Fajka : powtórne narodziny... /Jacek Schmidt

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Fajka : powtórne narodziny... /Jacek Schmidt

Post autor: Cinek » 09 listopada 2005, 21:51 - śr

Fajka : powtórne narodziny : produkcja, konserwacja i renowacja / Jacek Schmidt // Poznań: nakł. aut., 2005, s. 48, il. kolor.
Panie Jacku!, serdeczne dzięki za tę ksišżkę. Praktycznie cały dział niniejszego Forum "Jak dbać" mie?ci się w tre?ci. Dla wielu będzie ona stanowić vademecum.

A i dla mnie - palšcego fajkę od ponad 20. lat - znalazło sie odkrycie, genialne w swojej prostocie: przecieranie górnego brzegu fajki chusteczkš higienicznš w trakcie palenia. Przeczytałem i zdębiałem wręcz nad własnš marno?ciš umysłu; "przecież to takie proste". Jak widać odkrywanie rzeczy najprostrzych bywa wcale nie łatwe, stšd też to własnie te rozwišzania sš genialne i stanowiš koła milowe historii. Ukłon dla Autora, który zerwał skorupę ?lepoty z mego umysłu!
Nadto: gratuluję słów wstępu: "Nie jest nałogiem [fajka], jak palenie papierosów czy alkoholizm, choć uzależnia w dobrym znaczeniu tego slowa". Ha!, w bardzo dobrym.

Innymi słowy: LEKTURA OBOWIĄZKOWA dla Forumowiczów. Warto!
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Hilson

Re: Fajka : powtórne narodziny... /Jacek Schmidt

Post autor: Hilson » 09 listopada 2005, 22:07 - śr

Cinek pisze:Fajka : powtórne narodziny : produkcja, konserwacja i renowacja / Jacek Schmidt // Poznań: nakł. aut., 2005, s. 48, il. kolor.
Panie Jacku!, serdeczne dzięki za tę ksišżkę. Praktycznie cały dział niniejszego Forum "Jak dbać" mie?ci się w tre?ci. Dla wielu będzie ona stanowić vademecum.
A i dla mnie - palšcego fajkę od ponad 20. lat - znalazło sie odkrycie.
Ukłon dla Autora.
Innymi słowy: LEKTURA OBOWIĄZKOWA dla Forumowiczów. Warto! (ciach)
W pełni zgadzam się z Kolegš Cinkiem.
Lektura obowišzkowa. Nadto ?wietnie napisana poprawnš polszczyznš, znakomicie ilustrowana, wzorowo wydana. Pięknie prezentuje się na półce obok "Turnieju fajkowego"(obydwie z autografami).
Co będzie natępnym tematem, jak my?licie?
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 09 listopada 2005, 22:19 - śr

Zgoda w 100%.
Ksišżka powina wej?ć do kanonu lektur obowišzkowych fajczarza.
Nie trzeba też być wielkim prorokiem, by już wieszczyć jej zaszczytne miejsce w klasyce ksišzek o fajce.
Piękne wydanie, piękne zdjęcia - po prostu przyjemnie wziš?ć w rękę i po raz N-ty je obejżeć.

"Turnieju Fajkowego" jeszcze niew mam :oops: , ale mam mocne postanowiewnie poprawy tego stanu
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 10 listopada 2005, 13:05 - czw

Ksišżka faktycznie jest bardzo miła. Miałem do tej pory jedynie kontakt z tekstem czy roboczymi wydrukami ale jednak we wtorek dałem Jackowi zarobić i wszedłem w posiadanie kolejnego ładnego przedmiotu :-)

Ksišżka fajnie systematyzuje informacje które już posiadałem i dodaje sporo nowych tak więc na pewno było warto - nawet czysto pragmatycznie.

Cinku - co do twojego odkrycia to mogłe? go dokonać taniej <reklama> http://www.alt-pl-fajka.pl/index.php?dz ... ial=dbanie </reklama> ;-) No ale nie na takim ładnym papierze i bez tego jedynego w swoim rodzaju zapachu ksišżki.

Co będzie dalej? Sš już pewne przecieki ale nie czuję się upoważniony do zdradzania konkretów, zresztš wszystko może się jeszcze zmienić. Na jeszcze jednej pozycji chyba się jednak nie skończy.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 10 listopada 2005, 14:56 - czw

A ja się czuję lekko zawiedziony... Panie Jacku! Dlaczego tak skšpo? Bardzo, ale to bardzo żałuję, że działy po?więcone czyszczeniu i renowacji fajki nie zostały potraktowane bardziej szczegółowo. Przydałoby się więcej ilustracji (zdjęć) i informacji odsłaniajšcych tak zwanš kuchnię czyszczenia, a zwłaszcza renowacji. Nawet gdyby ksišżka miała kosztować więcej, byłoby warto.
Ksišżka faktycznie pięknie wydana i niesie dużo informacji, ale pozostawia niedosyt.....
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”