Bill Bailey`s Best Blend

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 15 stycznia 2006, 00:08 - ndz

Mi też smakował wielce, ale muszę powiedzieć, że ten Cav. dla mnie jest 'topped'. I nikt mi nie powie, że nie czułem tam czegoś słodkiego. Niektórzy twierdzą, że to tzw. 'sos Pq'. Mały, duński krasnoludek przedarł się widocznię do Niemiec, przecież paszportu nie trzeba ;-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Nidhogg » 09 kwietnia 2006, 20:00 - ndz

Witam!
Kupiliśmy z Etherni na spółkę (zawsze to mniej szkoda, jakby sie okazało, że niedobre) saszetkę BBBB, żeby zobaczyć o co chodzi z tą Latakią. Z żałobnofioletowej saszetki wydobywa się intensywny zapach - czego? Ja czuję torf (ten sam co w TMH) żywicę i kościelne kadzidło, plus skojarzenia z kuchnią opalaną modrzewiem - od razu wiedziałem, że mi się spodoba. Podtykałem paczuszkę pod nos znajomym i zbierałęm opinie - "błe", "palony trup", "opony samochodowe palone na torfowisku" "stara, skórzana walizka" (chociaż jedno pozytywne).
Sam tytoń jest dość grubo cięty i pozwala rozkruszać się w palcach prawie na proszek - w przeciwieństwie do duńczyków które paliłem, a których cieniutki listki zwijały się w kulki.
Odpala się od jednej zapałki, i pali praktycznie bez obługi - sucho i chłodno. Po prostu marzenie początkującego.
Smakuje jeszcze lepiej niż pachnie - bardziej intensywnie i zdecydowanie niż aromaty, wytrawny z silną dominacją kadzidła i torfowym (jak TMH) tłem.
Od pierwszej fajki mój ulubiony tytoń - ale dobrze, że wcześniej spróbowałem Malthousa - bezpośrednio po Alsbo i Borkum Riff to byłby szok :)
Jeżeli tak pachnie i smakuje tytoń wędzony na wielbłądzim nawozie, to ja kupuję wielbłąda!
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 09 kwietnia 2006, 22:11 - ndz

Nidhogg pisze:[...]..wielbłąda.
To ja sie tutaj też dorzucam,takie bydlę taniej we dwóch wyżywić... :lol: Rzeczywiście,wrażenie po BBBB jak najbardziej pozytywne,zgadzam sie z Nidhoggiem w większości punktów.Dorzuce jeszcze jako palący więcej niz przedmówca - samego BBBB miec w domu nie mogę,1-2 fajki dziennie z nim to max.Ale na pewno wszedł do mojego stałego repertuaru,jutro biegne go kupić jeszcze po starej cenie,pewnie podrożeje tak jak TMH,w koncu tej samej stajni...
btw.wielbłąd na torfowisku palący ognisko z walizek i opon... :shock:
obecnie pykam:Malthouse,Rattray's Old Gowrie,Torben Dansk No.6 English Light

GG: 2974862
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 10 kwietnia 2006, 10:31 - pn

btw.wielbłąd na torfowisku palący ognisko z walizek i opon...
to kolejny opis do la. zaraz moderatorzy powinni podzielic post i wymieniony wyzej cytat dac do
http://www.fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=701
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 13 kwietnia 2006, 00:00 - czw

:wink: jakby ktos miał wątpliwości to zartowałem... a wielbłąda i tak chetnie kupimy :lol:
obecnie pykam:Malthouse,Rattray's Old Gowrie,Torben Dansk No.6 English Light

GG: 2974862
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”