Torben Dansk No.6

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Torben Dansk No.6

Post autor: Hobbit » 07 grudnia 2008, 10:38 - ndz

Hmm pykałem go sobie znowu dzisiaj po jakimś czasie i skojarzył mi się nieco z EMP choć jakościowo gorszy. Ma tendencje do palenia się zbyt ciepłego, ale mimo wszystko dość suchego. Ot taki zwyklak o dość płaskim smaku bez jakichś wielkich niuansów. Średnia półka choć i tak w porównaniu to sieczek w krajowych trafikach sprzedawanych można go cenić. Nieco orientali i lekka nutka latakii może się podobać. w skali tego co lubię od 1-5 dał bym mu słabe 3.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 12 stycznia 2009, 12:16 - pn

To co się pojawia w niemal wszystkich opiniach to to, że nie zachwyca, że za mało La itp. a paczka duża i u wielu osób leży bezczynnie. Od jakichś 2 lat stosuję świetny jak dla moich upodobań i prosty sposób na takie tytonie. Zasugerowany przepisem na Wife Repellent :D, dodaję cygara i jakiś tytoń z dużą zawartością La. Ostatnią partię (która właśnie sobie pykam) zrobiłem w ten sposób, że do Torbena dodałem Commonwealth'a ( w proporcji na oko 2-3:1). Było tego ok 100 gram. Następnie pocięte cygaro dobrej jakości (tu nie ma co oszczędzać). Relatywnie korzystny jest zakup małego cygara Romeo y Julieta za niecałe 30 zł, lub w tej samej cenie Trinidad (pojawiły się niedawno w Poznaniu w Starym Browarze w nowo otwartym sklepie z cygarami - niestety tylko z nimi :D ). Cygarko kroi się dobrze nożykiem do tapet, na szerokość jaką kto lubi. Miesza się to i gotowe. Dobrze jest zostawić na tydzień do przegryzienia. Jeśli mamy jakieś resztki innych tytoni to równiez można ich użyć, raczej odradzam intensywne aromaty choć jest to zapewne szerokie pole do popisu.
Można też wykorzystać niedopalone końcówki cygar ale trzeba je nieco przygotować. Obcinamy zwęglenie, końcówkę tniemy na paseczki i zalewamy czystym spirytusem (etanol, isopropyl) na kilka minut. Chodzi o to by wypłukać smoły zebrane w końcówce. Proces ten nie ma wpływu (lub ma niewielki) na zawartość nikotyny, która rozpuszcza się w wodzie, a jak zauważyłem na smak tytoniu także nie. Następnie zlewamy zabrązowiony alkohol a tytoń suszymy (co trwa chwilę) i używamy zgodnie z planem.
Mam nadzieję, że przepis ten pomoże Kolegom i Koleżankom wykorzystać zalegajacego Torbena 6. Mieszanka jak powyżej jest dla mnie codzienną i jeśli pojawię się 14 na zawodach w Poznaniu to nie omieszkam poczęstować :D .
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 12 stycznia 2009, 17:13 - pn

Wiem, że to trochę :offtopic: , ale generalnie postepuję podobnie i zalegające tytonie fajkowe lądują w jednym słoju. Co ciekawe wynik smakowy takiej miesznaki zazwyczaj jest znacznie lepszy niż jakość użytych składników. Oczywiście w "maj mikszczer" lądują też i resztki lepsiejszych tytoni, ale cygar mi do tej pory było szkoda.
Przy okazji mam pytanie, czy cygarko jest całe z pokrywą krojone?
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 12 stycznia 2009, 17:37 - pn

Tak, bo tak najłatwiej :D . Zresztą w przyzwoitych cygarach ten element jest też przyzwoity i wykonywany z cieniutkiego liścia - tak naprawdę niewiele go tam.

Czasem jak się kończy coś pisać to można by to w trzech miejscach podczepić...
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mateusz » 17 stycznia 2009, 13:41 - sob

ja bardzo czesto mieszam torbena n6 z balkan flakem od sg w proporcji 1:1 i uzyskuje bardzo przyjemny "latakiowy" tytoń który nie przezzkadzam az tak bardzo otoczeniu.
a cygar to jakos nie mam ochoty profanowac i je rozcinac.
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi » 04 listopada 2009, 21:02 - śr

dziś dostałem gratis próbke tego tytoniu przy zakupie samuel gawith black cherry. po raz pierwszy przekonałem się, dlaczego wszyscy tu piszą, że latakia pachnie wedzonką :D (to moje pierwsze zetknięcie z mieszanką zawierającą La). i tu mam pytanie... ponieważ dotąd paliłem aromaty, to fajki ktore posiadam sa nimi skalane :wink: ... czy jak załaduję fajeczkę torben dansk no 6, to istotnie wpłynie to na jego smak (wszak wszędzie pisza, że do latakii oddzielna fajka powinna być przeznaczona).
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 04 listopada 2009, 21:54 - śr

Ja bym poczekał na nową fajeczkę :D Osobiście nie wyobrażam sobie palenia latakii (w sumie nie tylko La) w fajce po aromatach.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 04 listopada 2009, 22:04 - śr

Brachytron pisze:Tak, bo tak najłatwiej :D . Zresztą w przyzwoitych cygarach ten element jest też przyzwoity i wykonywany z cieniutkiego liścia - tak naprawdę niewiele go tam.
Że się tak "wtrącę" - zwykle w cygarach to właśnie liść okrywowy jest z tytoniu najlepszego gatunku. Powody są dwa; to jedyna część cygara widoczna "gołym okiem", więc musi być atrakcyjna wizualnie, a poza tym - to głównie liść okrywowy odpowiada za aromat, więc zwykle jest to liść najprzedniejszy.

A istotnie jest go niewiele - bo zazwyczaj jest to najdroższy element cygara :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 05 listopada 2009, 11:27 - czw

Jak dostaje fajkę kupione estet na ebay, czy gdzie bądź i trąci ona aromatem a sól ze spirytusem nie może sobie z tym poradzić aplikuje jej kilka nabić tytoniu z lataką. Kilka paleń zabija aromat, później kilka paleń Va i fajka jest jak nowa- osobiście lubię kiedy smak La schodzi z fajki pod wpływem Va, od mocnego wyraźistego smaku przez stopniowo znikające niuanse.

Jak masz tylko próbkę, to pal to w dowolnej fajce, smak nie będzie "prawdziwy" ale będzie, później na chwilę zostanie w fajce, ale da się z tym żyć, nie przesadzajmy.

Torben zasadniczo jest moim zdaniem straszliwie słabym tytoniem, tak jeśli chodzi o latakię w nim jak i moc ogólnie, wypaliłem saszetkę i podziękowałem. Jednak dla osób które chcą poważneie spróbować La radził bym kupić gliniankę i Balkan Flake, glinianka jest tania, a świetnie oddaje gamę smakową, jak się spodoba kupisz fajkę do La, jak się nie spodoba... trudno, gliniankę umyjesz spirytusem i będzie na inne eksperymenty.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi » 06 listopada 2009, 09:33 - pt

tak właśnie zrobię, dzięki. ten balkan flake mi chodził po głowie, ale muszę poczytać na temat palenia flake'ów. narazie jak mnie przestanie bolec gardło spróbuje mojego gratisuu i podzielę się wrażeniami :D
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 10 stycznia 2010, 18:37 - ndz

W głębokim ciemnym kącie okrojonej nieco chwilowo tytoniowej spiżarni stał sobie od ponad roku i czekał szczelnie zamknięty w pojemniczku tytułowy tytoń. Jako że inne tytonie z zawartością La pokończyły mi się jakiś czas temu pomyślałem że czas na Torbena :). Palę właśnie i powiem że tak jak kiedyś przed leżakowaniem mi nie smakował, tak teraz jest całkiem przyjemnym ziołem. Lekko mdławy smak przez który ładnie przebija się oriental. Skojarzył mi się z Wessexem Tradition. Jako tytoń rezerwowy jest OK. Palę z przyjemnością dość chłodno i sucho. W skali 1-5 to nawet 3i pół dostaje.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”