Timm - No Name

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Timm - No Name

Post autor: maciej_faja » 23 lutego 2008, 09:28 - sob

Dla mnie osobiście, TNN przynosi oprócz wcześniej opisywanych smaków białej czekolady, śliwki, odrobiny miodku i wanilii, również smak cynamonu jakby spajający to w całość. Pali się bardzo dobrze, roztaczając wokół wspaniały aromat nie akceptowalny a wręcz pożądany przez otoczenie. Dla mnie - lepszy od Da Vinci.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 14 kwietnia 2008, 21:39 - pn

Fakt z tym pożądanym zapachem Macieju. Dzisiaj będąc na wiosennym spacerze z synkiem pykałem sobie właśnie TNN i faktycznie zauważyłem kilka ciekawych niuchaczek w spódniczkach które z zainteresowaniem namierzały skąd tak pachnie. Ehhh wiosna pani sierżant... (stopień użyty ad. mojej drugiej połowy hehehe)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 08 października 2008, 22:01 - śr

Postanowiłem odnowić swoją znajomość z tym tytoniem i nabyłem 125g paczuszkę. Kobiety tradycyjnie dyskretnie rozglądały się, skąd idzie taki aromat (aż mi było głupio jak się za mną oglądały, zwłaszcza te które szły ze swoimi partnerami... :D ) Tylko faktem jest też, że tytoń ten pali się i właściwie gdyby nie aromat to można by powiedzieć, że praktycznie się tego nie zauważa. Ale generalnie nadal jest jednym z lepszych bardzo lubianych aromacików.
Diord Fionn
collo666
Początkujący
Początkujący

Post autor: collo666 » 02 lutego 2009, 23:09 - pn

Nie chciałem zakładać nowego wątku wiec podczepiłem go pod ten bo w wiekszości pasuje do tego tematu.
A więc...
Mam pałe zapytanie do miłośników oweg tytoniu. Nosze się z zamiarem zakupienia TNN ale najpierw chciałbym zasięgnąć opinii na jego temat w zestawieniu go do Stanwella Vanilii. Ponieważ jestem ledwo co po jego dość długiej degustacji i niestety muszę stwierdzić, że nie najlepeiej przypadł mi go gustu :( I widząc opinie na temat TNN aż żal sie nie skusić tylko bylbym wdzięczny za jego opinie w porównaniu go do Stanwella. Jak on wypada na jego tle?? Myślę, że szanowni forumowicze z dłuższym starzem fajczrskiego rzemiosła mieli takowa okazje porónania :)
Z góry dziekuje za rzetelne opinie :)
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 02 lutego 2009, 23:17 - pn

Stanwell Vanilla i TNN to dwie zupełnie różne rzeczy. Jedyną cechą łączącą jest aromat i smak wanilii (przy czym w Timmie nie jest tak słodki i intensywny, a jest raczej dodatkiem do bourbona i miodu) oraz bardzo dobra jakość. Ja lubię zarówno jeden, jak i drugi. Przy czym od Timma muszę robić sobie przerwy, a Stanwella jestem w stanie palić na okrągło. Niemniej oba palą się bezproblemowo i przyjemnie pachną. Choć room note zdecydowanie lepszy na korzyść Timma. Myślę, że jeśli wypróbujesz, nic się nie stanie, a być może Ci zasmakuje, bo jest w czym się zasmakować.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
zibi
Początkujący
Początkujący

Post autor: zibi » 12 marca 2009, 23:00 - czw

Dziś poraz pierwszy był mój kontakt z owym tytoniem i wielkie zaskoczenie :D Paliłem go w dwóch fajkach po Stanwellu Vanilii i Amphorze Czerwonej i wywarł bardzo pozytywne zaskoczenie :D Z reguły muszę najpierw wypalić parę fajek nowego tytoniu w fajce aby go cokolwiek poczuć a tu już po pierwszej fajeczce czuć smak tytoniu :D Jak narazie lekki słodki posmak no ale o to mi w nim chodziło :) Liczę na kolejne miłe wrażenia :D
zibi
Początkujący
Początkujący

Post autor: zibi » 19 kwietnia 2009, 00:10 - ndz

Koledzy forumowicze ratujcie!! Od paru dni zacząłem palić TNN i o zgrozo zero smaku.... :( Palę go w fajce po Stanwelu Vanilii i myślałem, że tylko pierwsze fajki będą smakować dziwnie a tu już któraś fajka z rzędu i nadal nic. Zero smaku i co gorsza niekiedy do końca ciężko wypalić :(
Tylko aromat w powietrzu pozostał choć z tego braku smaku to i jego już z ledwością wyczuwam...
Przechowuje go w dość szczelnym pojemniczku plus do tego wmontowałem tam również nawilżacz aby ciągle utrzymywał odpowiednią wilgoć, ale niestety to nic nie dało...
Proszę może ktoś też spotkał się z podobnym problemem i użyczy pomocnej rady...
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 19 kwietnia 2009, 00:17 - ndz

Nie pal nic przez kilka dni
Wydmuchaj nos
Albo uruchom wyobraźnię
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak na serio to może rzeczywiście zmęczyłeś kubki smakowe :?:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 19 kwietnia 2009, 00:40 - ndz

no cóż... nie każdemu ten tytoń podchodzi, podobne zdania już się tu pojawiały. ja np palę go sobie ze Stanwel Classic, który osobno też nie zrobił na mnie wrażenia. jeśli natomiast nie interesują Cie takie eksperymenty, zawsze możesz spróbować odsprzedać to co Ci zostało, myślę że chętni znaleźliby się. poza tym, to co pisze Maciej też jest całkiem możliwe, w końcu na początku Ci smakowało ;)
¡El pueblo unido jamás será vencido!
WOWO

Post autor: WOWO » 23 kwietnia 2009, 18:42 - czw

Jako, że mamy wyrażać własne opinie. Wyrażam swoją o No Name. Dla mnie za mało jest tytoniu w tym tytoniu. Owszem aromat, ale jakiś chemiczny raczej. Mdli mnie od jego zapachu i smaku, jest on dla mnie jak tort bez spirytusu z kremem z kiepskiej margaryny. Powyższa opinia jest tylko moim odczuciem podczas palenia tego tytoniu, a jak wiadomo gustów jest tyle ilu ludzi. Nie potrafiłem w nim odnaleźć tego czegoś co kazałoby do niego wracać. Jeśli miałbym palić fajkę dla otoczenia to może bym go palił, ale fajkę palę dla własnej radości i nie widzę siebie w dymku z No Name.
Piotrek N
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Piotrek N » 30 kwietnia 2009, 15:13 - czw

Informacyjnie dla tych, którzy chcą spróbować tego tytoniu - dostępne jest już także mniejsze opakowanie No Name 50g.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 05 maja 2009, 19:13 - wt

Piotrek N pisze:Informacyjnie dla tych, którzy chcą spróbować tego tytoniu - dostępne jest już także mniejsze opakowanie
Proszę, niech Pan zmieni opis tytoniu na stronie. Nie ma żadnego burbonu waniliowego! Jeśli już to wanilia Burbon, ew. burbońska (jest to najlepszy gatunek wanilii, a nie żanen smakowy trunek...).
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Piotrek N
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Piotrek N » 06 maja 2009, 11:13 - śr

bublik pisze: Proszę, niech Pan zmieni opis tytoniu na stronie. Nie ma żadnego burbonu waniliowego! Jeśli już to wanilia Burbon, ew. burbońska (jest to najlepszy gatunek wanilii, a nie żanen smakowy trunek...).
Dzięki za zwrócenie uwagi :o
już poprawiam ...
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi » 12 maja 2009, 23:34 - wt

ostatnio palę timma i jest całkiem przyjemnie, ale jednak stanwell vanilia stawiam wyżej. cóż, wiele jeszcze przede mną, ale jak narazie w moim skromnym rankingu prowadzi stanwell, timm jest na 2 miejscu. jakos trudniej mi z niego wydobyc smak.
Awatar użytkownika
andrzejn175
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: andrzejn175 » 18 lipca 2009, 19:46 - sob

Bardzo smaczny tytoń z dominującą nutą rodzynek maczanych w alkoholu (?).Pali się wprost idealnie od początku po sam koniec zwieńczony bielutkim popiołkiem na dnie komina fajki.Takiego smaku można,a nawet trzeba wymagać od lekkich aromatów.Polecam ze względu,że jest to wprost idealne deserowe cudeńko.Smak łagodny i przypadający do gustu nawet takim purystom jak ja. ;) Szczerze polecam.
Klient z fajką jest mniej awanturujący się!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”