dzik. Były to Olaf Poulsson No. 88 (flake jak się zdaje), Gold of Ireland Shannon, Planta Nr. 1 i właśnie Torben Dansk Premium 999 Mixture. Wszystkie w cenie 29 złotych i oczywiscie schowane w pudełkach Świata Fajki.

Zapach jaki wydobywa się z otwartej torebki jest całkiem miły. Podobny do Sunset Breeze Petersona. Sam tytoń to mieszanka złotej Virginii i delikatnego czarnego Cavendisha. Do tego czuje się w zapachu owoce leśne ale to moje subiektywne wrażenie. Tytoń dobrze nawilżony ale jako aromat zdawał się zapowiadać sporą ilość kondensatu. I może dlatego od końca. Palenie naprawdę bardzo suche. Palę raczej aromaty więc brak mi porównania do tytoni z latakią ale Torben wypada tutaj bardzo pozytywnie. Filtr nie ocieka wilgocią i nie stanowi problemu jego usunięcie (czasem filtr rozpada się tak jest mokry ;) ).

W początkowej fazie palenia tytoń wypadł średnio. Nie mogłem tego umiejscowić ale coś było nie tak. Jednak już w połowie i pod koniec palenia ujawnił pokłady swego smaku. Kiedy odłożyłem fajkę od razu naszła mnie ochota na ponowne jego zapalenie. Zapach jaki wydobywa się z fajki jest jednako przyjemny i nie sądzę aby kogoś odrzucił.

Ogólnie tytoń miło mnie zaskoczył i może coś się wreszcie ruszy w tytoniowym światku.

Ocenę jaką bym wystawił Torbenowi to 4/5. Tytoń wart polecenia dla osób lubiących aromaty gdyż wielbiciele latakii mogą trochę się nim przesłodzić :)
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Torben Dansk Premium 999 Mixture

Post autor: Cinek » 27 października 2004, 21:17 - śr

lukaszomasta pisze:Zaszedłem dzisiaj do jednej z łódzkich trafik i pośród mizerii ogólnej zobaczyłem...
:offtopic:
ale niech tam..
GDZIE??? Do której????
Shanonn...miód z maliną... :roll:
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 27 października 2004, 21:30 - śr

Skoro takie smaczności to nie wiem czy Ci powiem :)
Na Piotrkowskiej 240 w trafice Tabak.
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Torben Dansk Premium 999 Mixture

Post autor: DanyST » 15 grudnia 2004, 15:47 - śr

Cinek pisze:
lukaszomasta pisze:Zaszedłem dzisiaj do jednej z łódzkich trafik i pośród mizerii ogólnej zobaczyłem...
:offtopic:
ale niech tam..
GDZIE??? Do której????
Shanonn...miód z maliną... :roll:
ha!!
teraz u mnie :twisted:
wszystkie 13- ście :D
zaparaszam!
szał zakupów czas zacząć?!?!
:D :D 8)

pozdrawiam
DAny
Tytoń.. jak jest każdy widzi:))
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 17 stycznia 2005, 22:05 - pn

minelo troszke czasu od ostatniego postu ale u nas na kresach wszystko wolniej... kiedys wchodzac na strone "swiata fajki" nie znalazlem nic oprócz adresu emilowego do pana a. bociana do ktorego nie odmowilem sobie pytania o oferte. szybko i grzecznie ( uklon! ) odmajlowal co chce namioary na telefon. i dalej od slowa do slowa... dzis zakupilem owego olafa poulsson'a. siedze i popalam.
faktycznie, po otwarciu koperty zacny aromacik... tez wyczolem te lesne owoce... nawet mojej mamie co przy otwarciu byla wyrwalo sie: niuch, niuch ojej... niam... ale to nie ona w koncu bedzie palila. opowiem jej jutro jak przyjdzie wnuczke bawic:-)
pali sie znosnie i pozostaje bialy popiol. nie wiem jednak czy szczesliwym wyborem byl porterek z browaru co " niewazne", nie bede robil reklamy:-) jak na ciemny tyton pali sie dosc lagodnie. co prawda czuc troszke "zawiesistosc" dymu ale bez przesady. no nic. pale wlasnie. jak troszke na chlodno przemysle i zapale jeszcze raz to opisze wrazenia.
narazie pozytywne zaskoczenie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”