Sól Niejodowana

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Sól Niejodowana

Post autor: Beckett » 21 marca 2012, 23:06 - śr

Jak się zbliża sezon na kiszenie ogórków (już niedługo) to sól pojawia się w sklepach i wtedy trzeba zrobić zapas panowie.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 22 marca 2012, 08:52 - czw

Zbliża się wielkimi krokami ... już w lipcu...;) Ale ! Dokonałem ja kwerendy w supermarketach i stwierdzam ,że sól proponowana do przetworów też ,cholera , jest jodowana. Na kanwie afery solnej słyszałem nawet w radiu jak pewien słuchacz się żalił ,że każda sól jodowana. I on wyboru nie ma. Kuriozalna jest okoliczność , iż w regionach nadmorskich gdzie jodu jest ile się zechce., wystarczy wyjść z domu , sól jest dojodowywana co nie nie zmienia faktu ,że w branży solnej zajodowanej do imentu imbecyli nie brakuje. A więc po co ten jod?
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 22 marca 2012, 08:58 - czw

jodowanie ma na celu abyśmy byli zdrowi ... i żyli do 150 lat oczywiście płacąc zasłużone podatki oraz najważniejsze składki do Zakładu Utylizacji Szmalu (czyli ZUS-u)

Atak na poważanie w katowickim Selgrosie widziałem taką sól nie jodowaną po 3 lub 5 kg nie pamiętam
pozdrawiam

Lkulos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”