Bill Bailey`s Best Blend

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

bill bailey's best blend

Post autor: elvislike » 18 kwietnia 2005, 22:38 - pn

zaczelo sie od zapytania w strone szczecina czy "angliki" to jakas szansa pojawia sie w mojej ojczyznie? pan a.b. odmailowal, ze posiada teraz bbbestb, kiedys mial bbbalkanb ale nie mial u nas "hycu". tak wiec w piatek, w opisanym w jednym z postow punkcie gdzie takowe tytonie ze stajni dtm bywaja, nabylem. pierwsze wrazenie: ojej... jaka brzydka saszetka... kolorystyka w stylu "ojaniemoge". naderwalem fragment owej saszetki i... zapach niezly. co prawda nie tak sobie wyobrazalem wyglad tej mieszanki, wyglada troszke "smietnikowato", roznej wielkosci kawalki tytoniu, roznych gatunkow wiec i kolorow. nabilem, zapalilem. bardzo sympatyczne laskotanie podniebienia latakia. chwilami zanika aby zaraz powrocic. z wczesniejszego opisu wnioskowalem, ze bedzie to dosc slodki smaczek, ale ja odnosilem to raczej do swojej mieszanki bs/staropolski, ten raczej bardziej wytrawny ale nie tak jak sam bs. generalnie zrobilo mi sie milo. tyton pali sie dobrze, nie zauwazylem tendencji do przygasania ( ktos tak opisywal go wlasnie ), jak na moj gust latakii tyle ile trzeba. pale dopiero druga porcje i juz wiem, ze pojde po nastepne paczuszki. napisali gdzies "This Dan Tobacco is a quintessential English Mixture that is easy on the palate, but never lacking. This cool burning, medium bodied smoke has various Virginia grades, Oriental Leaf, both Cyprian and Syrian Latakia, unflavored Black Cavendish, and Perique tobaccos that provide a very satisfying and relaxing experience." chyba sie z nimi zgodze.
pozdrawiam
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Bill Bailey`s Best Blend

Post autor: szkielu » 07 stycznia 2006, 21:25 - sob

czy palil moze ktos tyton Bill Bailey`s Best Blend ? Jakie opinie o nim macie? Ponoc zawiera latakie:) gdzies doczytalem ze rowniez Perique.Opakowanie odrzuca...opis zawartosci przyciaga:) Pomozecie?
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Dziku

Post autor: Dziku » 07 stycznia 2006, 22:12 - sob

Pomożemy. :D
Paliłem. Polecam. Moim zdaniem - jeśli idzie o latakie - to najlepszy wybór z obecnie względnie ogólnodostępnych tytoni. Co oczywiście wcale nie oznacza, że będzie smakować i Tobie...
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 07 stycznia 2006, 22:20 - sob

Dziku pisze:Pomożemy. :D
Paliłem. Polecam. Moim zdaniem - jeśli idzie o latakie - to najlepszy wybór z obecnie względnie ogólnodostępnych tytoni. Co oczywiście wcale nie oznacza, że będzie smakować i Tobie...
mogłbyś blizej wrazenia opisac? bo opakowanie malo zacheca
Obrazek
Dziku

Post autor: Dziku » 07 stycznia 2006, 22:44 - sob

Ja już wyrosłem z wieku w którym patrzę na opakowanie tytoniu. "Bulk" smakuje tak samo dobrze jak z puszki... albo lepiej.
Co do BBBB... Dunhill to nie jest. To nawet nie jest typwy "Anglik". Podobno zawiera niemal 50% syryjskiej (ja tej latakii w paszport nie zaglądałem...) latakii!! Ale zawiera też niearomaryzowany co prawda, ale jednak - Cavendish. Dla mnie - rzecz łagodna tak jeśli idzie o smak jak i o nikotynę. Dobra dla wchodzących w "świat latakii". Osobiście odczuwam pewną analogię do bardzo lubianego przeze mnie Dunhilla - 965. Chociaż ten ostatni jest jakby jeszcze większym ukłonem w stroną aromatów...
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen » 07 stycznia 2006, 23:10 - sob

Ostatnio BBBB paliłem wczoraj... Myślę, że trzy pozytywne komentarze w ciągu półgodziny i to od płci pięknej to najlepsza rekomendacja dla tegoż tytoniu...

Osobiście gorąco polecam!

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Dziku

Post autor: Dziku » 07 stycznia 2006, 23:59 - sob

Von Jungingen pisze:(...)trzy pozytywne komentarze w ciągu półgodziny i to od płci pięknej to najlepsza rekomendacja dla tegoż tytoniu...
I tego się trzymajmy 8) :pipeman:
oerlemans
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: oerlemans » 08 stycznia 2006, 00:03 - ndz

no a ja durnowaty się zastanawiałem go zakupić :oops: , ale przecież nic straconego :D :D nie ucieknie
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 08 stycznia 2006, 09:26 - ndz

to masz jeszcze jedna pozytywna opinie. jak otworzylem saszetke po dlugim braku kontaktu z la to mialem lzy w oczach:-) tyton w swojej niszy cenowej b. dobry.
pozdrawiam:-)
Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 08 stycznia 2006, 13:44 - ndz

i ja sadze ze warty polecenia, szczegolnie na naszym rynku tytoniowym gdzie panuje istna posucha
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 08 stycznia 2006, 13:45 - ndz

elvislike pisze:(...)jak otworzylem saszetke po dlugim braku kontaktu z la to mialem lzy w oczach(...)
Mój nie pachniał z saszetki aż tak intensywnie żeby oczy załzawiły :lol:
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 08 stycznia 2006, 14:06 - ndz

Mój nie pachniał z saszetki aż tak intensywnie żeby oczy załzawiły
alez dziku, toz to byly lzy wzruszenia! na krajowej posusze latakiowej nagle cos tak ladnie zapachnialo... do lzawienia doprowadzil mnie kiedys zapach wydostajacy sie z saszetki alsbo vanilla... pomimo nawyku chemika ostroznie wachajacego zawartosc probowki:-)
Dziku

Post autor: Dziku » 08 stycznia 2006, 14:56 - ndz

elvislike pisze:(...)do lzawienia doprowadzil mnie kiedys zapach wydostajacy sie z saszetki alsbo vanilla... pomimo nawyku chemika ostroznie wachajacego zawartosc probowki:-)
A co się stało jak juz zapaliłeś to Alsbo???
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 08 stycznia 2006, 15:00 - ndz

aby nie bylo off topic, to powiem tylko, ze pomimo mozliwosci zakupow w synjeco, bb'sbb napewno zagosci w mojej fajeczce nie raz..
a co do pytania dzika:
A co się stało jak juz zapaliłeś to Alsbo???
hmmm... nie odwazylem sie tego zapalic...
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 09 stycznia 2006, 19:59 - pn

sprobowalem BBBB. zle nie jest:) ale i tak wole SG Perfection.ale złe naprawde nie jest:)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”