Cutty KBB designed by Poliński :-)

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Cutty KBB designed by Poliński :-)

Post autor: blij » 22 października 2011, 14:34 - sob

Przeglądając niedawno na ebayu fajeczki, kliknąłem sobie od niechcenia na stare cutty. Zdjęcie było kompletnie niewyraźne ale cena (3,70 Funta czyli nieco ponad 18 zł) zachęcała. Choć z góry przeczuwałem z samego kształtu ustnika, że "coś tu nie tak", zaryzykowałem. Okazało się, że wygrałem tą aukcję. Gdy fajka przyszła, od razu można było stwierdzić, że ktoś wepchnął w nią jakiś nieorginalny ustnik i tak palił. Z główką sobie poradziłem. Mimo, że rant komina był obstukany od niedbałego pozbywania się popiołu, nie było z nią tak źle. Natomiast ustnik... cóż. Jeśli chodziło by tu o zwykły ustnik do fajek z naszej epoki nie było by problemu. Takie cutty z końca XIX w. miały jednak przeważnie ustniki z bursztynu. Znałem tylko jedną osobę, która mogła możliwie najlepiej dorobić ustnik tak, aby przypominał oryginał.
Nasz Mistrz wg mnie spisał się świetnie. Wprawdzie znawca po detalach (inny zgryz i mniej obły przekrój) z bliska poznałby kopię, to jednak p. Poliński doskonale oddał ducha epoki. Tworzywo tu zastosowane (prawdopodobnie akryl) świetnie imituje bursztyn.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”