Pipemud a wkład z pianki

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Pipemud a wkład z pianki

Post autor: golf czarny » 30 maja 2012, 23:17 - śr

Szanowni Koledzy,

Z góry przepraszam jeśli obraziłem Panią Wyszukiwarkę.

Niemniej trapi mnie pytanie jak podnieść o jakieś 15 mm dno fajki z wkładem. Nabyłem takiego KIKO zapuszczonego i wyszlifowałem nagar.Dopiero kiedy mniej więcej doszedłem do szarej ścianki stwierdziłem dziury we wkładzie (raczej pojedyncze) i to że fajka jakby miała drugie dno: jedno z chytrze zahodowanego brudu a pierwsze to normalne i oryginalne w beżowym (!) kolorze pianki.Znaczy nie używane. Naprawdę nie wiem jak ten fajczarz to palił i jak udało mu się tak dziwacznie sprawę tego za niskiego dna załatwić. Ja węgla nie nie zamierzam tworzyć w wymyślne formy a dno za nisko o bodajże 10 - 15 mm! Dzwonić do Fidela o popiół ? Czy to ma sens jak w brujerce?

BTW - jakie jest najmniej mocne cygaro?

Chce tylko dodać ,że imo Kolega , który na forum pisał o przyczynach pękania wkładów ma 200% racji. Nagar we brujerce jakże pożądany w piance jest tylko brudem i rozsadzaczem sepolitu.
Jak patrzę na tego KIKO to mi się płakać chce. Zatem Panowie proszę pomóżcie "słonikowi".
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Pipemud a wkład z pianki

Post autor: blij » 02 czerwca 2012, 21:16 - sob

golf czarny pisze:Szanowni Koledzy,

Z góry przepraszam jeśli obraziłem Panią Wyszukiwarkę.

Niemniej trapi mnie pytanie jak podnieść o jakieś 15 mm dno fajki z wkładem.
Kiedyś odtwarzałem doświadczalnie cały komin fajki stosując budowlaną gładź szpachlową (jest wszak na bazie gliny) i to - co mnie nawet zdziwiło - doskonale się sprawdziło.
W tym przypadku zastosował bym ten właśnie materiał.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 02 czerwca 2012, 22:12 - sob

Tak, czytałem to jak to wtedy zostało opisane.

Ale wychodzi na to ,że z pianki tanzańskiej stanie się cekolową ?

Z drugiej strony to dziękuję Koledze za odpowiedź. Powoli traciłem nadzieję, że ktoś się nad problemem pochyli.
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 03 czerwca 2012, 07:14 - ndz

golf czarny pisze:Ale wychodzi na to ,że z pianki tanzańskiej stanie się cekolową ?
Zgrabne określenie. :D
Generalnie jednak chodzi o to, żeby wypełniacz był trwały i miał podobne cechy jak pianka (jej porowatość i chłonność) ale nie wpływał też na smak palonego tytoniu. Stąd od razu nasunął mi się ten materiał. Co innego można by tu zastosować, nie chcę doradzać, bo sam nigdy nie stosowałem. Może kreda, gips szpachlowy lub budowlany? Może pył ze starej pianki, sklejony choćby wodą? Jest to na pewno pole do doświadczeń.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”