Strona 1 z 1

Maszynka do polerowania prosze o porade

: 02 czerwca 2014, 20:28 - pn
autor: Beckett
Panowie zamierzam się z kupnem polerki do ustników i fajek. Czy może to być np szlifierka stołowa taka na dwie ściernice plus do tego kółka bawełniane i filcowe? Co polecacie? może jakieś linki podacie co warto kupić. Dodam że nie chce wydać więcej niż 200zł na maszynkę a najlepiej jak najniższym kosztem.

Byłem dziś w Castoramie i widziałem szlifierki stołowe na dwie ściernice z trzpieniem 12,7mm czy dostane kółka bawełniane na tą średnice?


czy taka maszynka będzie ok? czy obroty są odpowiednie? cena to 89zł
Obrazek

jak tak jakie kółka musiał bym kupić do główek i jakie do ustników?

Re: Maszynka do polerowania prosze o porade

: 03 czerwca 2014, 12:34 - wt
autor: kolejarz1986
Ja ostatnio kupiłem tarcze bawełniane o śr. 100 i 130 mm. Im większa tym lepiej bo po środku jest metalowy krążek który mocuje tę tarczę i on znacznie zmniejsza wykorzystywaną powierzchnię. Niestety efekty tak zachwalane na tym forum nie są zbyt rewelacyjne. Mimo kupienia past polerskich(POLLUX różne kolory) ustników nie da się zbyt łatwo czyścić. Może gdyby były idealnie proste to było by łatwiej, bo benty to już prawdziwa droga przez mękę. Nie mogę nigdzie znaleźć postów na nakładaniu tej pasty na tarczę. Mimo moczenia ustników w wybielaczu, bardzo mi ciężko wyczyścić ustnik. Nie wiem co zrobiłem źle że mi to tak idzie opornie. Odezwałby się ktoś komu to lepiej idzie. Co do szlifierki to nie pomogę bo sam używam wkrętaki. Z tego co wiem to filcowe tarcze odpuść bo potrafią zostawić ślady na ustniku jak się rozgrzeją

Re: Maszynka do polerowania prosze o porade

: 03 czerwca 2014, 18:50 - wt
autor: Beckett
Mi tylko potrzebna taka maszyna do nabłyszczania czyszczę ustniki ręcznie papierkami ściernymi a później chce wypolerować na lustro tymi tarczami.

Re: Maszynka do polerowania prosze o porade

: 04 czerwca 2014, 16:33 - śr
autor: W.Pastuch
Było to na forum zapewne choć raz czy dwa opisane....

Szlifierka jak sama nazwa wskazuje służy do szlifowania, nie do polerowania. Obroty około 3000 są zdecydowanie za duże.
Lepsza wiertarka w imadle, można łatwiej dobrać obroty.

Do polerowania: tarcze bawełniane 150mm-200mm, miękkie, obroty około 1400, do tego pasty polerskie, wstępna i wykańczająca.
Pasty zawsze lepiej mniej niż więcej i nie przegrzewać.

Re: Maszynka do polerowania prosze o porade

: 25 lutego 2018, 18:30 - ndz
autor: nUmer
Bez problemu można to zrobić ręcznie - wpierw wodnym papierkiem ściernym 2000 a następnie użyć do tego past polerskich: na początek czarna, następnie biała - poleruję grubą bawełną. Rezultatem jest odbicie lustrzane.

Pozdrawiam,
Roman