Timm - No Name

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 22 września 2007, 12:35 - sob

Skandal pisze:
Sabri pisze:
DAT pisze:...jak zrozumiałem, jako wielki miłośnik aromatów - symfonia smaków na klarnet i orkiestrę? :D :D :D
Coś a la "koncert na klarnet i orkiestrę a-dur" Mozarta (to to z "pożegnania z afryką") 8) Jakimś wielkim miłośnikiem aromatów nie jestem, ale uwielbiam takie delikatne jak Timm czy Da Vinci :)
A-dur, nie a-dur :wink:
No wiem, w końcu szkołę muzyczną skończyłam, ale jakoś wszystko w tym poście pisałam z małej litery (wyj. Mozart) więc się nie czepiać 8)
Awatar użytkownika
Benek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Benek » 22 września 2007, 17:21 - sob

:offtopic:

Przepraszam za offa :wink:, ale z ciekawości spytam, na jakim instrumencie :?: Nie dopatrzyłem się w "przedstaw się" :).

S.
Aktualnie w odtwarzaczu:
Chris Potter - Lift, Travelling Mercies
Michael Brecker - Pilgrimage
Steps Ahead - Live in Tokyo '85
Lyle Mays - Fictionary
Pat Metheny Trio - 99->00
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 22 września 2007, 17:47 - sob

Chyba na klarnecie...
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 22 września 2007, 18:43 - sob

Na saksofonie ;)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 22 września 2007, 22:19 - sob

Ja też przepraszam za offa ale skoro się pytacie to i odpowiadam. Na klarnecie uczyłam się przez rok w Społecznym Ognisku Artystycznym (coś a la szkoła muz. tyle że więcej się płaci i nie ma lekcji innych niż granie na instrumencie) a po roku przeszłam do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i skończyłam ją w klasie saksofonu. Skąd wiedziałeś Bublik, że saksofon? Nie mów, że mnie znasz :D Jak kiedyś odrestauruję fajkę - benta to będzie zdjęcie z udziałem saksofonu (tak do pary).

p.s.
chyba czas zakosztować tytoń Da Vinci, zostało trochę, a już zapomniałam jak smakuje. No musiałam coś napisać, żeby choć smakowo nawiązać do Timma :)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 23 września 2007, 00:21 - ndz

Witam!
Niestety nie znam Cię, chociaż kończyliśmy ten sam ogólniak. Moja wiedza to często dzieło przypadku połączonej z chwilowym odprężeniem od innych spraw. Pozdrawiam, więcej na privie ;)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
kusza
Początkujący
Początkujący

Post autor: kusza » 02 listopada 2007, 18:15 - pt

no i dorwałem go (timm no name) bardzo mi odpowiada... jedynie przeraża mnie wielkość opakowania (125g) ale co tam, jak trochę poleży to nic mu się nie stanie (chyba...)
pozdrawiam
Kusza
Awatar użytkownika
adam lampowy
Początkujący
Początkujący

Post autor: adam lampowy » 02 listopada 2007, 22:05 - pt

Panowie macie namiary gdzie można dostać ten tytoń w sieci?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 02 listopada 2007, 22:44 - pt

Panowie, czy to jeszcze jest tytoń czy perfumowane zioło (pytam z przekory)?
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 03 listopada 2007, 18:05 - sob

j4szczur pisze:Panowie, czy to jeszcze jest tytoń czy perfumowane zioło (pytam z przekory)?
Dobre pytanie... timma pale w mojej najpojemniejszej fajce no i zawsze po dłuższym czasie odczuwam mdłości spowodowane nachalną słodyczą i aromatem, choć nie zaprzeczam że ów tytoń bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 03 listopada 2007, 22:39 - sob

Obecnie posiadam białego timma i tylko takiego paliłem więc nie mogę odpowiedzieć na twoje pytanie :wink:
Sergiusz Kowalew
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sergiusz Kowalew » 06 grudnia 2007, 19:17 - czw

Drodzy panowie,drogie panie.Po przeczytaniu kilkunastu opini na temat Timma,postanowiłem zrobić sobie prezent mikołajkowy i udałem się na zakupy.Po wyjściu ze sklepu byłem przeszczęśliwy!W moich rękach była ta "legendarna",wychwalana pod niebiosa, 125 gramowa paczuszka Timma.Jako,że jestem początkującym fajczarzem,zakupiłem również nową fajkę (z myślą tylko o Timmie),gdyż moja obecna fajeczka,przesiąknięta została wszelkimi rodzajami tytoniów o dość zróżnicowanym zakresie smakowym. (Jako fajczarz z małym stażem,próbowałem już kilkunastu rodzaji tytoniów szukając tego jedynego).Po otwarciu paczuszki,zostałem mile połechtany wspaniałym aromatem (coś pomiędzy miodem,a.....sam nie wiem do końca czym...).Nabiłem niewielką ilość tytoniu w moją nową fajeczkę i..............niestety,ale wszelkie moje wcześniejsze wyobrażenia o tym tytoniu legły w gruzach.Nie twierdzę,że tytoń jest zły.Ale spodziewałem się czegoś innego.Timm jest bardzo słabym i delikatnym tytoniem.Pali się go dobrze,ale to nie jest to czego szukałem.Zdaję sobie sprawę,że moje doświadczenia w pykaniu fajki są praktycznie żadne i właśnie tym tłumacze sobie mój zawód co do Timma.
Jak na razie moim numerem jeden,jest Stanwell.Zarówno Classic jak i Vanilla.Zasmakował mi również Mac Baren Vanilla.Timma umieścił bym,tuż pod nimi.Na końcu mojej tytoniowej listy są takie "rarytasy",jak Tilbury, Borkum Riff i Amphora,średnio wypadają W.Q.Larsen'y.
Jest to mój debiut na forum,odnośnie wyrażania opini w kwesti tytoni-myślę,że nie naraziłem się wielu smakoszom tego specjału.
Wszystkich gorąco pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 06 grudnia 2007, 20:44 - czw

Sergiuszu K., nikomu się nie narazisz wypowiadając swoją opinię (chyba nie :wink: ), gdyż każdy człowiek ma inne odczucia organoleptyczne. Dla jednego Timm to super tytoń, taki tylko od święta, dla innego wielkie nic a jeszcze dla innego tytoń do codziennego palenia. Podobnie jest z innymi tytoniami.

Szukaj dalej tego, który spełni twoje marzenie! Poszukiwania są fajne i dają wiele zadowolenia.

Heyka
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Timm - No Name

Post autor: Hobbit » 03 lutego 2008, 23:07 - ndz

Zacny to tytoń a cudnie w kukurydziance smakuje. Oczywiście IMHO.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Wunsch
Początkujący
Początkujący

Re: Timm - No Name

Post autor: Wunsch » 18 lutego 2008, 23:30 - pn

Bardzo lubię ten tytoń. Szczególnie dobrze smakuje mi w Petersonie. Poza tym na zawsze będzie mi się kojarzył z lipcowym wieczorem w schronisku w Łupkowie :)
"'Tis only in their dreams that men truly be free,
'Twas always thus, and always thus will be."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”