Torben Dansk No.6

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
van_zant
Początkujący
Początkujący

Torben Dansk No.6

Post autor: van_zant » 01 października 2006, 10:31 - ndz

Witam!

Czy Panowie mieli do czynienia z tym tytoniem? Mnie osobiscie pachnie podobnie do The Malthouse, lecz jest drobniej krojony. Nie mialem okazji go palic, ale sadzac po zapachu moze byc calkiem przyjemny. Cena taka jak The Malthouse (woreczek 125g. w trafice w Silesia City Cetner w Katowicach kosztuje 69 PLN). Prosze o wypowiedzi, pozdrawiam, Marek.
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 17 grudnia 2006, 15:26 - ndz

Jestem własnie w trakcie pierwszej saszetki tego tytoniu.Szczerze mówiąc to porównanie do Malthouse'a by mi do głowy nie przyszło - Torben No.6 to mieszanka Va,latakii i orientali.Tytoń jest niezbyt mocno "latakiowy" choć oczywiscie La się czuje.Dość mocny w smaku,pali sie równo i sucho,bezobsługowo,nawet na wolnym powietrzu.Jesli paliłeś Dunhilla MM965 to powinien Ci smakować,choć to jednak nie ta klasa.Jako pierwsza latakia nie jest najlepszym wyborem.Poza łatwym paleniem jego największa zaleta jest to że jest obecnie jedyną dostępną w Krakowie La... niestey Bill Bayley Best Blend zniknał z trafik.
obecnie pykam:Malthouse,Rattray's Old Gowrie,Torben Dansk No.6 English Light

GG: 2974862
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 17 grudnia 2006, 16:04 - ndz

Witam!
Miałem okazję palić ten tytoń, ponieważ dostałem próbkę od właściciela lokalnej trafiki. Mało w nim Latakii, mało wyrazu, mało mocy :-) ALe ogólnie jest i tak o niebo lepszy od wielu świństw sprzedawanych pod nazwą "tytoń fajkowy"... Może do skrętów by się nadał :-) Osobiście z oferty tego dystrybutowa zdecydowanie wolałem, jak mój Przedmówca, BBBB. Jednakże jest to niezły krok naprzód w wychowaniu naszej niewybrednej klienteli, bowiem podobno ludziom smakuje i chwalą sobie ten tytoń. Tak przy najmniej twierdzi znajomy Trafikarz :-) Pozdrawiam, bublik.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 17 grudnia 2006, 23:43 - ndz

Ano własnie dokładnie tak bubliku - zakupiłem troche z ciekawości a trochę żeby było powiedziane że schodzi La i że warto brać.Na dobrą sprawę mam co pewien czas "dostawy" z Czech,ale jako odmiana - nie jest zły.

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-(

Post autor: Irek » 18 grudnia 2006, 00:44 - pn

Niestety w Krakowie przynajmniej do końca roku nie uswiadczycie owego tytoniu, chciałem kupić na spróbowanie, ale się spóźniłem :(
Ostał się tylko w puszkowej próbce.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Tu chyba mają tego dużo

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 18 grudnia 2006, 13:11 - pn

http://www.sklep-tytoniowy.abc24.pl/, w dużych paczkach 125 g, ciekawe jak to się pali, no ale może kiedyś :wink: , w każdym razie opis intrygujący
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 18 grudnia 2006, 17:10 - pn

Irku,jeszcze tydzień temu był w trafice "pod murami",i mieli go sporo - coś ok. 5 paczek.

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 19 grudnia 2006, 16:21 - wt

etherni pisze:Irku,jeszcze tydzień temu był w trafice "pod murami",i mieli go sporo - coś ok. 5 paczek.
Fakt kupiłem!! I jeszcze zostało coś na półce, będę dzisiaj próbował :D
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 22 grudnia 2006, 19:09 - pt

No i wypaliłem dwie fajki tego tytoniu.
Pierwsze wrażenie to bardzo przyjemne, suche i równe palenie.
W smaku wydał mi się troszkę mdły, ale uważam, że to całkiem przyzwoity tytoń, a biorąc pod uwagę nasze rodzime warunki - ze względu na zawartość orientali i la - ponadprzeciętny,
czyli generalnie potwierdziły się opinie moich przedmówców.
Tytoń niczym szczególnym nie zachwyca, ale i nie odrzuca.
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 23 grudnia 2006, 01:44 - sob

Niewątpliwą zaletą tego tytoniu jest "bezobsługowość" - nawet "outdor" pali się równo i sucho.Nie zachwyca ale jest niezły - jak dla mnie to dużo ratują te orientale,bez nich byłby dużo gorszy;ale to IMHO,i moje zamiłowanie do orientali w ogóle.

chessking
Początkujący
Początkujący

Torben Dansk No.6

Post autor: chessking » 28 czerwca 2007, 16:22 - czw

Pierwszy raz palę tytoń z Latakią. Na początku mi średnio smakował, czułem głównie zapach wędzenia jakbym stał przy ognisku. Ale im dalej tym lepiej. Teraz mi już smakuje na dobre. Łatwo się pali i spala do końca bez problemów, na sucho. W każdym razie dalej zamierzam próbować Latakię, bo mi zasmakowała.
Gadu-Gadu: 2615834
Szukam partnera do gry w szachy (przy fajce).
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 29 czerwca 2007, 06:17 - pt

Na początek przygody z La to nie najlepszy wybór,tzw "dolna półka" - ale skoro Ci zasmakował to polecam coś ze stajni SG,może Balkan Flake.Skoro Kraków to polecam się z najbliższym zamówieniem,dam znać na privie jak dotrze ;) naprawdę dobrej La u nas nie ma w trafikach - kiedys był Bill Bayley Best Blend ale niestety zniknął.:(

chessking
Początkujący
Początkujący

do etherni

Post autor: chessking » 12 lipca 2007, 13:26 - czw

etherni pisze:Na początek przygody z La to nie najlepszy wybór,tzw "dolna półka" - ale skoro Ci zasmakował to polecam coś ze stajni SG,może Balkan Flake.Skoro Kraków to polecam się z najbliższym zamówieniem,dam znać na privie jak dotrze ;) naprawdę dobrej La u nas nie ma w trafikach - kiedys był Bill Bayley Best Blend ale niestety zniknął.:(
Dzięki za podpowiedź, ale gdzie w Krakowie mogę kupić Latakię i SG?
I nie grasz może w szachy, bo od dawna szukam kogoś z Krakowa do grania przy fajce? Nara.
Gadu-Gadu: 2615834
Szukam partnera do gry w szachy (przy fajce).
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Re: Torben Dansk No.6

Post autor: Perry » 05 sierpnia 2008, 21:17 - wt

No więc zakupiłem ten tytoń i pale go sobie w rogu od Kulpińskiego.
Wypalilem 5 fajke i szczerze mówiąc jest taki sobie. Jakiś ostry w smaku i rzeczywiscie mdly. Taka virginia z latakia i orientalami z domieszką kolek sosnowych :). Pali sie chlodno, malo kondensatu daje ale ta ostrość mi przeszkadza. Coś jest nie tak.

Może jest to dobry tytoń tylko moje gusta są wypaczone tytoniami od Gawitha i Dunhilla :)
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Torben Dansk No.6

Post autor: JSG » 05 sierpnia 2008, 21:25 - wt

Perry pisze:No więc zakupiłem ten tytoń i pale go sobie w rogu od Kulpińskiego.
Wypalilem 5 fajke i szczerze mówiąc jest taki sobie. Jakiś ostry w smaku i rzeczywiscie mdly. Taka virginia z latakia i orientalami z domieszką kolek sosnowych :). Pali sie chlodno, malo kondensatu daje ale ta ostrość mi przeszkadza. Coś jest nie tak.

Może jest to dobry tytoń tylko moje gusta są wypaczone tytoniami od Gawitha i Dunhilla :)

Kilka dni temu wypaliłem ostatnie nabicie ze 125g. Bardzo, bardzo średni...
Szczerze to po doświadczeniu z SY Night cat i Elephant Dung i SG Balkan flake, olbrzymie rozczarowanie.
Smak nijaki, raczej nie smaczny... w paleniu prosty ale czasem palił mi się za ciepło... szkoda bo to najłatwiej u nas dostępny tytoń z LA w dobrej cenie.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”